Arka Gdynia - Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 66:54. Koszykarki się obroniły

3 listopada 2019 (artykuł sprzed 4 lat)

Barbora Balintova m.in. była tą koszykarką Arki Gdynia, która odpierała napór Pszczółki Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin, gdy przyjezdne próbowały odrabiać straty. Barbora Balintova m.in. była tą koszykarką Arki Gdynia, która odpierała napór Pszczółki Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin, gdy przyjezdne próbowały odrabiać straty.

Arka Gdynia pokonała na własnym parkiecie Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin 66:54 (21:15, 13:12, 18:16, 14:11) w 6. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet. Miejscowe koszykarki nadal przewodzą tabeli z kompletem zwycięstw. Liderki obroniły się, choć w niedzielne popołudnie, gdy tylko próbowały nieco osiąść na laurach, rywalki ambitnie odrabiały straty.

ARKA: Balintova 15 (3x3, 5 zb., 5 as.), Papowa 12 (7 zb.), Gulich 10 (11 zb.), Allen 7, Kastanek 5 (1x3) oraz Slamova 7 (1x3), Greinacher 7 (7 zb.), Podgórna 3 (1x3), Rembiszewska

PSZCZÓŁKA: Peterson 11 (1x3, 6 zb, 7 as.), Labuckiene 11, Szott-Hejmej 6 (1x3), Degbeon 6, Popović 4 (6 as.) oraz Day 11 (7 zb.), Adamowicz 5, Sklepowicz

Koszykarki Arki Gdynia miały ciężką przeprawę z Pszczółką Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Przyjezdne były pierwszą drużyną, która tak mocno postawiła się podopiecznym Gundarsa Vetry w bieżącym sezonie Energa Basket Ligi Kobiet.

Przyjezdne, gdy tylko poczuły moment dekoncentracji lub uspokojenie w miejscowych szeregach, natychmiast próbowały to wykorzystać. Tak było po 4. minucie, gdy Arka nieco osiadła na laurach po bardzo dobrym otwarciu, zwieńczonym wynikiem 10:4. 2 minuty później było 13:12, ale już dla Pszczółki.

Historyczne derby Gdańska w Energa Basket Lidze Kobiet - relacja, galeria foto

Dopiero "trójka" Marissy Kastanek, a następnie wsparcie w ostrzeliwaniu kosza rywalek, które otrzymała naturalizowana reprezentantka Polski od: Maryji PapowejSonji Greinacher, pozwoliły Arce wyraźnie wygrać pierwszą kwartę 21:15.

Drugą kwartę mocno otworzyła Barbora Balintova, która zdobyła 8 punktów z rzędu, w tym dwukrotnie trafiając zza łuku. Natomiast po punktach Greinacher i Angeliki Slamovej gdynianki odskoczyły na 33:15 po kwadransie gry.

Ale i tak pokaźne straty nie zniechęciły akademiczki do dalszej walki. Wystarczyło tylko, że trener Vetra robił zmiany, próbując grać szerszą rotacją, a przyjezdne stopniowo zbliżały się. Na przerwę drużyny zeszły już tylko przy 7 punktach w zapasie Arki (34:27). Przez 5 minut gry konto miejscowych wzbogaciła bowiem tylko po jednym wolnym Greinacher.

Jeszcze mocniej nacisnęły przyjezdne po zmianie stron. Agnieszka Szott-Hejmej, grająca niegdyś w Lotosie, przypomniała się w Gdyni "trójką", a po kolejnej skutecznej akcji Jovany Popović Arka prowadziła tylko 36:32.

Od 22. minuty gdyniankom już nie udało się uzyskać większej przewagi. W ostatnią kwartę zespoły weszły przy wyniku 52:43, który ustaliła rzutami wolnymi Marie Gulich. Niemiecka środkowa mecz kończyła z double-double, mając dwucyfrowe wskaźniki w zdobytych punktach i zbiórkach.

Dobre otwarcie ostatniej odsłony gry, kiedy m.in. "trójkę" trafiła Karolina Podgórna wyprowadziło Arkę na prowadzenie 59:45, co już do końca spotkania pozwoliła miejscowy kontrolować sytuacje na parkiecie.

• Mecz rozegrany awansem z 11 grudnia:
  • DGT POLITECHNIKA GDAŃSKA - ARKA GDYNIA 52:85 (22:21, 6:20, 8:28, 14:16)
  • 6. kolejka
  • ARKA GDYNIA - Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 66:54 (21:15, 13:12, 18:16, 14:11)
  • AZS UNIWERSYTET GDAŃSKI - DGT POLITECHNIKA GDAŃSKA 58:74 (18:16, 7:16, 14:20, 19:22)
  • Energa Toruń - Enea AZS Poznań 79:83 (28:19, 17:32, 21:17, 13:15)
  • CosinusMED Widzew Łódź - Artego Bydgoszcz 74:81 (17:26, 14:21, 20:12, 23:22)
  • PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp Ślęza Wrocław 63:71 (12:23, 27:16, 11:17, 13:15)
  • CCC Polkowice - Wisła Kraków 75:46 (18:14, 15:7, 18:13, 24:12)
  • Mecz zaległy z 1. kolejki:
  • Wisła Kraków - Ślęza Wrocław 71:69 (15:14, 22:14, 15:21, 19:20)