Arka Gdynia - CCC Polkowice 71:80. Koszykarki zagrają o 3. miejsce

Arka Gdynia - kosz. k.

Koszykarki Arki Gdynia przegrały w trzecim meczu półfinałowym z CCC Polkowice 71:80 (22:24, 18:23, 11:18, 20:15). Środowa porażka oznacza, że do finału Energa Basket Ligi awansowały pomarańczowe, a podopieczne Gundarsa Vetry zagrają o trzecie miejsce.

202 typowania

ARKA: Greinacher 7 (1x3), Makurat 2, Balintova 14 (1x3), Cannon 17 (2x3), Coffey 2 (5 zb.) oraz Podgórna 9 (3x3), Morawiec 7 (5 zb.), Rembiszewska 5 (1x3), Stelmach 6, Baltkojiene 2 (6 as.)

CCC: Gajda 5 (5 as.), Fagbenle 8 (1x3, 10 zb.), Kaltsidou 12 (2x3), Thomas 12 (2x3), Hayes 21 (3x3) oraz Tyszkiewicz 0, Owczarzak 0, Puss 2, Leedham 8 (2x3), Kizer 12

Oba zespoły nawiązały równą walkę od początku spotkania. Przyjezdne zaczęły od dwóch "trójek", jednak koszykarki Arki Gdynia nie pozostawały dłużne (4:6). Dwa razy obejmowały prowadzenie w początkowej fazie meczu. Przed końcem pierwszej kwarty traciły je jednak na rzecz pomarańczowych. Na 3 minuty przed końcem meczu przegrywały różnicą siedmiu punktów. Mając na uwadze fakt, że porażka eliminuje je z gry o finał, zaczęły odrabiać starty i ostatecznie pierwsza partia skończyła się korzystnym wynikiem dla gości 24:22.

Po krótkiej przerwie lepiej zaczęły miejscowe. Barbora Balintova trafia zza łuku, a chwilę później podwyższyła Martyna Stelmach (27:24). Przez większość drugiej kwarty jedne i drugie wymieniały ciosy.

Przed przerwą zabrakło jednak determinacji i na dwie minuty przed końcem przyjezdne rzuciły się do ataku, wychodząc na 10-punktowe prowadzenie. Chwilę przed syreną w dogodnej sytuacji znalazła się Sonja Greinacher, która rzutem z dystansu pomniejszyła rozmiary porażki (40:47).

Po przerwie wróciły koszmary z poprzednich meczów. To rywalki wyszły bardziej skoncentrowane na drugą połowę i szybko odskoczyły miejscowym. Mimo, że to Emma Cannon trafiła jako pierwsza, to po paru chwilach pomarańczowe ponownie miały kilkunastopunktowe prowadzenie.

Niesione głośnym dopingiem żółto-niebieskie nie składały broni i dzięki próbom Aldony MorawiecMartyny Stelmach, pozostawały cały czas "przy życiu". W ostatniej kwarcie musiały jednak zagrać ponad swoje możliwości, bowiem po trzeciej kwarcie na tablicy wyników widniał rezultat 51:65.

Szybka strata punktów oznaczała przegraną w tym meczu. I faktycznie zaczęły Styliani Kaltsidou oraz Lynetta Kizer i już po trzech minutach różnica wynosiła ponad 20 punktów (51:72). Widząc zaangażowanie kibiców zgromadzonych w hali GCS, miejscowe nawiązały jeszcze walkę i pomniejszyły rozmiary porażki. Ostatecznie po wielkim boju przegrały jednak 71:80.

1

23%

1%

2

76%

Wynik drugiego spotkania:
InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski - 1KS Ślęza Wrocław 61:63 (22:18, 13:17, 8:12, 18:16)