Wiadomości

Arka Gdynia 90-lecie: prezentacja, bieg, piknik, fajerwerki i race

Arka Gdynia

Jaką wartość dla piłkarzy i kibiców przedstawia Arka Gdynia?


Arka Gdynia świętuje 90-lecie. Bieg Arkowca zgromadził pół tysiąca uczestników. Wygrał Adam Kaczmarek w czasie 6:28. Kibice spotkali się z piłkarzami na przedsezonowej prezentacji na "Górce" oraz podczas jubileuszowego pikniku. Po godzinie 22 na Bulwarze Nadmorskim odpalono fajerwerki i race.Arka Gdynia - Chemnitzer FC 2:2. Przeczytaj relację z pierwszego sparingu podczas zgrupowania w Gniewinie7 lipca wszystko nawiązywało do roku, który Arka Gdynia uznaje za swój początek. Bieg Arkowca odbył się na dystansie 1929 metrów, a przedsezonowa prezentacja rozpoczęła się o godzinie 19:29.

- Jestem kibicem Arki, ale nigdy w niej nie trenowałem. Nie biegam także zbyt często. Tempo było całkiem szybkie. Uciekłem najgroźniejszym rywalom po 200 metrach. Wygrałem w czasie 6 minut i 21 sekund - mówił nam Adam Kaczmarek, triumfator Biegu Arkowca, który prowadził z Bulwaru Nadmorskiego pod dawny stadion Arki przy ul. Ejsmonda.

Race i fajerwerki na Bulwarze Nadmorskim z okazji 90-lecia Arki GdyniaLista startowała wypełniła się w komplecie. Zapisało się pół tysiąca zawodniczek i zawodników. Na trasę "wylał" się żółty "wąż", gdyż wszyscy otrzymali w tym kolorze okolicznościowe koszulki z liczbą 90. Po minięciu linii mety na wszystkich czekały medale 90-lecia.

Wśród startujących byli m.in.: Wojciech Szczurek, prezydent i Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni. Przybiegli w połowie stawki, otwierając trzecią setkę uczestników z wynikiem 11:19. Nieco za nimi finiszował Rafał Klajnert, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

Łącznie sklasyfikowano 419 osób. Na 299. miejscu przybiegł Dariusz Ulanowski, piłkarz, który w historii Arki rozegrał najwięcej meczów - 418. Jego czas to 12:30. Zaraz za nim był eksbramkarz m.in. żółto-niebieskich, Arkadiusz Zagórski.

Jacek Zieliński o przygotowaniach i sytuacji kadrowej. Przeczytaj wywiad z trenerem Arki Gdynia

Z linii mety startujący i kibice przenieśli się na "Górkę". Napłynęli także kolejni fani. VIII Międzypokoleniowe Spotkanie Kibiców Arki Gdynia połączone z prezentacją drużyny na sezon 2019/20 zgromadziło około 2 tysięcy osób.

Adam Kaczmarek, zwycięzca Biegu Arkowca. Szalik na linii mety trzymają od lewej: Wojciech Pertkiewicz, prezes Arki Gdynia i Paweł Brutel, wicedyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.
Adam Kaczmarek, zwycięzca Biegu Arkowca. Szalik na linii mety trzymają od lewej: Wojciech Pertkiewicz, prezes Arki Gdynia i Paweł Brutel, wicedyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. fot. Lucyna Pęsik/Trojmiasto.pl
Tradycją tych spotkań jest honorowanie osób zasłużonych dla Arki. W tym roku pamiątkową tablicę otrzymał Stanisław Malon. Żył od 7 września 1921 do 22 maja 2004 roku. Był wychowankiem KS Gdynia. W Arce grał w latach 1953-57. Po zakończeniu kariery został trenerem, szkolił i wychowywał wiele pokoleń piłkarzy żółto-niebieskich. Tablicę odsłonili jego córka, wnuczka i prawnuk.

