Arka Gdynia - Macabi Tel Awiw 1:1. Sparing z wicemistrzem Izraela

25 czerwca 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Michał Janota doskonale wprowadził się do Arki Gdynia. W każdym springu strzela gola. Michał Janota doskonale wprowadził się do Arki Gdynia. W każdym springu strzela gola.

Arka Gdynia zremisowała Maccabi Tel Awiw 1:1 (1:0). Trener Zbigniew Smółka sprawdził 23 piłkarzy. W drugim sparingu drugiego gola strzelił Michał Janota. Bramkarza wicemistrza Izraela pomocnik pokonał uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego. We wtorek żółto-niebiescy wrócą do Gniewina, gdyż mają tam zaplanowane zgrupowanie do 4 lipca.

KONTRAKTOWY PONIEDZIAŁEK W ARCE. SPRAWDŹ, JACY TRZEJ PIŁKARZE PODPISALI UMOWY

Janota 27 - Atar 73

ARKA (I połowa): Krzepisz - Sulewski, Maghoma, Helstrup, Klimczak - Zarandia, Bogdanow, Nalepa, Danielak - Janota - Kolew

(II połowa): Krzepisz - Stolc, Danch, Repka, Socha - Młyński, B.Nowicki, Sołdecki, Sławek - Siemaszko, Łoś

MACCABI: Tenenbaum - Fiban, Goldberg, Micha, Dasa, Glazer, D. Peretz, Kjartansson, Atzily, Tchibota, Shechter
(II połowa): Ohayon - Tibi, Dasa, Golasa, Rikan, E.Peretz, Bersky, Hozez, Atar, Schoenfeld, Cohen

PRZECZYTAJ, JAK MICHAŁ JANOTA CHCE TRAFIĆ PRZEZ ARKĘ GDYNIA DO REPREZENTACJI POLSKI

Luka Zarandia przedłużył o rok kontrakt z Arką Gdynia, a od początku mecz w Gniewinie był motorem napędowym ofensywny żółto-niebieskich. Sam strzelał, ale też starał się wykładać piłki w pole karne kolegom bądź też zdobywał stałe fragmenty gry. W 27. minucie Michał Janota precyzyjnie przymierzył z rzutu wolnego, który został podyktowany oczywiście po faulu na Gruzinie.

Uderzenia z wolnych stają się nowym atutem Arki. W pierwszym sparingu z Apoelem Nikozja w ten sposób gola strzelił Robert Sulewski.

Przed przerwą nie brakowało groźnych akcji z obu stron. Na bramkę przeciwnika uderzali m.in. inni piłkarze sprowadzeni do gdyńskiej drużyny latem: Karol DanielakAleksandyr Kolew, ale brakowało precyzji. Natomiast w bramce żółto-niebieskich z dużym wyczuciem bronił Kacper Krzepisz.

19-latek dostał na wykazanie cały mecz. W drugiej połowie, gdy od początku Maccabi ruszyło z dużym impetem, dopisywało mu długo szczęście, gdyż rywale pudłowali w dogodnych sytuacjach. Dopiero w 73. minucie Eliran Atar wygrał pojedynek sam na sam z młodym golkiperem i doprowadził do wyrównania.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. We wtorek Arka wróci do Gniewina. Do 4 lipca przebywać będzie tam na zgrupowaniu, a w planie ma dwie kolejne gry sparingowe.

Janota

2 lipca, Gniewino, godz. 18, reprezentacja AFE (Hiszpania)
5 lipca, Gdynia, ?, Dynamo Bukareszt (Rumunia)