Arka Gdynia - GKS Bełchatów 1:1 w sparingu na otwarcie zgrupowania w Kleszczowie

29 stycznia 2022 (artykuł sprzed 2 lat)

Karol Czubak (drugi z prawej) zapewnił Arce Gdynia remis w sparingu z GKS Bełchatów na otwarcie zgrupowania Kleszczowie. Karol Czubak (drugi z prawej) zapewnił Arce Gdynia remis w sparingu z GKS Bełchatów na otwarcie zgrupowania Kleszczowie.

Arka Gdynia zremisowała z II-ligowym GKS Bełchatów 1:1 (1:1) na otwarcie zgrupowania w Kleszczowie. Trener Ryszard Tarasiewicz postawił na 20 piłkarzy. Nie zagrali wszyscy najlepsi. Luis Valcarce występować będzie w hiszpańskim II-ligowcu AD Alcorcon. Po forsownym okresie czterech gier kontrolnych w ciągu tygodnia, teraz żółto-niebiescy skupią się na pracy treningowej. Kolejny sprawdzian planowany jest dopiero na koniec obozu, 5 lutego.

Sprawdź, skąd wzięły się kłopoty kadrowe Arki Gdynia na lewej obronie

Czubak 33 - Flaszka 2

ARKA (pierwsza połowa): Molenda - Sasin, Marcjanik, Memić, Lipkowski - Adamczyk, Staniszewski, Deja, Hiszpański - Siemaszko, Czubak

ARKA (druga połowa): Molenda - Tomal, Dobrotka, Bunoza, Lipkowski - Skóra, Marcus, Bednarski, Żebrowski - Kobacki, Szymański

GKS: Szczerbal (46 Otczenaszenko) - Niski (62. M.Gancarczyk), Dudarev, Berenfelds, Szymorek (62 Miarla) - Wroński (62 Kalisz), Graczyk (62 Góralczyk), W.Gancarczyk (62 Ryszka), Flaszka (62 Golański), Warnecki (62 Nowakowski) - Lewicki (62 Szołtysiński)

Arka Gdynia - GKS Bełchatów 1:1, 29.01.2022 - relacja video

W pierwszym z dwóch zaplanowanych sparingów podczas zgrupowania w Kleszczowie zaprezentowało się 20 piłkarzy Arki Gdynia. Nie grali wszyscy najlepsi, gdyż oszczędzani byli: Sebastian Milewski, Mateusz Stępień, Christian Aleman oraz bramkarze, którzy jesienią walczyli o numer 1.

Natomiast Luis Valcarce, który rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron, został nowym zawodnikiem hiszpańskiego AD Alcorcon. To obecnie zdecydowania ostatnia drużyna LaLiga2 (12 punktów w 24 meczach), czyli drugiego poziomu rozgrywek w tym kraju. Umowa lewego obrońcy obowiązuje tylko do końca sezonu, ale ma opcję przedłużenia o kolejny.

Wobec kłopotów kadrowych na lewej obronie Arki, na tej pozycji przez większą część sparingu z GKS Bełchatów grał junior Kasjan Lipkowski, choć jego silniejszą nogą jest prawa. W trakcie drugiej połowie zamienił się on z Jerzym Tomalem i kolejny prawy obrońca mierzył się z lewą defensywą.

"Dużo wniosę do Arki Gdynia". Sprawdź, kto składa takie obietnice?

Arka Gdynia. Ruchy transferowe zima 2021/22

Przyszli:
  • Gordan Bunoza (paszport: Bośnia i Hercegowina/Chorwacja, pozycja: obrońca, ostatnio bez klubu, kontrakt w Arce Gdynia do 30.06.2022)
  • Piotr Zmorzyński (obrońca/skrzydłowy, Hutnik Kraków, wolny transfer, 31.12.2022 z opcją przedłużenia o kolejny rok)

Przedłużyli kontrakty
Odeszli:
  • Luis Valcarce (Hiszpania, obrońca, AD Alcorcon/Hiszpania, po rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron)
  • Arkadiusz Kasperkiewicz (obrońca, nowy klub: Stal Mielec, transfer definitywny)
  • Maciej Rosołek (napastnik, Legia Warszawa, skrócenie wypożyczenia)
  • Nestor Gordillo (Hiszpania, pomocnik, KKS 1925 Kalisz, po rozwiązaniu kontraktu za porozumieniem stron)
  • Antonio Segura Gonzales (Hiszpania, pomocnik, Mensajero/Hiszpania, po powrocie z wypożyczenia do KKS 1925 Kalisz i rozwiązaniu kontraktu za porozumieniem stron)
  • Damian Ślesicki (obrońca, rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron)
  • Adam Danch (obrońca, rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron)

Arka Gdynia. Aktualna kadra pierwszej drużyny, wszyscy piłkarze

W ataku, gdzie Ryszard Tarasiewicz szuka optymalnego ustawienia przy grze z dwoma napastnikami, po przerwie widzieliśmy innego nastolatka - Marcela Szymańskiego.

Pod koniec września ubiegłego roku, w Pucharze Polski Arka rozbiła GKS na jego terenie 5:0. Teraz nim sparing się na dobre rozkręcił, przegrywała. Lewym skrzydłem uciekł Damian Warnecki i precyzyjnie dograł w "16". Nadbiegający Dawid Flaszka z 14. metra skierował piłkę w róg bramki Michała Molendy.

29.09.2021 GKS Bełchatów - Arka Gdynia 0:5. Przypomnij sobie relację

Arka oczywiście ruszyła do odrabiania strat. Miała dużą przewagę optyczną. Jednak długo kończyło się tylko na stałych fragmentach gry. Na przykład po kwadransie były trzy z rzędu rzuty rożne. Adam Deja mógł poćwiczyć zarówno bezpośrednie dośrodkowanie z narożnika boiska w pole karne, jak i wrzutki, które wykonywał po wymianie piłki z kolegą, który był w rogu murawy. Defensywa GKS jednak nie dała się zaskoczyć.

Dariusza Szczerbala nie zaskoczył też celny, ale zbyt lekki strzał Deji z 13. minuty, a Karol Czubak, choć 5 minut później padł w polu karnym, nie doczekał się na "11".

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Arka Gdynia - licytacje

Jednak to właśnie ci gdyńscy piłkarze sprawili, że na przerwę Arka nie zeszła z niekorzystnym wynikiem. W 33. minucie Deja podał z lewego skrzydła, a Czubak dobrze nabiegł na piłkę i z linii bramkowej skierował ją do siatki.

Dyspozycję Leonida Otczenaszenki, który po przerwie pojawił się w bramce GKS, sprawdził dopiero w 70. minucie Kacper Skóra. Jednak młodzieżowiec strzelił zbyt lekko.

Adam Deja zamierza za pół roku ponownie zagrać w ekstraklasie. Przeczytaj wywiad z pomocnikiem Arki Gdynia

Najbliżej zapewnia Arce zwycięstwa był Marcus. Jego strzał w przedostatniej minucie gry zatrzymał się na poprzeczce.

GKS po przerwie odpowiedział 2-3 niezłymi kontrami, ale nie były one kończone celnymi strzałami.

Przeczytaj, o ile spadającą wycenę piłkarzy Arki Gdynia, może poprawić Jakub Kuzdra