Gruzin za Gruzina w Arce Gdynia. Przeczytaj o transferach Luki Zarandii i Davida Skhirtladze- Przeżyliśmy wiele sukcesów i pięknych chwil. To nasz klub i wielka duma - tak m.in. mówił do zebranych prezydent Szczurek.
- Spotykamy się, gdy Arka jest w ekstraklasie i przygotowuje się do 16 sezonu w tej klasie rozgrywek. Wierzę, że ta seria nie będzie przerwana. Kadra, którą widzicie jeszcze będzie wzmocniona jednym lub dwoma piłkarzami - zadeklarował Wojciech Pertkiewicz, prezes Arki.
Wcześniej zaś mówił tak o klubie, którym kieruje:

- Arka to jest sentyment, wielkie serce, 90 lat tradycji, historia miasta. Arka to Gdynia, Gdynia to Arka. To jest nieprzeliczalne na pieniądze. Tego nie da się kupić.
Natomiast Mariusz "Megafon" Jędrzejewski apelował, by kibice stali przy klubie na dobre i złe oraz przypomniał hasło: "MZKS po życia kres".

Jedenastka i najlepszy piłkarz 90-lecia Arki Gdynia. Na kogo stawia Janusz Kupcewicz?Arka Gdynia. VIII Międzypokoleniowe Spotkanie Kibiców i prezentacja drużyny przed sezonem 2019/2020.Piłkarze, aby spotkać się z kibicami na "Górce", a potem wziąć udział w pikniku na Skwerze Arki Gdynia, przerwali zgrupowanie w Gniewinie, na którym trenować będą do 12 lipca. Niespodzianek kadrowych nie było. Zaprezentowano 25 zawodników, czyli tylko tych, którzy w miniony czwartek wyruszyli na zgrupowanie.

25 piłkarzy Arki Gdynia na zgrupowaniu w Gniewinie. Sprawdź, kogo zabrał, a kogo pominął Jacek ZielińskiZ zawodników najbardziej gorące przyjęcie ze strony kibiców otrzymali: Pavels Steinbors, Adam Marciniak, Damian Zbozień, Marcus da Silva, Michał NalepaRafał Siemaszko. Tych piłkarzy skandowano imiona i nazwiska. Natomiast przed prezentacją fani najchętniej ustawiali się do wspólnych zdjęć ze: Steinborsem i Siemaszko.

- Chciałbym podziękować, że w poprzednim sezonie byliście z nami do końca. Myślę, że gdyby nie wasz doping, to nie udałoby nam utrzymać się w ekstraklasie. Chciałbym także zapewnić, ze w najbliższych rozgrywkach będziemy dawali z siebie wszystko. Może zabraknąć nam czasami umiejętności, ale obiecuję wam, ze nigdy nie zabraknie nam serca i zaangażowania - mówił Adam Marciniak, kapitan Arki.
Gdy pytaliśmy piłkarzy, czym dla nich jest klub, wielokrotnie padała odpowiedź "rodzina". Te wypowiedzi, jak również kibiców i prezesa, możecie wysłuchać w załączonym do artykułu video.

- Arka to jest mój dom. I nie drugi, ale już pierwszy. Czuję się tu bardzo dobrze. To niesamowite, ilu kibiców nas wspiera - podkreśla Marcus, który z obecnych piłkarzy żółto-niebieskich zagrał w najwięcej meczów w klubowych barwach (186) i strzelił najwięcej goli (52).
Piłkarze i kibice Arki Gdynia podczas przedsezonowej prezentacji na "Górce" przy ul. Ejsmonda 7 lipca 2019 roku.
Piłkarze i kibice Arki Gdynia podczas przedsezonowej prezentacji na "Górce" przy ul. Ejsmonda 7 lipca 2019 roku. fot. Lucyna Pęsik/Trojmiasto.pl
Czy dorówna mu któryś z nowych? Ci na razie wybrali numery na koszulki. Azer Busuladzić przejął "22" po Michale Janocie, a "18" Marko Vejinovica trafiła do młodzieżowca Kamila Antonika.Davit Skhirtladze wziął "9", którą nosił Nabil Aankour. Marokańczyk grać będzie teraz z "10", zostawioną przez Lukę Zarandię.

Natomiast Santi Samanes wziął "19", która jesienią była nieobsadzona. Podobnie jak młodzieżowiec Jakub Wawszczyk, wracający z wypożyczenia do Radomiaka, "zagospodarował" numer 46.

