Hokeiści wygrali pierwszy raz w tym roku

12 stycznia 2018 (artykuł sprzed 6 lat)
MH Automatyka Gdańsk przełamała się w PHL po serii czterech porażek. Jan Steber (na zdjęciu) zaliczył asysty przy czterech  z ośmiu bramek. MH Automatyka Gdańsk przełamała się w PHL po serii czterech porażek. Jan Steber (na zdjęciu) zaliczył asysty przy czterech  z ośmiu bramek.

MH Automatyka Gdańsk wygrała w Katowicach z Anteo Naprzodem Janów 8:3 (5:0, 2:1, 1:2). Podopieczni Andrieja Kowaliowa przełamali się po serii czterech kolejnych porażek i zdobyli komplet punktów pierwszy raz w tym roku. Goście o zwycięstwie rozstrzygnęli już w pierwszej tercji, w której zdobyli aż pięć bramek. Przy czterech z ośmiu trafień asystował Jan Steber. Kolejny mecz czeka gdańszczan w niedzielę. W hali "Olivia" o godz. 17 podejmą Comarch Cracovię. Wstęp w cenie 15 i 10 zł.

TOMASZ WITKOWSKI W "10" PRETENDENTÓW DO TYTUŁU LIGOWCA ROKU 2017. REGULAMIN PLEBISCYTU I GŁOSOWANIE

3:8 Vitek as. Steber - Rompkowski 51:18

Naprzód: Elżbieciak, Niemczyk; Musioł, K.Charousek - Seda, J.Charousek, Adamus; Horzelski, Parizek - Jaros, Słodczyk, Indra; Kosakowski, Sarna - Gryc, Pohl, Rajski; Zielosko, Żywiołek - Stoka, Stachura, Stokłosa

MH AUTOMATYKA: Witkowski; Bilcik, Mund; Lehmann, Maciejewski, Dolny, Wysocki; Kantor - Steber, Polodna, Vitek; Szczerbakow, Pesta, Marzec; Wrycza, Różycki, Rompkowski; Samusienko, Stasiewicz, Skutchan

Hokeiści MH Automatyki przegrali cztery ostatnie spotkania w PHL, ale i tak byli faworytem piątkowego meczu. Anteo Naprzód to bowiem najsłabsza drużyna rozgrywek nie licząc SMS Katowice, który rywalizował w lidze na specjalnych zasadach i tylko do czasu rozegrania 20-go spotkania.

Naprzód przegrał natomiast 20 z 26 meczów poprzedzających pojedynek z gdańszczanami. Ci przyjechali do katowickiego lodowiska Jantor żądni zwycięstwa. Sportową złość po czterech kolejny porażkach deklarował w przedmeczowej rozmowie dla naszego portalu kapitan MH Automatyki Jan Steber.

JAN STEBER: JESTEŚMY WKURZENI

W piątkowym spotkaniu ta złość szybko znalazła ujście. Już w 2. minucie spotkania strzałem po lodzie przy samym słupku wynik otworzył Szymon Marzec. Na kolejne trafienie goście czekali ponad 10 minut, ale Yannick Mund rozwiązał worek z bramkami na dobre.

Do końca tercji MH Automatyka prowadziła już 5:0, a zaraz na otwarcie drugiej partii wynik podwyższył jeszcze Dymitr Szczerbakow. Wysokie prowadzenie nieco uśpiło nieco przyjezdnych, zaś miejscowi przełamali się 5 minut później, gdy z pierwszego krążka nie do obrony huknął Marek Pohl pokonując Tomasza Witkowskiego.

Podczas gry w przewadze po karze dla Samusienki drugą bramkę dla Naprzodu zdobył z najbliższej odległości Marcin Słodczyk. Odpowiedzieć próbował Marzec, ale również z bliska, nie trafił marnując pierwsza szansę na hat-tricka w tym spotkaniu.

Rozpoczęcie trzeciej tercji opóźniło się ze względu na awarię rolby. Po powrocie na lód szybko Witkowskiego ponownie sprawdził w bramce Słodczyk, ale ten nie dał się zaskoczyć.

Tempo gry mocno jednak spadło i ożywiła je dopiero trzecia bramka dla gospodarzy bramka zdobyta przez Jana Sedę. Na 10 minut przed końcem gry tuż po wyjściu z ławki kar gola numer 7 dla MH Automatyki zdobył Jakub Stasiewicz a trzecią asystę zaliczył Steber, który dobrze rozegrał akcję dwóch na bramkarza. Chwile później kapitan gdańszczan zaliczył ostatnie podanie także przy bramce Josefa Vitka, która ustaliła końcowy wynik spotkania.

