Arka Gdynia - Chojniczanka 2:2 w ostatnim sparingu 2022 roku

Jacek Główczyński
10 grudnia 2022 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (39)

Jedna z najdłuższych akcji Arki Gdynia w sparingu z Chojniczanką Chojnice

Arka Gdynia na sztucznej murawie Narodowego Stadionu Rugby zremisowała z innym I-ligowcem - Chojniczanką Chojnice 2:2 (2:2). Trener Hermes sprawdził 23 piłkarzy, w tym dwóch kolejnych juniorów. Dla żółto-niebieskich był to ostatni sparing w 2022 roku. Jednak jeszcze nie mają urlopów. Trenować będą do 16 grudnia.

Stępień 20, Haydary 44 - Mikołajczak 31, Janicki 38

ARKA (pierwsza połowa): Krzepisz (31 Kajzer) - Stępień, Stolc, Dobrotka, Ziemann - Purzycki, Gol - Skóra, Aleman, Haydary - Czubak

ARKA (druga połowa): Kajzer (61 Molenda)- Tomal, Marcjanik, Rymaniak, Siekierski - Bednarski, Milewski - Żebrowski, Babś, Adamczyk - Kuzimski

CHOJNICZANKA (pierwsza połowa): Kuchta - Raburski, Grolik, Bartosiak, Mikołajczyk - Mazek, Czajkowski, Kalinkowski, Janicki, Mikołajczak - Skrzypczak

CHOJNICZANKA (druga połowa): Szabłowski - Niepsuj, Grolik, Golak, Zimnicki - Stróżyński, Drewniak, van Huffel, Karbowy, Ryczkowski - Tuszyński

Był to sparing 6. z 15. drużyną Fortuna 1. Ligi po rundzie jesiennej. Niespełna 2 miesiące temu w oficjalnym meczu Arka wygrała 2:1. Tym razem skończyło się remisem, a wszystkie gole padły do przerwy.

Trener Hermes podzielił piłkarzy z pola na dwie "11" tak, aby każdy z nich mógł zaliczyć 45-minutowy występ. Natomiast każdy z trzech bramkarzy dostał po pół godziny gry. Sprawdzonych zostało dwóch kolejnych juniorów. Po przerwie zaprezentowali się: Jakub Siekierski na lewej obronie oraz Krzysztof Babś jako ofensywny pomocnik.

Sprawdź, kto jeszcze dołączy do sztabu trenerskiego Arki Gdynia

Teoretycznie silniejszy skład żółto-niebiescy zaprezentowali w pierwszej połowie. Jako że i Chojniczanka odpowiedziała otwartą grą oglądaliśmy emocjonujący mecz, choć piłkarzom zadanie utrudniała miejscami ośnieżona murawa.

Mateusz Stępień (w żółtej koszulce) otworzył wynik sparingu Arka Gdynia - Chojniczanka Chojnice. Mateusz Stępień (w żółtej koszulce) otworzył wynik sparingu Arka Gdynia - Chojniczanka Chojnice.
Mimo że miejscami było ślisko to nie zawahał się Mateusz Stępień. Nominalny skrzydłowy miał tego dnia dalej do bramki, gdyż został ustawiony jako prawy obrońca, ale nie przeszkodziło mu to włączyć się do akcji ofensywnej. Po przerzucie piłki od Christiana Alemana młodzieżowiec przed polem karnym "ściął" do środka, markując strzał lewą nogą, a uderzył silnie po tzw. długi rogu prawą. Piłka wpadła do siatki tuż przy słupku.

Przeczytaj relację z pierwszego sparingu Arki Gdynia pod wodzą trenera Hermesa

Potem jeszcze Mateusza Kuchtę zatrudnił po uderzeniu z dystansu inny młodzieżowiec - Kacper Skóra, a bramkarz Chojniczanki dobrze też interweniował przy stałym fragmencie gry. Jednak zdecydowanie bliżej korzystnego wyniku do przerwy byli goście.

Pecha miał Daniel Kajzer. Chyba jego pierwszym kontaktem z piłką był ten, gdy sięgnął do niej do siatki, gdyż zaraz po wejściu do bramki został pokonany uderzeniem z pola bramkowego przez Tomasza Mikołajczaka.

22.10.2022, Fortuna 1. Liga: Arka Gdynia - Chojniczanka 2:1 - relacja, video, foto

W 38. minucie Kajzer skapitulował po mierzonym uderzeniu sprzed pola karnego Roberta Janickiego. Natomiast 5. minut później przy dozie szczęścia, ale i własnym umiejętnościom obronił Arkę od straty bramki. Daniel obronił strzał Bartłomieja Kalinowskiego, który z kilku metrów dobijał po własnym uderzeniu, które trafiło w słupek.

Bardzo szybko ta niewykorzystana sytuacja zemściła się na gościach. Już w następnej akcji Omran Haydary wyrównał po strzale głową. Goście protestowali. Uważali, że reprezentant Afganistanu był na pozycji spalonej. Sędziowie nie podzielili tej opinii.

Jak oceniasz tegoroczne transfery Arki Gdynia?

Druga połowa toczyła się przy przewadze gości. Już na początku tej odsłony gry nieznacznie pomylił się Patryk Tuszyński, który wślizgiem próbował zdobyć gola. W 75. minucie Michał Molenda obronił strzał z rzutu wolnego Filipa Karbowego.

Arka próbowała zagrozić rywalom po rzucie rożnym. W polu karnym upadł Mateusz Kuzimski, ale sędzia nakazał grać dalej.

Plan przygotowań Arki Gdynia do rundy wiosennej

Dla Chojniczanki był to pierwszy sparing pod wodzą Krzysztofa Brede, który wrócił do tego klubu po ponad dwuletnie przerwie. Natomiast dla Arki to ostatni sprawdzian w tym roku. Podopieczni Hermesa trenować będą jeszcze do 16 grudnia, a następnie rozjadą się na urlopy. Ponownie przygotowania do rundy wiosennej podejmą 3 stycznia.