Gorącą owację, ze skandowaniem imienia i nazwiska włącznie, otrzymał również trener Jacek Zieliński. W niedawnym wywiadzie dla Trojmiasto.pl szkoleniowiec nie ukrywa, że liczy na silniejszą kadrę, gdyż nie chce ponownie grać w Gdyni wyłącznie o utrzymanie.

"Sto lat" odśpiewano Jarosławowi Krupskiemu. Szkoleniowiec bramkarzy Arki 7 lipca skończył 50. lat. Nie mogło obyć się od przypomnienia, że debiutował on na stadionie przy ul. Ejsmonda w pierwszej drużynie żółto-niebieskich jako 18-latek. Potem przez wiele lat m.in. z "Górki" rozlegało się często: "Nie ma lepszego od Jarosława Krupskiego".

Ponadto zaprezentowano stroje na nowy sezon. Nie ma zmian kolorystyki. Podstawowy zestaw to żółte koszulki i niebieskie spodenki. Natomiast wyjazdowe trykoty są w kolorze niebieskim. Na froncie koszulki reklamowane będą zakłady bukmacherskie i miasto Gdynia.

Na tym atrakcje przygotowane na 7 lipca się nie skończyły, ale znów zmieniono miejsce. Po godzinie 22 na Bulwarze Nadmorskim odpalono race i fajerwerki. Przez kilka minut mieliśmy do czynienia z kanonadą pirotechniczną, którą możesz zobaczyć na załączony do artykułu video.

Michał Janota: Dostałem kontrakt życia. Przeczytaj wywiad z byłym już pomocnikiem Arki GdyniaKADRA ARKI GDYNIA NA PREZENTACJI NA "GÓRCE" PRZY Ul. EJSMONDA

Bramkarze:
nr 1. Pavels Steinbors
30. Kacper Krzepisz (młodzieżowiec)
97. Marcin Staniszewski

Obrońcy:
3. Christian Maghoma
6. Frederik Helstrup
17. Adam Marciniak
21. Michael Olczyk
23. Luka Marić
26. Adam Danch
33. Damian Zbozień
46. Jakub Wawszczyk (młodzieżowiec)

Pomocnicy:
8. Marcus
9. Davit Skhirtladze
10. Nabil Aankour
14. Michał Nalepa
16. Adam Deja
18. Kamil Antonik (młodzieżowiec)
19. Santi Samanes
20. Goran Cvijanović
22. Azer Busuladzić
31. Jan Łoś (młodzieżowiec)
35. Mateusz Młyński (młodzieżowiec)

Napastnicy:
7. Maciej Jankowski
11. Rafał Siemaszko
92. Aleksandar Kolew

Sztab szkoleniowy:
Jacek Zieliński - I trener
Grzegorz Witt - II trener
Daniel Myśliwiec - asystent trenera i analityk
Jarosław Krupski - trener bramkarzy
Łukasz Radzimiński - trener przygotowania motorycznego i diagnostyki
Marek Gaduła - koordynator sztabu medycznego - fizjoterapeuta, specjalista odnowy biologicznej
Piotr Jasiński - fizjoterapeuta
Marek Latos - specjalista odnowy biologicznej
Paweł Bednarczyk - kierownik drużyny


Typowanie wyników

mecz ligowy
19.07.2019 godz.18:00
wartość: 3 punkty
ARKA Gdynia
0:3
Jagiellonia Białystok

Jak typowano

1

33%

139 typowań

x

26%

112 typowań

2

41%

174 typowania

Opinie (200) ponad 20 zablokowanych

Wszystkie opinie

 • Łał...były fajerwerki i race.

  To przecież sól naszego klubu:) Nie ma rac nie ma Arki:)
  A jak tam włąsciciel i prezes?? Zadowoleni z letnich transferów?:) Zapewne już w kolejce po premie stoją:)

  • 60 15

 • arka gdynia to więcej niż Klub!

  Sympatyczna impreza w gronie przyjaciół AG.

  • 79 51

 • Podobno niektórzy jeszcze biegną !

  • 92 43

 • Od kiedy to Arka ma 90 lat?!

  Zawłaszczenie historii nie postarza, p. Szczurek i kumple!

