Arka Gdynia - Odra Opole 0:2 w sparingu. Teraz kierunek Kleszczów

Konrad Nowak ustalił wynik sparingu na 2:0 dla Odry Opole. Na zdjęciu w pojedynku z Harisem Memiciem. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Arka Gdynia przegrała z również I-ligową Odrą Opole 0:2 (0:1) w sparingu, który rozegrano w OPO Cetniewo we Władysławowie. Ryszard Tarasiewicz sprawdził 21 piłkarzy. Po tym meczu żółto-niebiescy udali się na zgrupowanie do Kleszczowa, gdzie już w sobotę, 29 stycznia o godzinie zmierzą się z II-ligowym GKS Bełchatów.

Kogo z pierwszej drużyny Arki Gdynia skreśli Ryszard Tarasiewicz?

Petrak 34, Nowak 77

ARKA (pierwsza połowa): Krzepisz - Sasin, Marcjanik, Bunoza, Hiszpański - Stępień, Deja, Bednarski, Adamczyk - Aleman, Czubak

ARKA (druga połowa): Krzepisz - Tomal, Dobrotka, Memić, Lipkowski - Siemaszko, Staniszewski, Marcus, Żebrowski - Skóra, Kobacki

ODRA (pierwsza połowa): Kuchta - Kostrzycki, Kamiński, Żemło, Szrek - Niziołek, Trojak, Mikinić, Petrak, Janus - Żak

ODRA (druga połowa): Sapiela - Kędziora, Kamiński (62 Kostrzycki), Tkocz, Spychała - Hreben, Wróbel, Petrak (62 Szrek), Nowak, Marzec - Piech

Arka Gdynia - Odra Opole 0:2 - video ze sparingu

W wyjściowej "11" zwracała obecność Fabiana Hiszpańskiego na lewej obronie, a po przerwie gra tutaj juniora Kasjana Lipkowskiego, który wcześniej próbowany był z drugiej strony defensywy. Natomiast w poprzednich sparingach jako lewych defensorów Ryszard Tarasiewicz wystawiał teoretycznie podstawowego piłkarza na tej pozycji Luisa Valcarce oraz pozyskanego zimą z Hutnika Kraków - Piotr Zmorzyńskiego.

Były też kolejne próby z ustawieniem dwójki napastników. Przed przerwą Karola Czubak wspomagał Christian Aleman, a po przerwie w ataku grali: Olaf KobackiKacper Skóra.

"Dużo wniosę do Arki Gdynia". Sprawdź, kto składa takie obietnice?

Arka starała się atakować skrzydłami, szukała też zagrań bezpośrednio za linię obrony, w czym lubował się Adam Deja. Jednak nawet jak udało się dojść do celnego strzału, to Mateusz Kuchta był na posterunku. Łapał on piłki m.in. po uderzeniach Deji i Hiszpańskiego.

Arka próbowała też rozmontować obronę rywali przy stałych fragmentach gry. W 25. minucie nieznacznie pomylił się Karol Czubak, który strzelał po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Deji. Natomiast wkrótce potem, gdy Adam dośrodkował z rzutu rożnego, gdynianie domagali się odgwizdania zagrania ręką i podyktowania karnego. Sędzia nakazał grać jednak dalej.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Arka Gdynia - licytacje

Odra była nastawiona na grę z kontry. Dobrą okazję na gola miał w 24. minucie Jakub Szrek, który po akcji lewym skrzydłem nieznacznie się pomylił. Natomiast 10 minut później opolskiej drużynie dopisało szczęście i na nic zdały się kapitalne interwencje Kacpra Krzepisza.

Bramkarz Arki najpierw sparował na poprzeczkę strzał sprzed pola karnego Krzysztofa Janusa, notabene w przeszłości przez jedną rundę skrzydłowego gdyńskiego klubu. Następnie Krzepisz odbił piłkę po dobitce Adam Żaka, a skapitulował dopiero, gdy uderzył Bernard Petrak, który zmieścił piłkę w "okienku" bramki.

Przeczytaj, o ile spadającą wycenę piłkarzy Arki Gdynia, może spadła poprawić Jakub Kuzdra

Na drugą połowę trener Tarasiewicz wymienił wszystkich piłkarzy z pola. Natomiast cały mecz bronił Krzepisz, gdyż w sobotę pełne 90 minut ma dostać jego konkurent do gry między słupkami - Daniel Kajzer.

Obraz gry się nie zmienił. Nadal Arka miała optyczną przewagę i próbowała ataku pozycyjnego. Najgroźniej było w 74. minucie, gdy Jerzy Tomal zagrał nad defensywą Odry i sam na sam z bramkarzem znalazł się Mateusz Żebrowski. Uderzył z pierwszej piłki nad bramką, a po chwili jeszcze sędzia odgwizdał spalonego.

Adam Deja zamierza za pół roku ponownie zagrać w ekstraklasie. Przeczytaj wywiad z pomocnikiem Arki Gdynia

Co prawda w innych akcjach celnie strzelali jeszcze: Tomal, Żebrowski, Skóra i Martin Dobrotka, ale nie były to uderzenia, który by zmusiły Błażeja Sapielaka do większego wysiłku.

Natomiast czym dłużej trwał mecz, rywale mieli większą ochotę do atakowania.

Przeczytaj wywiad z Ryszardem Tarasiewiczem. Dowiesz się m.in, co trener chciałby potwierdzić w Arce Gdynia

W 77. minucie to Odra ustaliła końcowy rezultat. Znów zaatakowała prawym skrzydłem, tak jak i przy pierwszej bramce. W polu karnym uwagę obrońców Arki absorbował Arkadiusz Piech, a gola strzelił Konrad Nowak, który jednym zwodem zwiódł zarówno obrońców, jak i bramkarza, pakując piłkę do praktycznie pustej już bramki.

Za tę porażkę gdynianie będą mogli się zrewanżować już w trzeciej wiosennej kolejce Fortuna 1. Liga. Wyjazd do Opola czeka ich 12-13 marca. Przypomnijmy, że u siebie wygrali z tym rywalem okazali, gdyż 3:0.

Dlaczego Arka Gdynia trenować będzie w najbogatszej gminie w Polsce?

Bezpośrednio z Cetniewa Arka ruszyła na zgrupowanie do Kleszczowa. Trenować będzie tam do 5 lutego.

Arka Gdynia i Wisła Kraków w konflikcie. Ile kosztuje Mateusz Młyński?