Arka Gdynia - Olimpia Elbląg 3:2. Ołeksandr Azacki strzelił debiutanckiego gola

dak.
20 stycznia 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (33)

Ołeksandr Azacki zdobył bramkę w sparingu z Olimpią Elbląg. To jego pierwszy gol w Arce Gdynia. Ołeksandr Azacki zdobył bramkę w sparingu z Olimpią Elbląg. To jego pierwszy gol w Arce Gdynia.

Arka Gdynia wygrała z II-ligową Olimpią Elbląg 3:2 (2:0, 1:0, 0:2) w piątym zimowym sparingu, a zarazem ostatnim podczas zgrupowania COS OPO Cetniewo we Władysławowie. Pierwszego gola w żółto-niebieskich barwach zdobył Ołeksandr Azacki, pozyskany zimą środkowy obrońca z Ukrainy. W meczu granym w formule 3x40 minut trener Hermes sprawdził w sumie 24 piłkarzy.

Gol 24, Czubak 38, Azacki 47 - zawodnik testowany 87, 112

ARKA (do 59. minuty): Krzepisz (41 Kajzer) - Tomal, Marcjanik, Azacki, Gojny - Purzycki, Gol - Skóra, Adamczyk, Haydary - Czubak

ARKA (od 60. minuty): Kajzer (81 Molenda) - Rymaniak, Camara, Dobrotka, Stolc - Milewski, Zieliński (92 Szymański) - Stępień, Capanni, Marcus - Żebrowski

Dawid Gojny: Nie przyjechałem na wycieczkę nad morze. Przeczytaj wywiad z nowym obrońcą Arki Gdynia

Arka Gdynia pierwotnie miała sparować z Olimpią Elbląg w sobotę, 21 stycznia. Jednak na ten dzień zapowiadane są niekorzystne prognozy pogody, dlatego obie drużyny zdecydowały się przesunąć termin o 1 dzień wcześniej. W sumie był to 5. mecz kontrolny żółto-niebieskich w przerwie zimowej. Co ciekawe, z 6. ekipą eWinner 2. Ligi mierzyli się także w grudniu. Wówczas zakończyło się zwycięstwem 3:1.

Piątkowy mecz kontrolny został rozegrany w formule 3 tercji po 40 minut. Podobnie, jak we wcześniejszych sparingach, arkowcy zagrali w ustawieniu 1-4-2-3-1. Trener Hermes zdecydował się podzielić drużynę na dwa składy. Do zmiany zawodników z pola doszło w 60. minucie. Natomiast bramkarze rozegrali po 40 minut każdy.

Arka Gdynia - Olimpia Elbląg 3:2. Zobacz transmisję z meczu

Arka rozpoczęła sparing w mocnym zestawieniu. Oprócz podstawowych graczy, w wyjściowym składzie jak i w poprzednich grał kontrolnych w tym roku znalazł się Adrian Purzycki.

Po zmianach na boisku po raz pierwszy w Arce mogliśmy oglądać Modou Camarę. Gambijczyk w środku obrony wystąpił obok Martina Dobrotki. Wówczas też na boisku pojawił się Luan Capani, który ponownie zagrał na pozycji ofensywnego pomocnika.

Tym samym w ataku ponownie wystąpił Mateusz Żebrowski, który w ostatnim sparingu strzelił gola Chojniczance. Przypomnijmy, że gra na "9" nie jest dla niego nowością, ale w ostatnich miesiącach w Arce częściej grywał jako skrzydłowy.

Dla kogo Arka Gdynia zorganizowała otwarty trening piłkarzy w Cetniewie?

Arka przeważała od samego początku. Warto podkreślić, że Olimpia po raz pierwszy z własnej połowy wyszła w 13. minucie. Jednak do tego czasu żadna z akcji: Tomala czy Karola Czubaka nie przyniosła gola. Później bliski był Michał Marcjanik, ale po dośrodkowaniu Kacpra Skóry z rzutu wolnego uprzedził go rywal.

Pierwsza bramka padła w 24. minucie. Dośrodkowanie Dawida Gojnego z rzutu rożnego wykorzystał Gol, który wynik otworzył strzałem głową. Jeszcze w pierwszej tercji doszło do podwyższenia prowadzenie. Błąd i niedokładne podanie bramkarza wykorzystał Karol Czubak.

Grzegorz Witt nominowany do tytułu Najlepszego Ligowca 2022 Roku w Trójmieście. Można już głosować

Niedługo po wznowieniu drugiej tercji było już 3:0. Hubert AdamczykKacper Skóra zdecydowali się na krótkie rozegranie rzutu rożnego, po czym ten drugi dośrodkował wprost na nogę nabiegającego Ołeksandra Azackiego. Ukraiński obrońca pewnie uderzył i tym samym zaliczył pierwsze trafienie w nowym klubie.

II-ligowcy odpowiedzieli dwoma trafieniami. Obie bramki autorstwa zawodnika testowanego wpuścił Michał Molenda, który między słupki wszedł na ostatnie 40 minut. Swoje szanse mieli także: Capani, a szczególnie Żebrowski, który zmarnował sytuację sam na sam.

Który z nowych piłkarzy będzie największym wzmocnieniem Arki Gdynia? Przeczytaj, jak to widzi trener Hermes

Dla Arki był to drugi i ostatni sparing podczas zgrupowania, mimo że COS OPO Cetniewo we Władysławowie pozostaną do 25 stycznia. Dwie ostatnie gry kontrolne przed inauguracją Fortuna 1. Ligi zaplanowane są już w Gdyni.