Arka Gdynia - Puszcza Niepołomice 1:1. Sebastian Milewski uratował punkt

Jacek Główczyński
30 kwietnia 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (108)

Posłuchaj, co usłyszeli piłkarze po meczu Arka Gdynia - Puszcza Niepołomice 1:1

Arka Gdynia nie potrafiła wygrać czwartego meczu z rzędu w Fortuna 1. Lidze przed własną publicznością. Żółto-niebiescy w 29. kolejce uratowali remis w spotkaniu z Puszczą Niepołomice 1:1 (0:1) po kapitalnym strzale Sebastiana Milewskiego, który tego dnia obchodził 25. urodziny. Natomiast przed przerwą zostali zaskoczeni już po raz kolejny w tym sezonie po stałym fragmencie gry. To rozstrzygnięcie oznacza status quo w tabeli. Podopieczni Ryszarda Wieczorka pozostali na 6. miejscu i nadal tracą 4 punkty do rywala, którego nie potrafili pokonać w niedzielne popołudnie u siebie.

Czubak

Rezerwowi: 22 Kajzer, 11 Adamczyk, 14 Rymaniak, 17 Capanni, 28 Zieliński, 31 Tomal, 36 Bednarski, 39 Camara, 77 Żebrowski

Zapolnik

Rezerwowi: 12 Wróblewski, 6 Pięczek, 19 Stec, 21 Koj, 30 Kramarz, 37 Jopek, 44 Frelek, 45 Kidric
  • 60' 9 Haydary Zmiany 17 Capanni
  • 60' 55 Gol Zmiany 11 Adamczyk
  • 84' 37 Stępień Zmiany 77 Żebrowski
  • 13' 5 K.Stępień Zmiany 44 Frelek
  • 73' 11 Thiakane Zmiany 45 Kidric
  • 73' 10 Tomalski Zmiany 30 Kramarz
  • 73' 25 Zapolnik Zmiany 6 Pięczek
  • 90+3 44 Frelek Zmiany 19 Stec
  • 71' Milewski
  • 33' Koj
  • 44' Stępień
  • 23' Frelek
  • 76' Wojcinowicz

Tym strzałem Sebastian Milewski dał Arce remis 1:1 w meczu z Puszczą Niepołomnice. Tym strzałem Sebastian Milewski dał Arce remis 1:1 w meczu z Puszczą Niepołomnice.

na początek ciekawostka natury sędziowskiej. Za VAR odpowiadać będzie arbiter Myć z Lublina, który w trakcie tej kolejki ligowej był już sędzią głównym meczu z udziałem trójmiejskich piłkarzy. W ekstraklasie poprowadził mecz Lechii Gdańsk, który w Częstochowie zakończył się zwycięstwem Rakowa 4:0

Przypomnij sobie, jak relacjonowaliśmy mecz Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk 4:0

"Ekstraklasa teraz albo nigdy" - Jarosław Kotas, były piłkarz i trener Arki chyba dobrze zdiagnozował nadzieje wielu kibiców żółto-niebieskich

Przeczytaj cały komentarz Jarosława Kotasa na temat Arki Gdynia

także sporo ciekawych przemyśleń trenera Wieczorka padło przed meczem z Miedzią

Przeczytaj, co Ryszard Wieczorek powiedział przed meczem Arka Gdynia - Miedź Legnica

o powtarzalność będzie mógł zadbać niemal ten sam skład co w Głogowie, wygrał 3:0. Dwie zmiany, pierwsza wymuszona kontuzją Dobrotki, którego zastąpił Stolc. Druga roszada to powrót po kartkach Stępnia, który w "11" zastępuje Żebrowskiego

Chrobry Głogów - Arka Gdynia 0:3. Przeczytaj relację, sprawdź, jakie oceny wystawiliście piłkarzom i trenerowi

ponadto nie pomoże Marcus, który otrzymał surową karę i dopiero po tym meczu klub będzie wnosił o skrócenie dyskwalifikacji

Niesamowicie wysoka kara za złapanie... sędziego za rękę

w defensywie utrzymane ustawienie z trzema obrońcami

Co lepsze dla Arki Gdynia: system z trzema czy czterema obrońcami?

