Arka Gdynia - Enea AZS Poznań 72:45. Spacerek koszykarek

Angelika Slamova zdobyła w niedzielę 14 pkt. Cztery razy trafiła zza łuku.
Angelika Slamova zdobyła w niedzielę 14 pkt. Cztery razy trafiła zza łuku. fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Arka Gdynia pokonała u siebie Enea AZS Poznań 72:45 (21:12, 18:13, 19:9, 14:11). Zgodnie z przewidywaniami, pojedynek okazał się dla koszykarek Gundarsa Vetry "spacerkiem". Trafiły w tym spotkaniu aż 10 rzutów za 3 punkty. Po dziesięciu kolejkach Energa Basket Ligi Kobiet mają komplet zwycięstw.

DGT Politechnika Gdańska - Wisła Kraków 70:63. Relacja, oceny

ARKA: Papowa 12 (1x3), Kastanek 10 (3x3), Greinacher 7 (7 zb.), Balintova 7 (1x3), Gulich 3 oraz Slamova 14 (4x3), Grymek 6, Podgórna 5 (1x3, 4 as.), Misiek 4, Rembiszewska 4, Niemojewska 0 (4 as.)

Enea: Mfutila 10, Miletic 9 (1x3), Zivadinovic 10 (7 as.), Parzeńska 5 (1x3), Pyka 2 oraz Nowicka 7 (1x3, 7 zb.), Banaszak 2, Stefańczyk 0

Dla gdyńskich koszykarek zadaniem w niedzielnym meczu było "przyklepanie" bilansu 10-0 w dziesiątym meczu tego sezonu Energa Basket Ligi Kobiet. W pierwszej kwarcie pojedynku z Eneą AZS podopiecznym Gundarsa Vetry poszło sprawnie, bo zaczęły od prowadzenia 8:2 i to pomimo faktu, że faulowana w pierwszej akcji Maryja Papowa wykorzystała tylko jeden z trzech rzutów osobistych.

To właśnie po serii 5 pkt z rzędu Papowej, gdynianki odskoczyły już na 13:4 w połowie premierowej kwarty. Białoruska skrzydłowa po 10 minutach gry miała na koncie już 8 pkt a gdynianki prowadziły 21:12.

AZS UG Gdańsk - Artego Bydgoszcz 59:75. Relacja, oceny

W kolejnej partii poznanianki odpowiedziały serią 4 pkt z rzędu, a blisko 3-minutową niemoc Arki przerwała Sonja Greinacher. Gdynianki zaczęły szaleć zza łuku. Za 3 pkt najpierw trafiła Marissa Kastanek a później trzy "trójki" zdobyła Angelika Slamova i było już 37:23.

Kolejną po przerwie dorzuciła Barbora Balintova, a gdynianki rozpoczęły drugą połowę serią 8:2. Do końca kwarty Kastanek i Slamova zasypały przyjezdne kolejnymi rzutami zza łuku i było po meczu. Na 10 minut do końca gry Arka prowadziła 58:34 i na koncie miała 9 celnych "trójek" przy zaledwie jednej poznanianek.

W ostatniej kwarcie przez ponad 3 minuty, ani jedna, ani druga drużyna nie była w stanie zdobyć punktów z gry. Impas przełamała zza łuku Lea Miletic, ale dla poznanianek gra toczyła się już tylko o uniknięcie totalnej kompromitacji i przekroczenie 40 pkt.

Z kolei gospodynie z drzemki wybudziła Joanna Grymek, która trafiła spod kosza na 61:38. Ostatecznie gospodynie nie odpuściły i wygrały także ostatnią partię. Było blisko zwycięstwa różnicą 30 pkt, ale na 2 sekundy przed końcem zza łuku trafiła Aleksandra Parzeńska.

