Derby piłkarzy ręcznych. Arka Gdynia - Energa Wybrzeże Gdańsk 29:30

dak.
1 maja 2019 (artykuł sprzed 5 lat)
Mateusz Wróbel zdobył siedem bramek i został wybrany MVP spotkania w zespole Energi Wybrzeża Gdańsk. Mateusz Wróbel zdobył siedem bramek i został wybrany MVP spotkania w zespole Energi Wybrzeża Gdańsk.

Energa Wybrzeże Gdańsk pokonała Arkę Gdynia w derbach Trójmiasta 30:29 (16:13). Po pierwszej, dość wyrównanej połowie szczypiorniści z Gdańska byli już na pięciobramkowym prowadzeniu w drugiej, a mimo to niewiele zabrakło, by arkowcy wyrównali przed końcem spotkania. W ostatniej akcji meczu rzut Krystiana Wołowca wybronił Artur Chmieliński.

Pieńczewski, Ram - Kamyszek 8, Rychlewski 7, Przysiek 4, Jamioł 3, Jasowicz 3, Brukowicki 2, Skwierawski 1, Wolski 1, Ćwikliński 0, Czaja 0, Wołowiec 0
Sędziowie: Jerlecki, Łabuń
Widzów: 300
Witkowski, Chmieliński - Kondratiuk 9, Komarzewski 7, Wróbel 7, Janikowski 3, Papaj 3, Prymlewicz 1, Bednarek 0, Gądek 0, Gajek 0, Salacz 0,