bez względy na to, kto będzie na boisko, powinien rozwijać to co trener Wieczorek przed tygodniem nazwał zalążkiem gry i wykonaniem dobrego kroku

Sprawdź, co Arce Gdynia dało przełamanie po pięciu meczach bez zwycięstwa

Czubak może odskoczyć w tabeli najskuteczniejszych Fernandezowi, bo choć wczoraj Wisła wygrała 3:0 to Hiszpan gola nie strzelił

Sprawdź, jakie rekordy może pobić Karol Czubak tak w Arce Gdynia jak i Fortuna 1. Lidze

Arka w dwóch ostatnich sezonach na finiszu rozgrywek miała niemal identyczne wyniki. Jeśli podtrzyma tę tradycyjnie to z Puszczą wygra, ale potem...

Zadziwiająca prawidłowość w wynikach Arki Gdynia na finiszu Fortuna 1. Ligi

Puszcza w ostatniej kolejce zremisowała bezbramkowo u siebie z Apklanem Resovią. W porównaniu z "11" z tamtego meczu w wyjściowym składzie na Arkę trener Tułacz dokoła czterech zmian. Do gry weszli: Tomalski, Zapolnik (Puszcza Niepołomice), Mroziński (Puszcza Niepołomice) i Hajda (Puszcza Niepołomice)
w obronie Puszczy Wojcinowicz (Puszcza Niepołomice), który w Arce był w latach 2014-16, ale nie wystąpił w żadnym oficjalnym meczu pierwszej drużyny
piłkarze wychodzą na prezentację, Arka żółte koszulki, niebieskie spodenki, goście białe stroje
z głośników Rota Arki
losowanie kapitanów Gola i Stefina (Puszcza Niepołomice) sprawiło, że drużyny zamieniają się stronami boiska. Arka rozpocznie plecami do sektora "Górki"
mecz poprzedzi minuta ciszy na cześć Stefana Klińskiego, który w czasach gry w Gdyni zwany był "Szeryfem"