11 SMS Katowice 20 0 0 0 20 18:156 0
Drużyny zagrają cztery rundy, systemem każdy z każdym. Do ćwierćfinałów play-off awansują drużyny z miejsc 1-6. O pozostałe dwa miejsca powalczą do 2 zwycięstw pary z miejsc 7-10 i 8-9. Przegrani zagrają o utrzymanie. Spaść z ligi nie może SMS PZHL, który kończy sezon po 20 spotkaniach.
Tabela wprowadzona: 2018-01-12

Wyniki 30 kolejki

• Anteo Naprzód Janów - MH AUTOMATYKA GDAŃSK 3:8 (0:5, 2:1, 1:2)
  • TatrySki Podhale Nowy Targ - PGE Orlik Opole 2:5 (0:0, 1:4, 1:1)
  • GKS Tychy - Unia Oświęcim 2:3 (1:1, 1:0, 0:1, d. 0:0, k. 0:2)
  • Polonia Bytom - JKH GKS Jastrzębie 2:3 (0:1, 1:0, 1:1, d. 0:1)
  • Comarch Cracovia - Tauron KH GKS Katowice 5:4 (2:1, 1:1, 1:2, d. 0:0, k. 3:0)

• a co z Goro ?? (8)

Trener dał odpocząć czy kontuzja ? Ktoś wie ?

• 2 0

• (7)

Nie może już wiele grać bo musi polski bramkarz rozegrać połowę czasu we sezonie. Takie mamy super przepisy w lidze :D
        Chyba już tylko jeden mecz Gorodeckiemu został w zapasie
        Strach pomyśleć co byłoby gdyby teraz Witkowski kontuzję złapał.

Na szczęście ten idiotyczny przepis nie obejmuje play off.

• 4 1

• (6)

Zostały mu dwa albo trzy

• 2 0

• (5)

Czy ja wiem czy taki głupi. Hokej to nie tylko liga. To też reprezentacja. Gdzie bramkarze mają rywalizować i podwyższać poziom jak nie w lidze?

• 3 3

• (4)

Dobry zawsze się przebije. Sztuczne wyrównywanie szans nic nie daje.
              Lepszy był przepis że bramkarz zagraniczny liczy się za dwóch zagranicznych do limitu.

Pomyśl co byłoby teraz przy kontuzji Witkowskiego. Zostajemy z jednym bramkarzem, trzecim.

• 3 2

• Proszę Cię, gdzie się przebije? W półamatorskiej pierwszej lidze? Gdyby znieść limit każdy klub PHL zatrudniłby obcokrajowców, nieliczne lepiej sytuowane kluby pierwszej ligi też. Hokej w Polsce to nie piłka nożna z setkami klubów i dziesiątkami tysięcy piłkarzy.

• 2 4

• (2)

Wolę niby słabszą ale bardziej polską ligę. Mniejsze ceny dla zawodników, więcej szans dla młodzieży, większe zainteresowanie bo każdy kibicuje swoim (rodzina, kumple, kumple kumpli). Czyli wzrost pieniędzy, mniejsze wydatki na organizacje. Wzmocnienie polskiego hokeja, poprzez bezcenną młodzież, popularyzację sportu. Prowadziłoby to może nawet do reaktywacji dawniej istniejących klubów co zaowocowałoby fajniejszą ligą. Oby więcej takich przepisów.

• 2 8

• Więcej takich przepisów, a spadniemy do V ligi światowej. Już teraz przeciętni Polacy chcą bóg wie jaką kasę, tylko za to że są Polakami. Obcokrajowcy są tańsi i lepsi.

Dziwne że w hokeju prawo Bosmana nie obowiązuje, za to mamy jakieś chore limity. To zaniża poziom. Zobacz jak spadła frekwencja w ostatnich sezonach.

• 4 2

• "mniejsze ceny dla zawodników" - w biedrze?

• 4 0

• fff

W niedziele wszyscy na Hale Olivie! Wolac znajomych!

• 47 3

• (1)

Co się dzieje z Wachowskim bo nim nic nie słychać? Kontuzja?

• 8 1

• Leczy pachwinę.

• 3 0

• Brawo, w niedziele musimy walczyc od pierwszych minut.Wszystko jest możliwe!!!

• 23 2

• (5)

Ciekawe dlaczego w 3 tercji nie grał Muno?

• 8 2

• (2)

Bo Muno gra tylko na lodowisku Podhala.

• 10 0

• Oby nie kontuzja

• 2 0

• Gabryś Samolej zawsze przekręca nazwiska. Ale komentuje fajnie :)