Kibice powoli zapełniają miejsce w Gdynia Arena.
Nastąpiła prezentacja zespołów. Za kilka chwil zaczynamy spotkanie.
Ostatnie lata pokazywały, że w derbach Trójmiasta górą bywali szczypiorniści Wybrzeża. Za około dwie godziny przekonamy się, czy seria zawodników z Gdańska będzie trwała, czy może zostanie przerwana.
Aleksander Borucki, były szczypiornista zespołu z Gdyni, jak i z Gdańska wykonał pierwsze, symboliczne podanie w Gdania Arena.
1'
Witkowski (Energa Wybrzeże Gdańsk) broni pierwszy strzał
1'
[0:1] Janikowski otwiera wynik spotkania
3'
Przysiek faulowany, Bednarek z żółtą kartką
3'
[1:1] Rychlewski wykorzystuje rzut karny
4'
Kamyszek (Arka Gdynia) przekroczył linię pola karnego
5'
Pieńczewski (Arka Gdynia) popisuje się paradą
5'
Witkowski (Energa Wybrzeże Gdańsk) również broni drużynę przed stratą bramki
5'
Przysiek (Arka Gdynia) zdobył bramkę, ale sędzia odgwizdał błąd kroków
5'
[1:2] Bramkę zdobywa Kondratiuk (Energa Wybrzeże Gdańsk).
6'
[2:2] Bramkę zdobywa Kamyszek (Arka Gdynia).
7'
[2:3] Wróbel pokonuje bramkarza Arki
8'
[3:3] Jasowicz zdobywa bramkę po pięknym podaniu Przysieka
8'
[3:4] Wróbel z kolejną bramką
8'
Żółtą kartką otrzymuje Kamyszek (Arka Gdynia).
9'
[4:4] Kamyszek ponownie wyrównuje
9'
[5:4] Jamioł wyprowadza Arkę na prowadznie
10'
Przechwyt Kamyszka, Arka konstruuje kolejny atak
11'
[5:5] Kondratiuk z drugim trafieniem
11'
[5:6] Komarzewski rzuca bramkę w sytuacji sam na sam
13'
[6:6] Jamioł zdobywa gola po składnej akcji zespołu
13'
[6:7] Efektowny rzut Komarzewskiego
14'
[7:7] Kamyszek doprowadza do wyrówniania
15'
[7:8] Wróbel z kolejną bramką
15'
[7:9] Komarzewski po chwili podwyższa
15'
[8:9] Kamyszek trafia w samo okienko
15'
Żółtą kartką otrzymuje Wolski (Arka Gdynia).
wykluczenie
16'
Czaja (Arka Gdynia) otrzymuje dwuminutową karę.
16'
Rzut karny dla gości
16'
[8:10] Bramkę zdobywa Kondratiuk (Energa Wybrzeże Gdańsk).
17'
[9:10] Przysiek sprytnym rzutem pokonuje Witkowskiego
18'
Papaj (Energa Wybrzeże Gdańsk) trafia w poprzeczkę
19'
[10:10] Jasowicz po podaniu Przysieka
19'
[11:10] Wolski dobija rzut Kamyszka, który chwilę wcześniej rzucił w poprzeczkę
20'
Pieńczewski (Arka Gdynia) wybronił dwa strzały w ciągu kilkunastu sekund
czas
21'
Przerwa na żądanie (Energa Wybrzeże Gdańsk).
21'
Wróbel (Energa Wybrzeże Gdańsk) faulowany przez Czaję
21'
[11:11] Wróbel z czwartym trafieniem
21'
[12:11] Kamyszek wyprowadza Arkę na prowadzenie
22'
Pieńczewski (Arka Gdynia) broni, ale wcześniej był faul. Wybrzeże przy piłce
23'
[12:12] Janikowski trafia z prawego skrzydła
23'
Żółtą kartką otrzymuje Janikowski (Energa Wybrzeże Gdańsk).
24'
[12:13] Papaj po kontrze Wybrzeża
wykluczenie
24'
Bednarek (Energa Wybrzeże Gdańsk) otrzymuje dwuminutową karę.
24'
[13:13] Bramkę zdobywa Kamyszek (Arka Gdynia).
25'
Pieńczewski (Arka Gdynia) z efektowną obroną
26'
Chmieliński (Energa Wybrzeże Gdańsk) nie pozostaje dłużny. Również broni strzał rywala
26'
[13:14] Bramkę zdobywa Kondratiuk (Energa Wybrzeże Gdańsk).
27'
Chmieliński (Energa Wybrzeże Gdańsk) z kolejną intwerwencją
28'
Obrona w polu. Rzut karny dla gości
29'
[13:15] Kondratiuk trafia w poprzeczkę, ale poprawia rzut i zdobywa gola
29'
Pieńczewski (Arka Gdynia) broni w sytuacji sam na sam!
30'
Żółtą kartką ukarany kierownik Arki Gdynia
30'
[13:16] Bramkę zdobywa Kondratiuk (Energa Wybrzeże Gdańsk).
30'
Koniec I połowy. Energa Wybrzeże Gdańsk prowadzi do przerwy 16:13 z Arką Gdynia.
30'
