- 1 Arka: kara, zmiany, pieniądze z miasta (25 opinii) LIVE!
- 2 Lechia nie może trenować na trawie (16 opinii)
- 3 Które miejsce dla Arki i Lechii? (27 opinii)
- 4 Wzmocnienie piłkarzy ręcznych (3 opinie)
- 5 Ostatnie domowe mecze hokeistów (2 opinie)
- 6 Arka zapisała się w historii (49 opinii)
Arka Gdynia. Niska frekwencja od początku sezonu 2021/22. Dlaczego?
Arka Gdynia
Arka Gdynia ma za sobą cztery spotkania na Stadionie Miejskim w sezonie 2021/22. Średnia frekwencja jak na razie wynosi 3938 kibiców. To wynik poniżej oczekiwań przy pojemności obiektu ponad 15 tys. miejsc. Przyczyn może być kilka: mało atrakcyjni rywale, pora rozgrywania spotkań, ceny biletów i brak ich sprzedaży w kasach stacjonarnych, czy też brak stabilności w grze piłkarzy. Kolejna okazja do przekonania się nastąpi 12 września, gdy żółto-niebiescy podejmą GKS Tychy.
Piotr Rzepka ocenia transfery Arki Gdynia: Nie było drzemki
Zaczęło się bardzo słabo, gdyż inauguracyjny mecz z Zagłębiem Sosnowiec obejrzało tylko 3507 kibiców. Wynik poprawił się tydzień później, gdy na spotkanie z Chrobrym Głogów weszło 4013 fanów. Warto podkreślić, że oba te pojedynki były rozgrywane w soboty, o godz. 20:30.
O tej samej porze doszło do starcia z Widzewem Łódź. I mimo, że odbyło się w środę, to na trybunach zasiadło rekordowe 4520 kibiców. Rangi spotkaniu z pewnością dodała klasa rywala - jednego z kandydatów do awansu, który de facto do tamtej pory był niepokonany. Zakończyło się zwycięstwem żółto-niebieskich 3:1.
Maciej Rosołek wrócił do Arki Gdynia. Przeczytaj o ponownym wypożyczeniu
Frekwencja miała tendencję wzrostową, dlatego wydawało się, że pojedynek z Odrą przyciągnie ludzi na stadion. Zwłaszcza, że mecz rozpoczynał się dość wcześnie, bo o godz. 12:40 w sobotę. Jednak rezultat znów był poniżej oczekiwań, gdyż obejrzało go 3713 kibiców.
kolejno: rywal, frekwencja, dzień, godzina rozpoczęcia meczu
- Zagłębie Sosnowiec 3507 sobota, 20:30
- Chrobry Głogów 4013 sobota, 20:30
- Widzew Łódź 4520 środa, 20:30
- Odra Opole 3713 sobota, 12:40
Przyczyn takiego rozwoju sytuacji może być co najmniej kilka. Przede wszystkim Arka od początku rozgrywek nie prezentowała stabilności. Potrafiła pokonać Widzew, by cztery dni później nieoczekiwanie przegrać z Górnikiem Polkowice. Jednak powody do optymizmu fani mogą mieć po starciu z Odrą, gdyż piłkarze do dobrej gry dorzucili także skuteczność. Ponadto w żółto-niebieskich ponownie zagra Maciej Rosołek, który po rundzie wiosennej, w której strzelił 11 goli, zyskał wielu zwolenników.
Hubert Adamczyk ma wymarzony początek sezonu
Zwrócić można byłoby także uwagę na pory rozgrywanych meczów, ale jednak sobota to czas, gdy większość z nas ma wolny dzień. A przecież najwyższa frekwencja jak dotąd odnotowana była w środku tygodnia.
A może chodzi o same ceny biletów? Przypomnijmy, że przed startem rozgrywek wzrosły o 5-60 zł, ale tylko w przypadku kibiców, którzy wcześniej nie posiadali karnetów. Przy tej okazji warto wspomnieć, że w tym sezonie nie ma możliwości nabywać ich w kasach stacjonarnych. Wejściówki można kupować wyłącznie drogą internetową i to w dodatku w nowym systemie, który klub wprowadził przed inauguracją.
Bilety i karnety na mecze Arki Gdynia w sezonie 2021/22. Sprawdź ceny
Tak naprawdę powodów może być więcej, bo jedni przyczepią się do niekorzystnego rozkładu komunikacji miejskiej, a drudzy do samej promocji meczów. Jeszcze inni czekają na mecze w ekstraklasie, bo np. Chrobry czy Odra to nie ta sama półka co Lech Poznań czy Legia Warszawa.
Kolejna okazja do przekonania się nastąpi już w niedzielę, 12 września. O godz. 12:40 Arka podejmie GKS Tychy.
Typowanie wyników
Jak typowano
81% | 232 typowania | ARKA Gdynia | |
12% | 35 typowań | REMIS | |
7% | 21 typowań | GKS Tychy |
Kluby sportowe
Wydarzenia
Opinie wybrane
-
2021-09-06 00:31
Były arkowiec (6)
Większość kibiców Arki się na Lechię przerzuciła bo ile można przegrywać ,polecam każdemu
- 43 85
-
2021-09-06 06:51
Racja. Już nikt na Arkę nie chodzi! To słaby klub, słabi kibice!
- 7 17
-
2021-09-06 07:40
Po za tym to kibice głównie z okolic Wejherowa
Gdynia wolna od Arki.
- 6 14
-
2021-09-06 08:40
co za betonowe dzbany komentują, żal (1)
poza tym 4 tys na mecz przy spotkaniach o 12.30 to źle? Nie ma już co pisać i szukamy clickajtów?
- 15 3
-
2021-09-06 12:03
Co za rybi łeb z Wejherowa, żal
4 tyś to maksymalna liczba posiadaczy łusek na tym cudzym stadionie.
- 1 5
-
2021-09-06 09:44
Można przegrywać ale nie cały czas
Różnica taka pomiędzy przegrywaniem Arki i Lechi taka , że w ekstraklasie bilety droższe
- 4 2
-
2021-09-12 12:25
Akurat jeżeli chodzi o liczbe kibiców...
to zdecydowanie bardziej Lechia powinna się wstydzić, w Gdańsku jest ponad dwa razy więcej ludności niż w Gdyni i na dodatek grają w ekstraklasie i na każdym meczu powinno być co najmniej 15000 kibiców. Popatrzcie na Lecha i się uczcie od nich lenie kanapowe.
- 0 0
-
2021-09-06 12:19
Karnety
Od lat kupowałem karnet na cały sezon ale w tym roku odpuściłem i płace za tv. Zbyt drogi jak na 1 ligę.
- 8 7
-
2021-09-05 18:34
Poziom
Tylko gra i poziom na jakim grają piłkarze decyduje o tym ilu kibiców przyjdzie na mecz to takie dziwne?
- 76 2
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.