Przypomnij sobie dokonania Stefana Klińskiego

na sektorze Arki baner" śp. Pudel", to na cześć Krzysztofa Kaffka, który już w latach 70-tych XX wieku w latach 70-tych zapoczątkował w Tczewie silny fanklub gdyńskiej Arki
1'
od środka mecz rozpoczęła Arka
1'
"Arka gol" - z trybun
4'
na razie gra głównie na połowie Arki
4'
Czubak wyręczył kolegów z obrony, to on odebrał piłkę po stałym fragmencie gry dla rywali
5'
Puszcza z autów wrzuca bezpośrednio w pole karny Arki. Przy kolejnej takiej próbie do strzału doszedł Wojcinowicz (Puszcza Niepołomice). Z 15. metra uderzył niecelnie
6'
pierwsza zdecydowana akcja Arki. Strzał Skóry (ARKA Gdynia) zablokowany, a dobitka Czubaka wylądowała w rękach Komara (Puszcza Niepołomice)
7'
na sektorze "Górka" nawoływania, aby pojechać do Gdańska, wspierać Zagłębie. Po chwili wulgarnie pod adresem lokalnego rywala
8'
w polu karnym Arki padł Zapolnik (Puszcza Niepołomice). Sędzia nakazał grać dalej
8'
gdy piłka jedna wyszła poza bramkę, następuje analiza VAR
9'
sędzia zezwala, aby Krzepisz (ARKA Gdynia) rozpoczął od bramki
10'
strzał Jakuba (Puszcza Niepołomice) z dystansu nad poprzeczką bramki Arki
11'
K.Stępień (Puszcza Niepołomice) ograł Marcjanika (ARKA Gdynia), ale nie popędził sam na sam z bramkarzem, gdyż przeszkodził mu zarówno Azacki (ARKA Gdynia) jak i przede wszystkim uraz mięśniowy
11'
K.Stępień (Puszcza Niepołomice) trzyma się za mięsień dwugłowy. Potrzebuje pomocy medycznej
11'
do zmiany przygotowuje się Frelek (Puszcza Niepołomice)
13'
Puszcza Niepołomice przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza kontuzjowany K.Stępień, w jego miejsce wchodzi Frelek.
14'
Marcjanik (ARKA Gdynia) podbił piłkę nad poprzeczką po strzale Thiakane (Puszcza Niepołomice), który mógł sprawić kłopoty Krzepiszowi (ARKA Gdynia)
15'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z narożnika boiska Serafina (Puszcza Niepołomice)
15'
Arka stara się przenosić piłki na połowę rywali długimi zagraniami, ale to na razie nie przynosi efektu, gdyż podania są na ogół niecelne
16'
Skóra (ARKA Gdynia) w indywidualnej akcji. Ograł rywala, ale piłkę po jego dograniu w pole bramkowe przejął Komar (Puszcza Niepołomice)
17'
trener Tułacz na stojąco, trener Wieczorek również wstaje z ławki
18'
Gojny (ARKA Gdynia) zbiegł z lewego wahadła do środka boiska i stąd zagrywał w pole karne, ale zbyt mocno. Piłka w rękach Komara (Puszcza Niepołomice)
19'
akcja młodzieżowców Skóra (ARKA Gdynia) do Stępnia, ale dośrodkowanie Mateusza zbyt mocne
19'
Azacki (ARKA Gdynia) nad bramką po wrzucie z autu w pole karne Gojnego (ARKA Gdynia)
21'
Gojny (ARKA Gdynia) doskonale podał w pole karne do Haydary'ego (ARKA Gdynia). Omran mógł strzelać, ale wybrał dogranie do Skóry (ARKA Gdynia) i to podanie było niecelne
22'
23'
Żółtą kartką został ukarany Frelek (Puszcza Niepołomice) po faulu na Milewskim
25'
doskonale Krzepisz (ARKA Gdynia). Odbił do boku piłkę po strzale Frelka. Tym razem błąd Azackiego (ARKA Gdynia) przed własnym polem karnym, który stracił piłkę na rzecz Zapolnika (Puszcza Niepołomice), który natychmiast odegrał do młodszego kolegi
28'
na zmianę skandowanie Arka i Gdynia z sektorów Tory i Górka
29'
spiker apeluje o doping bez wulgaryzmów, bo znów są odniesienia do lokalnego rywala
30'
Stępień nie czekał aż po wybiciu piłki po dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia) wyjdzie na rzut rożny, sam zdecydował się dośrodkować i posłał piłkę nad bramką
31'
ofiarny wślizg Gojnego (ARKA Gdynia), zablokował Thiakane (Puszcza Niepołomice), który 12 metrów od bramki Arki składał się do strzału