Od pierwszych minut mecz był bardzo wyrównany. Przez długi czas drużyny przemiennie zdobywały bramki. Szczypiorniści z Gdańsk dopiero przed przerwą uzyskali przewagę, w efekcie czego do szatni schodzili z prowadzeniem trzech bramek.
31'
Zaczynamy drugą połowę.
31'
[14:16] Bramkę zdobywa Kamyszek (Arka Gdynia).
32'
[14:17] Bramkę zdobywa Kondratiuk (Energa Wybrzeże Gdańsk).
32'
[15:17] Rychlewski wykorzystuje rzut karny na raty. Strzelił po dobitce
33'
Rzut karny dla Wybrzeża
33'
[15:18] Prymlewicz z rzutu karnego
33'
Kamyszek (Arka Gdynia) zablokowany przez obrońców
33'
[15:19] Bramkę zdobywa Komarzewski (Energa Wybrzeże Gdańsk).
34'
[16:19] Rychlewski z rzutu karnego
35'
[17:19] Bramkę zdobywa Papaj (Arka Gdynia).
wykluczenie
35'
Salacz (Energa Wybrzeże Gdańsk) otrzymuje dwuminutową karę.
35'
Kolejny rzut karny
wykluczenie
35'
Gajek (Energa Wybrzeże Gdańsk) otrzymuje dwuminutową karę.
36'
[18:19] Rychlewski wykorzystuje trzeci rzut karny w drugiej połowie
36'
[18:21] Bramkę zdobywa Przysiek (Arka Gdynia).
37'
[18:22] Bramkę zdobywa Wróbel (Energa Wybrzeże Gdańsk).
37'
Chmieliński (Energa Wybrzeże Gdańsk) broni rzut rywala
38'
[18:23] Bramkę zdobywa Wróbel (Energa Wybrzeże Gdańsk).
39'
[19:23] Bramkę zdobywa Przysiek (Arka Gdynia).
39'
Kondratiuk (Energa Wybrzeże Gdańsk) nie trafia. Broni Ram
wykluczenie
40'
Przysiek (Arka Gdynia) otrzymuje dwuminutową karę.
wykluczenie
40'
40'
Arkowcy nie wykorzystują dogodnej sytuacji
41'
[19:24] Bramkę zdobywa Komarzewski (Energa Wybrzeże Gdańsk).
42'
[20:24] Bramkę zdobywa Jamioł (Arka Gdynia).
42'
[20:25] Bramkę zdobywa Kondratiuk (Energa Wybrzeże Gdańsk).
42'
[21:25] Bramkę zdobywa Skwierawski (Arka Gdynia).
43'
Oba zespoły już w komplecie
43'
[22:25] Bramkę zdobywa Przysiek (Arka Gdynia).
43'
[22:26] Wróbel zdobywa siódmą bramkę w dzisiejszym meczu
44'
[23:26] Piłka po rzucie Kamyszka odbija się od słupka i wpada do bramki
46'
[23:27] Komarzewski przechwytuje piłkę i w sytuacji sam na sam podwyższa prowadzenie
46'
Chmieliński (Energa Wybrzeże Gdańsk) z interwencją
46'
[23:28] Janikowski po długim podaniu trafia do bramki
czas
46'
Przerwa na żądanie (Arka Gdynia).
47'
Chmieliński (Energa Wybrzeże Gdańsk) broni po raz kolejny
48'
Przysiek (Arka Gdynia) faulowany. Rzut wolny
48'
49'
Prymlewicz (Energa Wybrzeże Gdańsk) nie wykorzystuje karnego. Broni Ram
50'
[24:28] Bramkę zdobywa Brukwicki (Arka Gdynia).
50'
[25:28] Rychlewski po przechwycie zdobywa kolejnego gola
50'
[25:29] Komarzewski ze skrzydła
51'
Kamyszek (Arka Gdynia) nie trafia w dogodnej sytuacji
51'
Komarzewski (Energa Wybrzeże Gdańsk) nie trafnia podobnie jak chwilę wcześniej rywal
51'
Chmieliński (Energa Wybrzeże Gdańsk) z kolejną interwencją
52'
[25:30] Bramkę zdobywa Kondratiuk (Energa Wybrzeże Gdańsk).
52'
[26:30] Jasowicz po podaniu Brukwickiego
53'
Obrona w polu. Rzut karny
54'
[27:30] Rychlewski wykorzystuje karnego po raz kolejny
55'
Komarzewski (Energa Wybrzeże Gdańsk) tym razem w słupek
55'
Pieńczewski (Arka Gdynia) broni strzał Kondratiuka (Energa Wybrzeże Gdańsk) w sytuacji sam na sam
56'
[28:30] Rychlewski z kolejnym trafieniem
58'
Kolejna świetna interwencja Chmielińskiego (Energa Wybrzeże Gdańsk)
czas
58'
59'
[29:30] Wołowiec zdobywa bramkę kontaktową
59'
Wołowiec (Arka Gdynia) faulowany
wykluczenie
59'
Papaj (Energa Wybrzeże Gdańsk) otrzymuje dwuminutową karę.
czas
60'
60'
Do końca meczu została minuta!
60'
Błąd kroków. Piłka dla Arki
60'
Chmieliński (Energa Wybrzeże Gdańsk) broni rzut!
60'
KONIEC! Energa Wybrzeże Gdańsk wygrywa z Arką Gdynia 30:29!

