Arka znów strzeliła 4 gole i wygrała

26 lipca 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
aktualizacja: godz. 21:13 (26 lipca 2015)

W tym składzie Arka Gdynia rozpoczęła sezon 2015/16. Ci piłkarze, którzy się w nim nie zmieścili, o swojej wartości mogli przekonać szkoleniowców podczas niedzielnego sparingu z Kaszubią Kościerzyna. W tym składzie Arka Gdynia rozpoczęła sezon 2015/16. Ci piłkarze, którzy się w nim nie zmieścili, o swojej wartości mogli przekonać szkoleniowców podczas niedzielnego sparingu z Kaszubią Kościerzyna.

Już niespełna 16 godzin po zwycięstwie na inaugurację sezonu z Pogonią Siedlce 4:1 trenerzy Arki zarządzili nowe otwarcie w walce o miejsca w kadrze meczowej na I-ligowe spotkanie z Zawiszą Bydgoszcz. O tym, że obecnie na niektórych pozycjach szkoleniowcy mają kłopoty bogactwa, świadczy najlepiej fakt, iż poza "18" znalazł się Patrik Lomski. Fiński skrzydłowy, tak jak pozostali piłkarze pominięci w podstawowym składzie na Puchar Polski, w niedzielę zaprezentował się w sparingu z III-ligową Kaszubią Kościerzyna. Gdynianie wygrali 4:2 (3:2).

WYSTAW OCENY PIŁKARZOM ARKI. ZOBACZ JAK OGRALI POGOŃ I AWANSOWALI W PUCHARZE POLSKI: VIDEO, FOTO, RELACJA

W sobotę Arka efektownie zapewniła sobie awans do 1/16 finału Pucharu Polski. Gdynianie potrafili odwrócić losy meczu, który w pierwszej połowie nie układał się po ich myśli i na wynik 0:1 odpowiedzieli czterema golami.

- Bramka na 1:1 dodała nam skrzydeł i polotu na drugą połowę. Kiedy padła druga bramka, wiedzieliśmy, że już tego meczu nie możemy przegrać, a kolejne gole są kwestią czasu - mówi Rafał Siemaszko, autor pierwszego oficjalnego trafienia dla Arki w sezonie 2015/16.
RAFAŁ SIEMASZKO: ZŁAPAŁEM DOŚWIADCZENIA I WIARY WE WŁASNE UMIEJĘTNOŚCI

Gdynianie wyciągnęli najwyraźniej wnioski po niezbyt udanej wiośnie, gdy I ligę kończyli dziewięcioma meczami bez wygranej i czterema nawet bez zdobytej bramki. Co ciekawe w oficjalnym spotkanie ostatnie trafienia przed wakacjami zaliczyli 17 maja w Siedlcach, ale wówczas mimo zdobycia również 4 bramek tylko zremisowali z Pogonią. Natomiast przy ul. Olimpijskiej to pierwsze gole od 11 kwietnia i wygranej nad Flotą Świnoujście 1:0.

KOMPLET WYNIKÓW I RELACJI Z MECZÓW ARKI W POPRZEDNIM SEZONIE

Bohaterem meczu był Marcus, który zdobył gola i zaliczył dwie asysty. Zobacz, jak posłał piłkę do siatki

- Mimo nieudanego początku, udało nam się zachować zimną krew i rozstrzygnąć losy spotkania na swoją korzyść. Zaprezentowaliśmy większa dojrzałość. To było widać szczególnie drugiej połowie, kiedy mądrze ustawiliśmy się w środkowej strefie. Notowaliśmy szybkie przechwyty, szło kilka podań i byliśmy już w polu karnym Pogoni. Inauguracja na pewno bardzo udana, ale też trzeba z niej wyciągnąć wnioski, bo kilka niedociągnięć się zdarzyło - ocenia Antoni Łukasiewicz, defensywny pomocnik żółto-niebieskich i zastępca Krzysztofa Sobieraja w roli kapitana drużyny.
DERBY TRÓJMIASTA W PUCHARZE POLSKI MOGĄ BYĆ W ĆWIERĆFINALE. SPRAWDŹ DROGĘ DO TAKIEGO DWUMECZU ARKI I LECHII

Pozostałe wyniki meczów I rundy Pucharu Polski:
Siarka Tarnobrzeg - Chojniczanka 1:4 (0:4)
Górnik Wałbrzych - Wigry Suwałki 0:2 (0:1)
ROW 1964 Rybnik - Dolcan Ząbki 0:4 (0:2)
Rodło Kwidzyn - Olimpia Grudziądz po dogrywce 2:4 (0:1, 2:2)
Stomil Olsztyn - Sandecja Nowy Sącz 2:0 (0:0)
Boruta Zgierz - Puszcza Niepołomice 0:3 (0:0)
Wda Świecie - Legionovia 1:0 (0:0)
Stilon Gorzów Wielkopolski - Stal Stalowa Wola 0:1 (0:0)
Wisła Puławy - Zagłębie Sosnowiec po dogrywce 2:4 (2:1, 2:2)
Wisła Płock - Bytovia 1:2 (0:0)
Garbarnia Kraków - Miedź Legnica 0:2 (0:1)
ŁKS 1926 Łomża - Chrobry Głogów 0:0 karne 6:7
Rozwój Katowice - GKS Katowice 0:2 (0:1)

Nadwiślan/Zagłębie - Błękitni/ Termalica

Walka o miejsce w "18", a w dalszej kolejności "11" na I-ligową inaugurację z Zawiszą Bydgoszcz (Gdynia, 1 sierpnia, godzina 18:00) rozpoczęła się już w niedzielę. W sparingu z Kaszubią Kościerzyna trenerzy sprawdzili tych, którzy na mecz z Pogonią nie zmieścili się w podstawowym składzie. Był wśród nich Patrik Lomski, którego nieobecność nawet na ławce rezerwowych w sobotę dla niektórych była zaskoczeniem.