32'
z trybun znów o meczu Zagłębia z Lechią. "Gasimy światło na stadionie w Gdańsku" - to hasło kibiców z Gdyni
32'
rzut rożny dla Puszczy
33'
[0:1] Puszcza Niepołomice STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Koj. Gol po stałym fragmencie gry. Z narożnika boiska dośrodkował Serafin, Wojcinowicz zgrał piłkę głową w kierunku pola bramkowego, a również głową w kierunku własnej bramki odbił ją Czubak. Zamykający akcję Koj z 1-2. metra nogą wepchnął piłkę do siatki. Co ciekawe tego piłkarza nie było w składzie, który został przekazany dziennikarzom przed meczem
38'
protesty Skóry (ARKA Gdynia), gdyż był wyraźnie faulowany przez Serafina (Puszcza Niepołomice). Sędzia zastosował przywilej korzyści, ale Stępień zagrał prosto w ręce Komara (Puszcza Niepołomice)
41'
na spalonym Frelek (Puszcza Niepołomice)
41'
dobry powrót Gola, który zatrzymał atak Hajdy (Puszcza Niepołomice)
42'
jednak to stracie gola Arka wyraźnie zagubiona, a przecież od początku także nie dyktowała swoich warunków
42'
Krzepisz (ARKA Gdynia) przejął piłkę po kolejnym wrzucie z autu bezpośrednio w pole karne
43'
na spalonym Zapolnik
43'
"Tylko zwycięstwo" - skandują kibice
43'
natomiast przypomnijmy, że Arka potrzebuje co najmniej remisu, aby utrzymać się w strefie barażowej
44'
Żółtą kartką został ukarany Stępień (ARKA Gdynia), który faulował Koja
44'
fizjoterapeuci Puszczy na boisku przy Koju
44'
Milewski (ARKA Gdynia) skorzystał z zasobów płynów Puszczy i napił się z bidonu gości
45'
co najmniej 3 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+1
Koj (Puszcza Niepołomice) może kontynuować grę
45+2
Stępień zagrał piłkę na 11-12 metr od bramki. Gojny (ARKA Gdynia) strzelił nad poprzeczką, a po tym uderzeniu złapał się za głowę, bo wie, że mógł więcej "wycisnąć" z tej akcji, nawet gola
45+3
kolejny atak Arki, Czubak nie utrzymał się z piłką w "16"
45+3
jeszcze Gojny (ARKA Gdynia) z autu w pole karne, ale nikt nie dotknął piłki i opuściła ona boisko
45+4
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA GDYNIA - PUSZCZA NIEPOŁOMICE 0:1
Słaba gra Arki po przerwy. Brakowało pomysłu na rozerwanie rosłej i silnej fizycznie obrony rywali. Najlepszej okazji nie wykorzystał Gojny (ARKA Gdynia). Puszcza prowadzi, gdyż wykorzystała starą przypadłość gdynian. Żółto-niebiescy znów stracili gola po stałym fragmencie gry. Po przerwie Arka musi zagrać bardziej zdecydowanie, szybciej i przede wszystkim narzucić rywalom swoje warunki gry, gdyż przed przerwą zbytnie piłkarzom z Niepołomiec życia nie uprzykrzali.
8. urodziny obchodzi Gabriel. Życzenia z telebimu złożył mu Czubak
Oficjalna frekwencja 4621 kibiców
46'
drugą połowę rozpoczęła Puszcza
46'
w przerwie nie zaszły żadne zmiany w obu drużynach
46'
na trybunach przedstawiciele Stali Rzeszów, z którą Arka zagra na wyjeździe w następnej kolejce - trener Myśliwiec i skaut Socha. W przeszłości obaj byli związani z Arką
47'
rzut rożny dla Arki
47'
Skóra (ARKA Gdynia) z Gojnym (ARKA Gdynia) krótko rozegrali korner, ale bez zaskoczenia dla rywali
48'
Skóra (ARKA Gdynia) zablokowany w polu karnym
48'
ale z większym animuszem zaczęli drugą połowę gdynianie, starają się grać szybciej niż to było przed przerwą
49'
"Arkowcy gol" - z trybun
49'
kontra gości kończy się zagraniem Zapolnika poza boisko, a miał dwóch kolegów wbiegających w "16"
50'
Thiakane (Puszcza Niepołomice) wyłożył piłkę na strzał Frelkowi może 7-8 metrów od bramki. Rykoszet po uderzeniu Frelka. Kończy się kornerem
51'
