• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Arka Gdynia - Chojniczanka. Kacper Krzepisz: Bramkarz już nie musi być "wariatem"

Jacek Główczyński
21 października 2022, godz. 19:00 

Arka Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Arka Gdynia Arka Gdynia o zmianie trenera: Nie ma takiego tematu
Kacper Krzepisz jest jedynym piłkarzem Arki Gdynia, który w tym sezonie grał we wszystkich meczach ligowych od pierwszej do ostatniej minuty. Kacper Krzepisz jest jedynym piłkarzem Arki Gdynia, który w tym sezonie grał we wszystkich meczach ligowych od pierwszej do ostatniej minuty.

- Bez względu na to, co będzie się działo w sektorze gości, nie zdeprymuje mnie to. Wydaje mi się, że charakter mam taki spokojny. Teraz ważniejsze od bycia "wariatem" jest właściwa komunikacja i przekazywanie informacji kolegom. Nie trzeba tego robić w agresywny sposób. Raczej mnie "nie poniesie" i będzie to mecz jak każdy inny. Najważniejsze, abyśmy go wygrali - zapewnia Kacper Krzepisz, bramkarz Arki Gdynia przed spotkaniem z Chojniczanką Chojnice. Początek derbów Pomorza w Fortuna 1. Lidze w sobotę, 22 października o godzinie 20.Relacja LIVE


Typowanie wyników

HIT
3 pkt.
ARKA Gdynia
Chojniczanka

Jak typowano

88% 223 typowania ARKA Gdynia
7% 18 typowań REMIS
5% 13 typowań Chojniczanka

Twoje daneJacek Główczyński: Czy Ryszard Tarasiewicz, który właśnie zaliczył rok pracy w Arce, jest teraz dla piłkarzy bardziej wyrozumiały, czy może bardziej ostry niż w pierwszych dniach pracy w Gdyni?

Kacper Krzepisz: Przynajmniej ja nie odczułem tego, żeby trener w jakiś sposób się zmienił. Naprawę mamy bardzo dobre relacji partnerskie, oczywiście z zachowaniem odpowiednich proporcji. Ja mogę tylko o tej współpracy mówić w samych pozytywach.

Derby z podtekstami. Przeczytaj, co na to trener Arki GdyniaRozumiem, że panu bardziej by odpowiadała strategia, z którą trener przychodził do Gdyni, że lepiej wygrać 1:0 niż teraz praktykowane wyniki w stylu 3:2 czy 4:2?

Zdecydowanie tak. Też bym wolał kończyć wynikiem 1:0, ale najbardziej chciałbym wszystkie mecze wygrywać. Dlatego dobrze, że wygrywamy. Jeszcze lepiej byłoby wygrywać z czystymi kontami i do tego dążymy. Mam nadzieję, że już następne mecze kończyć będziemy 1:0, 2:0, 3:0, czy 4:0... Najważniejsze, aby były z jak najmniejszą liczbą puszczonych bramek.

Niezależnie, jaki jest wynik, to najczęściej po meczach Arki to pan ma najwyższe albo jedne z wyższych ocen w drużynie. Jaki jest pański patent na uznanie kibiców?

Nie wiem. Szczerze powiem, że nie sprawdzam rankingów kibicowskich. Dla mnie najbardziej liczą się oceny: pierwszego trenera, trenera bramkarzy i wszystkich innych szkoleniowców w sztabie. Oni analizują jak ten mecz wyglądał, co zrobiłem dobrze, co mogłem poprawić.

Dwaj byli piłkarze Arki Gdynia w szerokiej kadrze na mundial 2022 w Katarze. Sprawdź, wszystkich powołanych przez Czesława MichniewiczaTo pierwszy sezon, w którym od początku jest pan numerem 1. W jaki sposób wpłynęło to na pana?

Już rundę wiosenną rozegrałem w całości. Teraz też gram od początku sezonu wszystko. Na pewno to dodaje trochę pewności, ale staram się tym nie zadowalać. Dalej ciężko pracuję na treningach, aby udowadniać swoją wartość. Staram się cały czas rozwijać i robić swoje.

W linii obrony Arka nie ma już takiej stabilizacji jak w bramce. Zmieniające się ustawienie w tej formacji ma znaczenie, jak jako cała drużyna funkcjonujecie w defensywie?

Myślę, że nie. Każdy zawodnik na swojej pozycji wie co ma robić. Czy zmienia się jedna, czy druga osoba, to nic nie zmienia w drużynie. Każdy ma postawione zadania do wykonania. Dlatego myślę, że dużego wpływu personalia nie mają.