14 Stal Mielec 5 0 2 0 3 127:141 4
Po sezonie zasadniczym według systemu każdy z każdym mecz i rewanż osiem najlepszych drużyn awansowało do play-off, by systemem pucharowych wyłonić medalistów.
Zespoły z miejsc 9-14 w drugiej fazie sezonu grają każdy z każdym mecz i rewanż. Wcześniej zdobyte punkty zostały anulowane. Na koniec rozgrywek ostatni zespół zostanie zdegradowany, a przedostatni zagra baraż z I-ligowcem.
Tabela wprowadzona: 2019-05-01

Wyniki 31 kolejki

• ARKA GDYNIA - ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK 29:30 (13:16)
  • Stal Mielec - Zagłębie Lubin 26:27 (17:16)
  • Sandra Spa Szczecin - Energa Kalisz 24:22 (16:13)

• 11 6

• Spójnia idzie w górę ale czy to starczy się utrzymać?

• 16 0

• (8)

Co niektórzy w Wybrzeżu już chyba myśleli, że jest po meczu przy stanie na plus 5. Nonszalancja w kontrach, przy karnych, przy sytuacjach otwartych. Dużo nie brakowało, a Piniol miałby słodką zemstę za ... No, a Wybrzeże z jednym bramkarzem to daleko nie ujedzie.

• 23 1

• Póki co wygrało Wybrzeże i piniol z kolegami bliżej dołu tabeli

• 10 7

• (1)

Moim zdaniem Arka wygra wszystko do końca, a w przyszłym sezonie ze 2-3 konkretne wzmocnienia i walka o spokojny środek tabeli. Jak się uda i będzie dobra fala, to za 2-3 sezony walka o 4-kę!. Tak, to widzę.

• 7 8

• obudź się

ZE SNU

• 5 5

• (2)

A Piniol niby za co ma się mścić? Za swoje głupie decyzje?

• 5 8

• (1)

Jak na razie za bardzo mądre decyzje. Popatrz w tabelę. Masz pytania?

• 6 6

• Pogadamy na koniec rundy spadkowej :)

• 7 4

• Adrian dobra rada dla Ciebie (1)

Szkoda życia, czasu i zdrowia dla klubu walczącego o miejsca 3-8 w naszej lidze. Już lepiej zostać w Wybrzeżu, w pięknym Gdańsku, miastu z niezliczonymi możliwościami, niż trafić w jakieś smutne miejsce. Walcz chłopie jeszcze mocniej, a może zauważy Cię Bundesliga albo liga francuska. Tego Ci życzę, bo swoja postawą na nią zasługujesz.

• 11 5

• Jestem w 100% za,ale żeby było co do gara włożyć !!! Trzeba włączyć kalkulator i zatrzymać Kciuka w Gdańsku !!! 169 bramek 172 asysty jak na razie !!!

• (2)

Dobrze, że są Kciuku i Pusia, bo inaczej to Wybrzeże by miało problem z utrzymaniem sie ale w 1 lidze.

• Brawo Wybrzeże

Wynik oczywiście cieszy, ale styl gry w ostatnich 15 minutach ... bez komentarza. Dobrze, że nie trafiliśmy na mocniejszego przeciwnika, bo mogliśmy spokojnie przegrać wygrany mecz. Jeżeli w przyszłym sezonie chcemy grać o pierwszą ósemkę to trzeba dużo pozmieniać.

• 17 2

• (1)

Panie trenerze Ornerborg . W pierwszym wywiadzie po meczu z Górnikiem powiedział Pan że najważniejszą sprawa dla zespołu Wybrzeża jest złapanie pewności. Na razie to jedyna rzecz jaka się udała zespołowi. Prowadzą z Arka 5 bramkami nabrali takiej pewności siebie że już wygrali, i przestali poważnie tak jak przystało na zawodowych zawodników traktować swój fach. Czterokrotnie byli w sytuacji sam na sam z bramkarzem Arki ( w tym karny) i co zero bramek, a rezultat uratował Chmieliński . Wiem ,że to nie trener gra na boisku ale to on kreuje poprzez treningi postawę zespołu. Z nadzieja przyjąłem konieczną swego czasu zmianę trenera i myślałem że odmieni Pan oblicze gry zespołu. Na razie nie widać jakościowej zmiany w grze. Dalej archaiczna piłka ręczna , bez dynamiki i szybkości rozgrywania ataku. Więcej chodzenia niż biegania. W obronie jedna wielka katastrofa. Gra obronna nie wymaga takiej finezji jak gra w ataku. Braki organizacyjne można nadrobić ambicją i walecznością. Tego nie widać po zespole. Ogólnie nonszalancja i poziom bliski I ligi. Czy się doczekamy wreszcie zmiany jakościowej w grze. Czy Pan też toleruje bylejakość.