Wyniki 10 kolejki:

• DGT POLITECHNIKA GDAŃSKA - Wisła Kraków 70:63 (23:21, 13:20, 18:16, 16:6)
  • AZS UNIWERSYTET GDAŃSKI - Artego Bydgoszcz 59:75 (11:18, 20:17, 9:27, 19:13)
  • ARKA GDYNIA - Enea AZS Poznań 72:45 (21:12, 18:13, 19:9, 14:11)
  • Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - Ślęza Wrocław 61:56 (16:18, 13:13, 16:13, 16:12)
  • CCC Polkowice - Energa Toruń 82:58 (23:24, 16:4, 22:8, 21:22)
  • CosinusMed Widzew Łódź - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 77:93 (21:23, 23:25, 15:25, 18:20)

Opinie (8) 1 zablokowana

• Bravo

Bravo dziewcynki.Równy poziom.Jak Pani Podgórna?Czy ze słabym przeciwnikiem coś rzuciła??

• 1 21

• Wielka Arka z Naszej Gdyni.

• 15 5

• pewne zwycięstwo Basketu

Bardzo dobrze, ze Polki pograły. Martwi trochę słaba skuteczność (poza Slamovą) za 3, ale generalnie cały zespól na +. Brawo!

• 17 3

• Grawo Dziewczyny!

Brawo Arka Gdynia!

• 10 3

• (3)

Choć , Kamila grała krótko to robiła świetną robotę Z wszystkich jej podań padały punkty . To rasowy obrońca .Jak się przyczepi to nie popuści ..Grymek ,trafiała ale miała kilka kiksów .Mijała się z piłką .Dawno nie widziałem na parkiecie 5 Polek ,bez Kastanek.Dawały radę ,ale też przeciwniczki nie grały najlepiej .Jak by 80% rzutów było w koszu to i 100wa była przekroczona a tak ,piłka wielokrotnie wyskakiwała z kosza W sumie zasłużenie wygrały i dobrze że trener dał szanse pograć Polkom .Tylko czemu nie weszła do gry Allen? Wie ktoś?

• 10 0

• Oszczędzana

Jest na Dynamo Kursk i Artego Bydgoszcz.

• 4 0

• Allen- planowy odpoczynek

• 3 0

• kłamila ci to dyktowała czy jak?Chyba inne mecze oglondaliśmy. Oprócz biegania to ona nic nie prezentuje. Może na 400m była by dobra...bez płotków oczywiście:)

• 0 8

21.11 (sob) godz.17:00 VBW ARKA Gdynia typuj Enea AZS Poznań
25.11 (śr) Ślęza Wrocław VBW ARKA Gdynia
09.12 (śr) VBW ARKA Gdynia CCC Polkowice
12.12 (sob) Basket 25 Bydgoszcz VBW ARKA Gdynia
19.12 (sob) godz.13:00 DGT AZS POLITECHNIKA Gdańska typuj VBW ARKA Gdynia
28.10 (śr) godz.18:00 VBW ARKA Gdynia 103:53 bez publiczności DGT AZS POLITECHNIKA Gdańska
24.10 (sob) godz.18:00 Energa Toruń 52:106 bez publiczności VBW ARKA Gdynia
18.10 (nd) godz.17:00 VBW ARKA Gdynia 92:71 bez publiczności CTL Zagłębie Sosnowiec
11.10 (nd) godz.18:00 Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 56:83 VBW ARKA Gdynia

Wyniki 5 kolejki:

• Energa Toruń - VBW ARKA GDYNIA 52:106 (12:29, 16:24, 8:33, 16:20)
  • GTK GDYNIA - CCC Polkowice 39:102 (5:30, 12:26, 17:26, 5:20)
  • Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin - DGT POLITECHNIKA GDAŃSKA 83:73 (24:23, 25:15, 15:17, 19:18)
  • Ślęza Wrocław - Enea AZS Poznań 84:79 (24:18, 25:16, 17:27, 18:18)
  • CTL Zagłębie Sosnowiec - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów (przełożony na 9.12)
  • pauzuje: Basket Bydgoszcz