Wystaw ocenę Ryszardowi Tarasiewiczowi po roku jego pracy w Arce Gdynia. Sprawdź, dlaczego takiego trenera nie było od 4 latMecze prestiżowe Arce wychodzą najlepiej. Inaczej mobilizowaliście się na Ruch w Chorzowie niż na przykład na Stal Rzeszów?

Nie. Ja mogę powiedzieć za siebie. Podchodzę do takiego meczu jak to każdego innego, także tego ocenianego jako mniej prestiżowy. Dla mnie to bez znaczenia, z kim gramy. Mam też nadzieję, że i wyniki będą we wszystkich spotkaniach takie jak w tych bardziej prestiżowych.

Chojniczanka z racji tego, że to derby Pomorza to rywal z tych teoretycznie bardziej czy mniej prestiżowych?

Nie wiem. Te oceny pozostawiam kibicom i dziennikarzom. Dla mnie to mecz jak każdy inny. Najważniejsze, abyśmy go wygrali.

Nie tylko Christian Aleman nie dokończył meczu w Chorzowie. Sprawdź, kto jeszcze doznał kontuzjiJednak zapewne przez jedną połowę mieć będzie pan za plecami głośnych i nieprzychylnych sobie ludzi z sektora gości. Czy ma pan swoje sposoby, aby "wyłączyć" się od tego wszystkiego?

Naprawdę w trakcie meczu, na boisku mało jest słychać. Też czym większa frekwencja, tym słabiej słychać. Dopiero jak kibiców jest mało, to dochodzą jakieś pojedyncze głosy. Jednak bez względu na to, co będzie się działo w sektorze gości, nie zdeprymuje mnie to. Wydaje mi się, że charakter mam taki spokojny. Raczej mnie "nie poniesie" i będzie to mecz jak każdy inny.

Zawodnik

Kacper Krzepisz

Kacper Krzepisz

ur.
1999-12-16
waga
83 kg
wzrost
190 cm
ocena z sezonu
3.47 (1135 ocen)
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu


Zawsze mówiło się, że w drużynie jest dwóch "wariantów": bramkarz i lewoskrzydłowy. Pan spokojnym usposobieniem temu zaprzecza?

To chyba taki mit starszych czasów, gdzie faktycznie bramkarz miał takie zadania. Teraz ważniejsze od bycia "wariatem" jest właściwa komunikacja i przekazywanie informacji kolegom. Nie trzeba tego robić w agresywny sposób, doskakując do swoich obrońców i ich - kolokwialnie mówiąc - opiep... Można to samo osiągnąć w spokojny sposób. Nawet myślę, że wtedy koledzy lepiej odczytują i przyswajają te informacje niż wówczas, gdyby się na nich krzyczało za każde złe zagranie.

Gole Arki Gdynia jak gwoździe w Ruch Chorzów. Przeczytaj pomeczowe wypowiedziBywa jednak, że musi pan naprawiać błędy obrońców, interweniując nawet poza "16". Czy równie dużo pracuje pan nad tym elementem jak nad samym bronieniem na linii?

Mam to szczęście, że nie zetknął się z tą starszą szkołą szkolenia bramkarzy. Od początku, odkąd jestem w Arce, czyli od 7. roku życia, byłem trenowany w taki sposób, że bramkarz musi umieć grać nogami, czy na przedpolu.

Manuel Neuer, który jako pierwszy z bramkarzy zaczął odważnie wychodzić daleko poza "16", może był pana idolem?

Nie. Ja w ogóle nie miałem idoli. Raczej od każdego bramkarza starałem się podglądać inne cechy. Nigdy tylko jednego nie naśladowałem.

Ruch Chorzów - Arka Gdynia 2:4. Przeczytaj relację oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowiMłodszy od pana Oliwier Zych wyjechał z Arki jak junior i teraz próbuje przebijać się w angielskim klubie Aston Villa. Pan zamiast mozolnego przebijanie się w Gdyni, nie miał ochoty pójść taką drogą, choćby wówczas, gdy pozwolono panu zadebiutować w ekstraklasie w 2020 roku, a potem odesłano znów na ławkę?

Widocznie taka jest moja droga. Tak miało być. Wiedziałem, jak to może wyglądać, jaka jest moja pozycja w drużynie w każdym sezonie. Każdym treningiem, każdym meczem starałem się dojść do tej pozycji numer 1. Natomiast gdy to się udało, nie zatrzymuję się, dalej ciężko muszę pracować i udowadniać swoją wartość.