po dośrodkowaniu z narożnika boiska Serafina (Puszcza Niepołomice) akcja gości przerwana po faulu Zapolnika
52'
Arka miała teraz dużo miejsca na rozegranie ataku. Skóra (ARKA Gdynia) przerzucił piłkę z prawego na lewe skrzydło, a Gojny (ARKA Gdynia) już z pola karnego uderzył obok słupka
54'
sędzia upomina Tomalskiego (Puszcza Niepołomice), który "popisał" się teatralnym upadkiem
55'
rzut rożny dla gości, Stępień wygarnął piłkę już zza linii końcowej
55'
Milewski (ARKA Gdynia) wybił piłkę głową po dośrodkowaniu Serafina (Puszcza Niepołomice) z narożnika boiska
56'
Mroziński (Puszcza Niepołomice) nabił piłką Czubaka i wrzut autu dla Puszczy
57'
nieco chaosu na boisku, piłkarze obu drużyn nie do końca rozumieją, co gwiżdże sędzia
57'
wreszcie sędzia podbiegł do Gojnego (ARKA Gdynia) i odsunął mu piłkę około 10 metrów przy rzucie wolnym w środkowej strefie boiska
58'
"Sialalala Arka Gdynia" - z trybun
59'
zagranie nieco na "aferę" Arki i we własnym polu karnym dobrze interweniuje Komar (Puszcza Niepołomice)
59'
szykuje się podwójna zmiana w Arce
60'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Haydary, w jego miejsce wchodzi Capanni.
60'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gol, w jego miejsce wchodzi Adamczyk.
61'
Marcjanik (ARKA Gdynia) przejął opaskę kapitana od Gola
63'
Marcjanik (ARKA Gdynia) zdecydował się wyręczyć ofensywnych graczy. Ruszył do przodu, ale z niespełna 30 metrów huknął wysoko nad bramką
64'
na spalonym Frelek (Puszcza Niepołomice) i niepotrzebnie, gdy rozległ się gwizdek, Azacki tłumaczył, że on nie faulował Zapolnika, który padł na murawę
65'
Gojny (ARKA Gdynia) i Czubak przeszkadzali sobie w polu karnym i skończyło się stratą piłki
65'
wulgarnie pod adresem sędziego, gdyż kibicom się nie podoba, że gra została przerwana, gdy Hajda (Puszcza Niepołomice) padł jak ścięty na murawę, blokując strzał Milewskiego (ARKA Gdynia)
67'
Koj (Puszcza Niepołomice) pobiegł po piłkę, która wyszła na aut, ale nim ją wyrzucił skorzystał z bidonu przy ławce rezerwowych
67'
potężny strzał z dystansu Serafina (Puszcza Niepołomice). Piłka poszybowała nad poprzeczką
68'
po akcji Skóry, który przedarł się z prawej strony pola karnego, w piłkę niezbyt czysto trafił Marcjanik (ARKA Gdynia), ale dotarła ona jeszcze pod nogi Czubaka. Karol spudłował z 6-7. metra. To najlepsza okazja Arki na gola w tym meczu
69'
celny, ale lekki strzał Skóry (ARKA Gdynia) sprzed pola karnego
70'
Gojny (ARKA Gdynia) zdobył rzut rożny
70'
po dośrodkowaniu Skóry (ARKA Gdynia) z narożnika boiska Capanni (ARKA Gdynia) uderzył głową z 6. metra, ale piłka odbiła się od poprzeczki i wyszła nad bramką
71'
[1:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Milewski. Kapitalny strzał z około 25 metrów. Pomocnik Arki przyjął wibitą przez Wojcinowicza piłkę klatką piersiową, pozwolił jej się odbić od murawy, a następnie uderzył prawą nogą. Piłka wpadła w samo okienko bramki Puszczy. Sebastian sprawił sobie doskonały prezent na 25. rocznicę urodzin
72'
potrójna zmiana Puszczy
73'
Puszcza Niepołomice przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Thiakane, w jego miejsce wchodzi Kidric.
73'
Puszcza Niepołomice przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Tomalski, w jego miejsce wchodzi Kramarz.
73'
Puszcza Niepołomice przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Zapolnik, w jego miejsce wchodzi Pięczek.
73'
Czubak podał do Gojnego (ARKA Gdynia), ale strzał Dawida został zablokowany
74'
"Jeszcze jeden z trybun"
76'
Żółtą kartką został ukarany Wojcinowicz (Puszcza Niepołomice).
