Arka Gdynia - Sandra Spa Pogoń Szczecin 28:27

20 kwietnia 2019 (artykuł sprzed 5 lat)
Rafał Jamioł był najlepszym strzelcem Arki w meczu z Pogonią. Rafał Jamioł był najlepszym strzelcem Arki w meczu z Pogonią.

Piłkarze ręczni Arki Gdynia pokonali we własnej hali Sandra Spa Pogoń Szczecin 28:27 (15:14). Cały mecz był na styku, ale gospodarze zachowali zimną krew. Po dwóch kolejkach rundy spadkowej Superligi mają na koncie komplet zwycięstw. Dwie wygrane to więcej niż odnieśli przez 26 meczów w rundzie zasadniczej.

Sandra Spa Pogoń Szczecin

17% 46 typowań ARKA Gdynia
2% 4 typowania REMIS
81% 220 typowań Sandra Spa Pogoń Szczecin

ARKA: Pieńczewski, Ram - Brukwicki 2, Czaja, Ćwikliński 1, Dworaczek, Jamioł 5, Jasowicz, Kamyszek 4, Lisiewicz 2, Przysiek 4, Rychlewski, Skwierawski 3, Wołowiec 3, Wolski

Pogoń: Bartosik, Teterycz, Zapora - Biernacki 2, Bosy 6, Fedeńczak 1, Horiha 2, Jedziniak, Jońca, Krupa 6, Krysiak 3, Matuszak, Rybski, Wąsowski, Zaremba 7

Po sensacyjnej wygranej w Lubinie szczypiorniści Arki liczyli na to, że pójdą za ciosem i na swoim terenie zapewnią sobie komplet punktów po dwóch kolejkach grupy spadkowej Superligi.

Lepiej w sobotni mecz weszli gości, którzy rozpoczęli od dwóch trafień Pawła Krupy. Gdynianie odpowiedzieli jednak serią trzech bramek z rzędu i odbili prowadzenie. Przyjezdni nie dawali za wygraną i aż do przerwy wynik utrzymywał się blisko remisu. Żaden z rywali nie był w stanie odskoczyć drugiemu na więcej niż trzy trafienia.

Przeczytaj jak Wybrzeże wygrało z Zagłębiem

Arka prowadziła 14:11 w 26. minucie, ale szczecinianie wzięli czas, po którym błyskawicznie odrobili całą tę stratę. Rzut karny Rafała Rychlewskiego zapewnił jednak gospodarzom minimalne prowadzenie do przerwy.

Po zmianie stron oba zespoły grały falami. Po trzech z rzędu bramkach Pogoni i niewykorzystanym karnym Rychlewskiego, Arka zaliczyła serię 4:0 i było już 20:17. Goście stopniowo odrabiali straty aż wreszcie wyszli na prowadzenie 23:22.

Przypomnij sobie co przed meczem mówił Borys Brukwicki

Ostatni remis był w 56. minucie po bramce Mateusza Zaremby (25:25). Karnego zmarnował Arkadiusz Bosy, zaś Arka za sprawą Krystiana Wołowca odskoczyła na 27:250 Bosy dał jeszcze nadzieję, ale po chwili goście faulowali, Arka wzięła czas a Dawid Przysiek wykorzystał rzut karny. W ostatniej minucie do bramki gdynian trafił jeszcze Dawid Krysiak, ale Pogoni zabrakło czasu do wyrównania.

Tym samym Arka po dwóch kolejkach rundy spadkowej ma na koncie dwa zwycięstwa. To dwukrotnie więcej niż przed 26 spotkań rundy zasadniczej.

14 Zagłębie Lubin 2 0 0 0 2 52:61 0
Po sezonie zasadniczym według systemu każdy z każdym mecz i rewanż osiem najlepszych drużyn awansowało do play-off, by systemem pucharowych wyłonić medalistów.
Zespoły z miejsc 9-14 w drugiej fazie sezonu grają każdy z każdym mecz i rewanż. Wcześniej zdobyte punkty zostały anulowane. Na koniec rozgrywek ostatni zespół zostanie zdegradowany, a przedostatni zagra baraż z I-ligowcem.
Tabela wprowadzona: 2019-04-20