EDWARD KLEJNDINST: ARKA MA SZEROKĄ KADRĘ. POWINNIŚMY OGARNĄĆ I LIGĘ I PUCHAR POLSKI

- Zdecydowała sportowa rywalizacja. W niedzielę w sparingu Kaszubią będziemy obserwować piłkarzy, którzy nie zagrali z Pogonią. każdy z nich może znaleźć się w kadrze na mecz z Zawiszą - zapewniał przed potyczką z III-ligowcem trener Grzegorz Niciński
Na 1 sierpnia może być potrzebne zastępstwo na przykład dla Miroslawa Bożoka, który pucharowy mecz opuścił z kontuzją jeszcze w pierwszej połowie.

MIROSLAV BOŻOK: SPADŁEM Z ARKĄ. DLATEGO WRÓCIŁEM, BY AWANSOWAĆ DO EKSTRAKLASY

- Prawdopodobnie ucierpiał mięsień dwugłowy. Mam nadzieję, że to nie jest nic poważnego. Więcej będę wiedział w poniedziałek, po badaniu USG. Na razie cieszę się ze zwycięstwa drużyny, bo to było najważniejsze. Stworzyliśmy dużo sytuacji i jak na pierwszy mecz wyglądało to nie najgorzej. Bardzo ważne jest też to, że potrafiliśmy wygrać mimo wyniku 0:1. Jednak tracenia goli po stałych fragmentach gry w kolejnych spotkaniach powinniśmy oceniać - przyznaje Bożok, który podobnie jak Siemaszko rozegrał pierwszy oficjalny mecz w Arce po czteroletniej przerwie.
WYGRANA TAKŻE III-LIGOWYCH REZERW ARKI GDYNIA

ARKA GDYNIA - KASZUBIA KOŚCIERZYNA 4:2 (3:2)

Tomasiewicz 21, 44, Wojcinowicz 15, Szerszeń 74 - Bobowski 4, Kreft 9

ARKA: Miszczuk - Stolc, Fialho, Wojcinowicz, Wojowski (74 Wardziński) - Mosiejko, Gałecki (46 Koziara) - Junior (62 Czapłygin), Tomasiewicz, Lomski - Wardziński (30 Szerszeń)

KASZUBIA: Krawcewicz - Weber, Klawikowski, Kosznik (74 Zieliński) - Jastrzębski, Przybyszewski (75 Kwaśniewski), Bobowski, Duda (46 Prądzyński), Kreft (46 Wenta), Troka (62 Krauze) - Rinto (69 Prinz)

Niedzielny sparing żółto-niebiescy rozpoczęli jeszcze gorzej niż mecz z Pogonią. Po 9 minutach przegrywali już 0:2. Jednak na przerwę zeszli z prowadzeniem po dwóch golach pomocnika Grzegorza Tomasiewicza oraz trafieniu obrońcy Tomasza Wojcinowicza.

Po przerwie wynik spotkania ustalił Sebastian Szerszeń. Napastnik, który przeszedł do Arki z Legii Warszawa, dobił piłkę sparowaną przez bramkarza Kaszubii po uderzeniu Lomskiego.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O BRAZYLIJCZYKU JUNIORZE

Trenerzy gospodarzy sprawdzili 14 piłkarzy, w tym Artura Fernando Rodrigues Correa Salesa Juniora. To 19-letni kuzyn Marcusa. Brazylijski skrzydłowy nadal w Gdyni walczy o angaż. W sparingu z Kaszubią miał udział przy pierwszym golu Tomasiewicza, zaliczając asystę drugiego stopnia.

SPARINGI ARKI GDYNIA PRZED INAUGURACJĄ I LIGI SEZONU 2015/16
Bilans: 5 zwycięstw, 1 remis, bramki: 13:6

30 czerwca Gniewino - Apoel Nikozja 2:1 (0:0)

Rafał Siemaszko, Marcin Warcholak

4 lipca Gdynia - Gwardia Koszalin 2:0 (0:0)

Sebastian Szerszeń, Siemaszko

11 lipca Gdynia - Gryf Wejherowo 2:2 (1:2)

Siemaszko, Marcus (karny)

15 lipca Gdynia - Olimpia Grudziądz 2:1 (1:0)

Paweł Abbott, Rashid Yussuff

18 lipca Gdynia - Zawisza Bydgoszcz 1:0 (1:0)
Bramka:

Abbott

26 lipca Gdynia - Kaszubia Kościerzyna 4:2 (3:2)
Grzegorz Tomasiewicz 2, Tomasz Wojcinowicz, Sebastian Szerszeń

Zawisza Bydgoszcz

49% 182 typowania ARKA Gdynia
28% 105 typowań REMIS
23% 86 typowań Zawisza Bydgoszcz

Opinie (43) ponad 10 zablokowanych

• Jak będą dalej tak grać, to mało który klub w 1 lidze ma szansę wygrać z Arką. (6)

• 63 40

• A u sąsiadów bieda... (4)

Śląsk Wrocław i Legia robi na nich złote interesy a ci dalej dają du.. Już 3 mln długów mają a to początek.

• 34 16

• 3 mln to zrobili w rok długu mają duuuuuużo więcej :)