Ma pan sygnały, że klubu ekstraklasy pana obserwują?

Nic nie wiem. Odcinam się od tego. Jestem takiego charakteru, że wolę się skupić tutaj na pracy niż interesować się sprawami, na które nie mam wpływu.

Sprawdź, ile strzałów potrzebuje Arka Gdynia, aby zdobyć gola u siebie?Pańską wizytówką stają się obronione rzuty karne. To można wytrenować, czy liczy się instynkt?

Nic się tutaj nie zmienia. To zasługa trenera bramkarzy. Ta analiza, którą dostaję od niego, jest bardzo ważna. Do tego dochodzi timing i wyczucie. To wszystko. Nie ma innego sposobu.

Gdy przed karnymi kibice skandują pańskie imię i nazwisko to pomaga, czy wolałby pan ciszę, aby jeszcze lepiej się skoncentrować?

To jest fajne. To słychać. Dodaje to może jeszcze dodatkowej motywacji? Jest to także jakieś docenienie od kibiców. Jednak też nie mogę na to przede wszystkim zwracać uwagi, bo dalej jestem skoncentrowany przede wszystkim na meczu. Zawsze najważniejsza jest gra, a nie sprawy z boku.

Przypomnij sobie, jakie nadzieje z tym sezonem wiązał Kacper Krzepisz na początku sierpniaI tak będzie w sobotę plus zwycięstwo?

Tak jest.

Ceny biletów na mecze Arki w sezonie 2022/23

bilet Arka Gdynia

Bilety do nabycia przez internet na bilety.arka.gdynia.pl lub w punktach stacjonarnych.

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (20)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Arki

GKS Katowice
52% ARKA Gdynia
26% REMIS
22% GKS Katowice

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Arki

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Witold Stasiewski 25 36 48%
2. Marek Węgrzynowski 25 35 44%
3. Marek Dąbrowski 25 34 44%
4. Rafał Marczyński 25 33 52%
5. Tomasz Kranz 22 33 50%

Tabela

Piłka nożna - I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 ŁKS Łódź 24 14 6 4 44:25 48
2 Ruch Chorzów 24 12 10 2 34:22 46
3 Wisła Kraków 24 12 6 6 39:26 42
4 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 23 10 10 3 36:25 40
5 Puszcza Niepołomice 23 11 6 6 33:25 39
6 ARKA GDYNIA 24 11 5 8 42:31 38
7 Podbeskidzie Bielsko-Biała 24 9 9 6 35:28 36
8 Chrobry Głogów 24 10 5 9 37:41 35
9 Stal Rzeszów 24 9 6 9 38:33 33
10 GKS Katowice 24 7 9 8 26:27 30
11 GKS Tychy 24 7 6 11 37:38 27
12 Górnik Łęczna 24 6 9 9 30:32 27
13 Resovia 24 6 9 9 25:37 27
14 Zagłębie Sosnowiec 24 6 8 10 25:32 26
15 Odra Opole 24 6 5 13 29:40 23
16 Sandecja Nowy Sącz 24 4 10 10 23:36 22
17 Skra Częstochowa 24 6 3 15 13:35 21
18 Chojniczanka Chojnice 24 4 8 12 25:38 20
W sezonie zasadniczym rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny awansują do PKO BP Ekstraklasa. Natomiast trzy najsłabsze zostaną zdegradowane do II ligi.
Ponadto zespoły z miejsc 3-6 zagrają w dwustopniowych barażach, a ich zwycięzca także awansuje do piłkarskiej elity.

Wyniki 24 kolejki

 • Odra Opole - ARKA GDYNIA 1:1 (1:0)
 • Skra Częstochowa - Wisła Kraków 0:3 (0:1)
 • Górnik Łęczna - Chojniczanka Chojnice 0:0
 • Puszcza Niepołomice - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1 (1:0)
 • GKS Katowice - Apklan Resovia 0:1 (0:1)
 • Ruch Chorzów - ŁKS Łódź 3:3 (2:2)
 • Stal Rzeszów - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:2 (0:0)
 • Chrobry Głogów - Zagłębie Sosnowiec 0:0
 • GKS Tychy - Sandecja Nowy Sącz 2:3 (1:1)

Ostatnie wyniki Arki

19 marca 2023, godz. 18:00
7% Odra Opole
12% REMIS
81% ARKA Gdynia
Górnik Łęczna
89% ARKA Gdynia
6% REMIS
5% Górnik Łęczna

Relacje LIVE

Najczęściej czytane