Anwil Włocławek - Asseco Arka Gdynia 86:78. Końcowa kwarta przesądziła

dak.
21 listopada 2020 (artykuł sprzed 3 lat)

Porażka koszykarzy Asseco Arki Gdynia we Włocławku była czwartą z rzędu w tym sezonie Energa Basket Ligi. Porażka koszykarzy Asseco Arki Gdynia we Włocławku była czwartą z rzędu w tym sezonie Energa Basket Ligi.

Asseco Arka Gdynia przegrała na wyjeździe z Anwilem Włocławek (23:17, 19:24, 16:19, 20:26) w meczu 14. kolejki Energa Basket Ligi. Obie ekipy toczyły wyrównany bój. Żółto-niebiescy dobrze rozpoczęli spotkanie i prowadzili niemal do końca trzeciej kwarty. W ostatniej nie trafili kilku trudnych rzutów i to "Rottweilery" zwycięsko wyszły z tego starcia.

ANWIL: Almeida 24 (2x3, 12 zb.), Moore 22 (3x3, 12 zb., 11 as.), Clarke 13 (2x3), Radić 12 (10 zb.), Lichodiej 2 oraz Greene 7 (1x3), Sulima 6 (2x3), Bogucki 0, Mielczarek 0, A. Pluta 0

ASSECO: Wołoszyn 19 (5x3), Żołnierewicz 17 (2x3, 12 zb.), Szubarga 11 (2x3), Hrycaniuk 7, Wadowski 5 (1x3) oraz Witliński 10, Czerlonko 5, Dylewicz 4, Malczyk 0, Kowalczyk 0

Jeszcze w sezonie 2018/19 Asseco Arka Gdynia i Anwil Włocławek zacięcie walczyły w półfinale fazy play-off, ale półtorej roku później drużyny okupują dolną część tabeli. Mimo to starcie 14. kolejki Energa Basket Ligi zapowiadało się emocjonująco, gdyż oba zespoły w tych rozgrywkach zapisały taki sam bilans: 5 zwycięstw i 7 porażek.

Igor Wadowski przed meczem Anwil Włocławek - Asseco Arka Gdynia: Hala Mistrzów to trudny teren

Sobotni pojedynek od celnego rzutu z dystansu rozpoczął Bartłomiej Wołoszyn, który w Anwilu grał w latach 2005-2012. Chwilę później podwyższył Adam Hrycaniuk, dzięki czemu goście prowadzili grę w pierwszej połowie. Najwyższa przewaga wyniosła tylko 5 punktów, co pokazało, że "Rottweilery" goniły wynik.

Drugą kwartę celną "trójką" otworzył Igor Wadowski, ale w podobnej sytuacji szybko odpowiedział Krzysztof Sulima, a chwilę później i Ivan Almeida oraz Wołoszyn. Dystans był wciąż niewielki, ale gdynianie trzymali się na prowadzeniu. Ostatnie słowo w tej kwarcie należało McKenzie'go Moore'a, po trafieniu którego było 41:42.

Pogoń wyniku trwała także w trzeciej kwarcie. Mecz toczył się na "styku", ale włocławianie w końcu doprowadzili do remisu 56:56 w 28. minucie, a chwilę później objęli prowadzenie po "trójce" Moore'a. Odpowiedzieć w ten sam sposób próbował Wołoszyn, ale piłka nie wpadła do kosza.

Na początku czwartej partii goście odzyskali przewagę, ale tylko na chwilę. Spotkanie mogło jeszcze nabrać innej narracji, ale gdynianie nie trafili kilku trudnych rzutów, a prowadzanie gospodarzy jeszcze urosło. Co prawda Mikołaj Witliński zapunktował na 34 sekundy przed końcem, ale strata do rywali wynosiła 8 "oczek". Obie ekipy zdążyły wymienić się jeszcze ciosami, ale pojedynek ostatecznie zakończył się zwycięstwem Anwilu 86:78.

Asseco Arka Gdynia - Spójnia Stargard 82:92. Relacja, oceny

Bohaterami tego meczu zostali: Almeida i Moore. Ten pierwszy uzyskał double-double z 24 punktami i 12 zbiórkami, natomiast drugi z triple-double z 22 "oczkami", 12 zebranymi piłkami oraz 11 asystami.

Skuteczność z gry żółto-niebieskich wyniosła 38 proc. (26 z 67 rzutów celnych), a z dystansu 29 proc. (10 z 34). Lepiej radzili sobie rywale, którzy wykorzystali 30 z 64 rzutów z gry (46 proc.) i 10 z 25 "trójek" (40 proc.). "Rottweilery" wygrali również walkę pod tablicami (45 do 34 zbiórek).

Wyniki 14 kolejki

• Anwil Włocławek - ASSECO ARKA GDYNIA 86:78 (17:23, 24:19, 19:16, 26:20)
  • TREFL SOPOT - Polski Cukier Toruń 96:67 (24:12, 23:16, 28:23, 21:16)
  • HydroTruck Radom - King Szczecin 83:73 (17:23, 15:15, 19:25, 32:10)
  • Legia Warszawa - GTK Gliwice 95:85 (19:18, 20:22, 34:25, 22:20)
  • Zastal Enea BC Zielona Góra - Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 105:85 (29:18, 31:35, 21:12, 24:20)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Śląsk Wrocław 82:88 (15:16, 18:21, 17:27, 32:24)
  • PGE Spójnia Stargard - Polpharma Starogard Gd. 71:60 (26:15, 17:10, 15:20, 13:15)
  • Pszczółka Start Lublin - Enea Astoria Bydgoszcz (przełożony na 6.12)
  • Mecz zaległy z 10. kolejki:
  • Polpharma - MKS 91:99 (24:31, 22:22, 19:21, 26:25)
  • Mecz zaległy z 9. kolejki:
  • ASSECO - MKS 85:76 (15:23, 23:23, 31:17, 16:13)
  • Mecz zaległy z 4. kolejki:
  • Anwil - Śląsk 93:78 (21:23, 20:26, 22:10, 30:19)
  • Mecz zaległy z 13. kolejki:
  • GTK - King 81:72 (19:19, 22:14, 14:19, 26:20)
dak.

Opinie (27) 1 zablokowana

• niezła walka ale co z tego jak przegrana
    zgodnie z przewidywaniami będą się bronić przed spadkiem

• 20 4

• Brawo dla Prezesa (10)

Polski skład !!!!!! Kibice to pokochali !!!!!!!!!!!!!!!! Ale super !!!!!!!!!!!!!!! Jeszcze kilka przegranych !!!!!!!!!!!!!! Ale koncepcja !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• 28 6

• To daj kasę (7)

na lepszy skład.

• 3 15

• A świstak siedzi i ... (6)

Ludzie nie daje się wkręcić. Klub wcale nie ma tragicznego budżetu tylko ktoś tutaj nie potrafił składu sklecić. Trzeba potrafić się przyznać do porażki, przeprosić i odejść. Ale do tego trzeba mieć to coś czego najwyraźniej brak. Podpowiedzcie mi proszę czego?

• 12 2

• (3)

To napisz mądralo jaki jest budżet.

• 2 3

• (2)

przypadkiem nie do zarządu należy walka o zwiększenie budżetu jeśli jest za mały? trójmiasto to duży teren z mnóstwem firm