76'
76'
wybita piłka po dośrodkowaniu z narożnika boiska Skóry (ARKA Gdynia)
79'
Stępień liczył, że wywalczył korner, ale mimo jego protestów, sędzia nakazał zacząć grę Komarowi (Puszcza Niepołomice)
80'
zablokowany strzał Czubak, dobijał Adamczyk (ARKA Gdynia), a centymetrów zabrakło Skórze (ARKA Gdynia), aby zmienić lot tej piłki i skierować ją do siatki. Ostatecznie strzał niecelny
81'
"Arka gol" - z sektora Tory, a z Górki w tym czasie wulgarnie od lokalnym rywalu
82'
pomocy medycznej wymaga Hajda (Puszcza Niepołomice)
83'
goście na razie w "10"
83'
ale tylko przez kilkanaście sekund, jest zgoda, by Hajda (Puszcza Niepołomice) wrócił na boisko
83'
Arka przygotowuje zmianę
84'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Stępień, w jego miejsce wchodzi Żebrowski.
84'
Serafin (Puszcza Niepołomice) sprzed pola karnego celnie, ale prosto w ręce Krzepisza (ARKA Gdynia)
85'
protesty kibiców, ale i Adamczyka (ARKA Gdynia), bo wydawało się, że aut będzie dla Arki, ale sędzia wskazał w drugą stronę
86'
Arka po zdobyciu wyrównania naciera, dążąc do prowadzenia. Goście nastawieni na ewentualną kontrę
87'
Krzepisz (ARKA Gdynia) przejął piłkę po dośrodkowaniu Koja
88'
"Gramy do końca" - z trybun
88'
dużo miejsca miał Mroziński (Puszcza Niepołomice), nikt go nie atakował, ale sprzed pola karnego uderzył nad poprzeczką
89'
wszyscy rezerwowi Arki wracają z rozgrzewki na ławkę, najwyraźniej trener wieczorek uznał, że zmian już nie będzie
90'
Adamczyk (ARKA Gdynia) stracił piłkę w polu karnym
90'
co najmniej 3 minuty trwać będzie jeszcze druga połowa
90+1
rzut rożny dla Arki po wybiciu piłki nad bramką przez Mrozińskiego (Puszcza Niepołomice)
90+1
po rozegraniu rzutu rożnego Komar (Puszcza Niepołomice) złapał piłkę po zagraniu Żebrowskiego (ARKA Gdynia). I jeszcze może "urwać" trochę czasu, bo był faulowany przez Czubaka
90+2
90+3
Azacki (ARKA Gdynia) ambitnie walczył o utrzymanie piłki w boisku, ale wyszła w aut
90+3
Puszcza Niepołomice przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Frelek, w jego miejsce wchodzi Stec.
90+3
zmiana na zyskanie czasu gości
90+4
jesteśmy w 4. doliczonej minucie i przy piłce goście
90+4
KONIEC MECZU. ARKA GDYNIA - PUSZCZA NIEPOŁOMICE 1:1
gdy piłkarze podchodzą do kibiców, najpierw słyszą, że mają wywalczyć baraże, a potem już głośne skandowanie "Walczyć, trenować..."
W drugiej połowie Arka zaprezentowała większą energię w grze, przejęła na dobre inicjatywę, ale brakowało jej zimnej krwi i wykończenia akcji pod bramką. Remis uratowała dzięki kapitalnemu uderzeniu Milewskiego (ARKA Gdynia).
Ponadto gole, które mogły przesądzić o wygranej, mieli okazje zdobyć: Czubak, Gojny i Capanni, który posłał piłkę w poprzeczkę.
Na tym skończyły się te naprawdę bramkowe sytuacje, w całym meczu Arka oddała tylko 3 celne strzały, choć czym bliżej końca, tym przewaga gospodarzy była coraz bardziej przygniatająca.
Puszcza po przerwie ani razu celnie nie strzeliła i głównie ograniczyła się do gry na utrzymanie korzystnego wyniku. Połowicznie ta sztuka jej się udała, gdyż co prawda "nie dowiozła" wygranej, ale pozostaje na 5. miejscu z przewagą 4 punktów nad 6. w tabeli Arką.

18 Chojniczanka Chojnice 29 4 10 15 27:47 22
W sezonie zasadniczym rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny awansują do PKO BP Ekstraklasa. Natomiast trzy najsłabsze zostaną zdegradowane do II ligi.
Ponadto zespoły z miejsc 3-6 zagrają w dwustopniowych barażach, a ich zwycięzca także awansuje do piłkarskiej elity.
Tabela wprowadzona: 2023-05-01