  • 96 87

 • Bidak

  A gdzie byl Midak

  • 40 6

 • super arka

  • 43 39

 • Jest moc!

  Arka to My kibice!

  • 54 40

 • Brawo nasza Areczka ole

  • 23 18

 • I znów będzie kara za palenie rac.....

  I zakaz wyjazdowy od PZPN...u...:))))

  • 23 40

 • to moze podmienicie pierwszą 11.... kompromitacja będzie podobna:)

  • 5 10

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższe spotkanie Arki

początek meczu: 29.11.2020 godz. 12:40 LIVE!

Widzew Łódź
:
ARKA Gdynia
mecz ligowy

Jak typują inni

1

39%

94 typowania

x

28%

69 typowań

2

33%

79 typowań

TYPUJ!

Najwyżej ocenieni zawodnicy Arki

Najlepiej typujący wyniki Arki

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Miś Brązuś 15 35 73.3%
2. Wojciech rohde Rohde 15 35 73.3%
3. Ryszard Kiwatrowski 11 33 90.9%
4. Żaneta Kwiatkowska 15 33 66.7%
5. Kasia Lamczyk 15 32 66.7%

Aktualna tabela

Piłka nożna - I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 13 11 1 1 23:6 34
2 ŁKS Łódź 13 10 2 1 33:9 32
3 Górnik Łęczna 13 7 4 2 18:8 25
4 ARKA GDYNIA 13 7 3 3 23:11 24
5 Odra Opole 13 7 3 3 13:12 24
6 Radomiak Radom 13 6 4 3 18:13 22
7 GKS Tychy 13 5 5 3 18:13 20
8 Puszcza Niepołomice 13 5 5 3 15:15 20
9 Korona Kielce 13 5 3 5 12:17 18
10 Miedź Legnica 13 4 5 4 19:16 17
11 Widzew Łódź 13 4 4 5 10:15 16
12 Chrobry Głogów 13 4 3 6 16:22 15
13 GKS Bełchatów 13 4 4 5 9:12 14
14 Stomil Olsztyn 13 3 4 6 10:15 13
15 Zagłębie Sosnowiec 13 2 2 9 10:16 8
16 Resovia 13 2 2 9 9:21 8
17 GKS 1962 Jastrzębie 13 2 1 10 9:23 7
18 Sandecja Nowy Sącz 13 0 3 10 7:28 3

Obowiązuje system każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z miejsc 3-6 o jedno miejsce premiowane grą w elicie zagrają w barażach. Do II ligi zdegradowana zostanie tylko jedna ekipa, która zajmie 18., ostatnie miejsce.
GKS Bełchatów rozpoczął sezon z minus 2 punktami.

Wyniki 13 kolejki:

 • Apklan Resovia - ARKA GDYNIA 1:2 (0:1)
 • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Widzew Łódź 2:0 (1:0)
 • Stomil Olsztyn - GKS 1962 Jastrzębie 0:1 (0:1)
 • GKS Tychy - Miedź Legnica 0:2 (0:1)
 • Zagłębie Sosnowiec - Chrobry Głogów 1:2 (1:1)
 • GKS Bełchatów - Korona Kielce 0:1 (0:0)
 • ŁKS Łódź - Puszcza Niepołomice 4:4 (3:1)
 • Odra Opole - Górnik Łęczna 1:1 (0:1)
 • Sandecja Nowy Sącz - Radomiak Radom 1:1 (1:1)
 • Mecz zaległy z 10. kolejki
 • Puszcza - Bruk-Bet Termalica 0:0

Terminarz

29.11 (nd) godz.12:40 Widzew Łódź typuj bez publiczności ARKA Gdynia LIVE!
02.12 (śr) godz.20:30 ARKA Gdynia typuj bez publiczności Korona Kielce
06.12 (nd) godz.12:40 Radomiak Radom typuj ARKA Gdynia
21.11 (sob) godz.12:00 Apklan Resovia 1:2 bez publiczności ARKA Gdynia LIVE!
18.11 (śr) godz.16:00 ARKA Gdynia 2:0 bez publiczności Zagłębie Sosnowiec LIVE!

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »