Arka Gdynia - Chojniczanka 1:3 w sparingu. Będzie otwarty trening dla kibiców

18 stycznia 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (48)

Mateusz Żebrowski strzelił honorowego gola dla Arki Gdynia w przegranym sparingu z Chojniczanką 1:3. W czwartek, 19 stycznia w OPO Cetniewo otwarty treningi żółto-niebieskich. Mateusz Żebrowski strzelił honorowego gola dla Arki Gdynia w przegranym sparingu z Chojniczanką 1:3. W czwartek, 19 stycznia w OPO Cetniewo otwarty treningi żółto-niebieskich.

Arka Gdynia przegrała z Chojniczanką 1:3 (0:2) w pierwszym sparingu podczas zgrupowania we Władysławowie. Trener Hermes sprawdził 22 piłkarzy, wystawiając w każdej połowie inną "11". W czwartek, 19 stycznia o godzinie 16:30 żółto-niebiescy zapraszają do OPO Cetniewo kibiców na otwarty trening.

Grzegorz Witt nominowany do tytułu Najlepszego Ligowca 2022 Roku w Trójmieście. Można już głosować

Żebrowski 53 - Ryczkowski 22, Tuszyński 29, Skrzypczak 73 (karny)

ARKA (I połowa): Kajzer - Rymaniak, Dobrotka, Azacki, Gojny - Purzycki, Gol - Skóra, Capanni, Haydary - Czubak

ARKA (II połowa): Krzepisz - Tomal, Camara, Marcjanik, Stolc - Milewski, Staniszewski - Adamczyk, Marcus, Stępień - Żebrowski

CHOJNICZANKA: Kuchta - Niepsuj (46 Szymusik), Bukhal (69 Kasperowicz), Grolik (69 Bartosiak), Mikołajczyk (62 Niepsuj) - Szelągowski (63 Stróżyński), Drewniak (63 Kalinkowski), Czajkowski (62 van Huffel), Karbowy (46 Mikołajczak), Ryczkowski (63 Mazek) - Tuszyński (46 Skrzypczak)

Arka Gdynia do pierwszego sparingu podczas zgrupowania wyszła w nie najsilniejszym składzie, gdyż brakowało choćby Huberta Adamczyka, Michała Marcjanika, Sebastiana Milewskiego, czy Kacpra Krzepisza, ale z powodzeniem mogłaby być to "11", która powinna prezentować dobry poziom Fortuna 1. Ligi. Tym bardziej, że rywal też gra w tej klasie rozgrywek, a w grudniu w sparingu tych drużyn padł remis 2:2.

Który z nowych piłkarzy będzie największym wzmocnieniem Arki Gdynia? Przeczytaj, jak to widzi trener Hermes

I gdynianie zaczęli z animuszem. Dawid Gojny, pozyskany zimą z Zagłębia Sosnowiec, sprawdził wytrzymałość poprzeczki w OPO Cetniewo we Władysławowie. W 11. minucie piłka uderzona z rzutu wolnego przez lewego obrońcę odbiła się od poprzeczki i poszybowała nad bramką.

Jednak Chojniczanka od początku też nie pozostawała dłuższa. Szybko w dwóch niezłych sytuacjach znalazł się Patryk Tuszyński. Najwyraźniej napastnik postanowił dać zadość przysłowiu, że do trzech razy sztuka, gdyż na listę strzelców wpisał się przy właśnie trzecim podejściu. W 29. minucie posłał piłkę do siatki po podaniu Filipa Karbowego.

Sprawdź, którzy piłkarze pojechali na zgrupowanie Arki Gdynia

Wówczas było zresztą już 2:0 dla Chojniczanki, gdyż wynik sparingu w 7 minut wcześniej otworzył Artur Ryczkowski. Poza strzelcem gola wyróżnił się asystujący Daniel Szelągowski, który popisał się precyzyjnym dośrodkowaniem.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Przed drugą połową trener Hermes wymienił całą "11". Znów rozpoczęło się obiecująco. Kontaktową bramkę zdobył Mateusz Żebrowski, który był sprawdzany w ataku.

Nie żyje prezes, za którego kadencji Arka Gdynia po raz pierwszy w historii awansowała do ekstraklasy. Przypomnij sobie jego inne dokonania

Rywale co prawda protestowali, gdyż uważali, że po upadku Szymona Skrzypczaka
na środku boiska, sędzia powinien przerwać akcję, ale nic nie wskórali.

Natomiast w 73. minucie już nie narzekali. Arbiter podyktował rzut karny, który na gola zamienił Skrzypczak. Chwilę wcześniej ten sam zawodnik po dośrodkowaniu Szymona Stróżyńskiego strzelił w poprzeczkę, a piłka po odbicie się od niej trafiła w rękę gdyńskiego zawodnika.

Arka Gdynia pozyskała ważnego sponsora. Będzie współpracowała z koncernem z Gdańska

W czwartek, 19 stycznia o godzinie 16:30 Arka zaprasza do OPO Cetniewo na otwarty treningi. Obiecuje, że wszyscy chętni będą mieli okazje zrobić wspólne zdjęcia z ulubionymi piłkarzami, zdobyć ich autograf oraz do wspólnych rozmów.

Jest to ukłon przede wszystkim dla licznej rzesz sympatyków żółto-niebieskich z Półwyspu Helskiego, ale oczywiście wszyscy chętni, bez względu na miejsce zamieszkania, są zaproszeni przez klub na otwarty trening.

Kto i jak nakarmi kibiców na meczach Arki Gdynia w 2023 roku?

Jest już także możliwość kupowania biletów na pierwszy mecz rundy wiosennej, który zostanie rozegrany w Gdyni. Przypomnijmy, że 18 lutego o godzinie 17:30 Arka zmierzy się u siebie z Wisłą Kraków. Szczegółowe informacje na temat dystrybucji wejściówek i ich cen znajdują się na oficjalnej stronie klubu.

W rundzie wiosennej w Arce nie zobaczymy Kornela Przyborowskiego. 20-letni skrzydłowy, który rozegrał jedno spotkanie w Fortuna 1. Lidze, ma zostać wypożyczony do końca sezon.