Arka Gdynia - Sigma Ołomuniec 1:1 na zakończenie zgrupowania w Grodzisku

dak.
16 lipca 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Arka Gdynia zremisowała sparing z Sigmą Ołomuniec. Jedynego gola dla żółto-niebieskich strzelił Mateusz Żebrowski. Arka Gdynia zremisowała sparing z Sigmą Ołomuniec. Jedynego gola dla żółto-niebieskich strzelił Mateusz Żebrowski.

Arka Gdynia zremisowała w Opalenicy z czeską Sigmę Ołomuniec 1:1 (1:0) na zakończenie zgrupowania w Grodzisku Wielkopolskim. Jedynego gola dla żółto-niebieskich strzelił Mateusz Żebrowski. To pierwszy mecz kontrolny, w którym gdynianie nie wygrali. Piłkarze po powrocie będą mieli dwa dni wolnego, a od poniedziałku będą trenować w Gdyni.

Michał Żebrowski 12 - Roman Hubnik 71

ARKA (pierwsza połowa): Krzepisz - Kasperkiewicz, Marcjanik, Danch - Skóra, Bednarski, Deja, Valcarce - Aleman, Gordillo - Żebrowski
ARKA (druga połowa): Molenda - Kasperkiewicz, Marcjanik (58 Memić), Danch (77 Skóra), Valcarce - Hiszpański, Bednarski (60 Chojnowski), Sasin, Siemaszko - Marcus, Żebrowski (58 Wilczyński)

SIGMA: Macik (62 Stejskal) - Latal (62 Poulolo), Hubnik, Beneś, Veprek (62 Zmrzly), Zahradnićek (46 Slamena), Breite (62 Zifcak), Sedlak (62 Gonzalez), Chytil (46 Matouśek), Hala (62 Śip), Rusek (62 Nespor)

żółte kartki: Bednarski - Breite, Zivcak

Arka Gdynia zakończyła tygodniowe zgrupowanie w Grodzisku Wielkopolskim i po drodze do Gdyni zatrzymała się w Opalenicy, by rozegrać sparing z czeską Sigmą Ołomuniec. To dziewiąty zespół poprzedniego sezonu czeskiej ekstraklasy. W ostatnim sparingu zremisował z Zagłębiem Lubin 1:1.

Arka Gdynia tymczasowo powiększyła sztab szkoleniowy. Sprawdź kto dołączył

Żółto-niebiescy powrócili do ustawienia z pierwszego meczu kontrolnego, gdy w pojedynku z Olimpią Elbląg trener Dariusz Marzec postawił na formację 3-4-2-1. Przypomnijmy, że w dwóch kolejnych arkowcy grali w ustawieniu 4-4-2.

Spotkanie w bramce zaczął Kacper Krzepisz. Daniel Kajzer tego dnia odpoczywał, dlatego mógł wcielić się w rolę komentatora w meczu transmitowanym przez klub.

W linii obrony po raz pierwszy w tym okresie przygotowawczym zobaczyliśmy Adama Dancha, który we wcześniejszych meczach kontrolnych grał w pomocy. Wsparty został przez Michała MarcjanikaHarisa Memicia. To tercet, który często oglądaliśmy w trakcie poprzedniego sezonu.

Arka Gdynia - Sigma Ołomuniec 1:1. Obejrzyj transmisję sparingu

Po dwóch spotkaniach nieobecności z powodu urazu do składu powrócił Adam Deja. Na wahadłach zaczęli: Kacper SkóraLuis Valcarce, a w środku pola po raz trzeci z rzędu Michał Bednarski.

Przed nimi od pierwszych minut wystąpili: Nestor GardilloChristian Aleman oraz Mateusz Żebrowski na szpicy. Natomiast czwartego sparingu z rzędu w wyjściowym składzie nie zaliczył Jakub Wilczyński.

Poza grą wciąż są nowi piłkarze: Hubert AdamczykSebastian Milewski, którzy wracają do zdrowia po urazach.

Hubert Adamczyk trenował z gwiazdami Chelsea, chce do ekstraklasy. Przeczytaj wywiad

Arka zagroziła już w 3. minucie, gdy strzał oddał Żebrowski. Niedługo potem w podobnej sytuacji znalazł się Skóra. W końcu, w 15. minucie "Żebro" wyprowadził swój zespół na prowadzenie, po tym jak przejął piłkę przed polem karnym, minął bramkarza i strzelił do pustej bramki. Chwilę później mogło być 2:0, ale bramkarz rywali zablokował próbę przelobowania go przez Alemana.

Sigma swoją okazję miała chociażby w 25. minucie. Jednak przy dwóch dośrodkowaniach górą w pojedynkach powietrznych byli: Danch i Skóra.

Arka Gdynia rozpoczęła sprzedaż biletów i karnetów. Sprawdź ceny

W przerwie trener powrócił do koncepcji z poprzednich gier kontrolnych, w których piłkarze grali w ustawieniu 4-4-2. Na placu gry pojawili się: Michał Molenda w bramce, Paweł Sasin w środku pomocy, Fabian HiszpańskiArtur Siemaszko na skrzydłach oraz Marcus w linii ataku. Później na boisku zameldował się jeszcze Jakub Chojnowski, Wilczyński oraz ponownie: Memić i Skóra. Ten ostatni zmienił Dancha, więc zespół powrócił do ustawienia z "trójką" defensorów.

Arkowcy spuścili z tonu po zmianie stron. Jednak to oni jako pierwsi zaatakowali, ale dobra centra Marcusa została wybita na rzut rożny. Później swojej szansy po rzucie z rzutu wolnego szukał Danch.

Więcej pracy od Krzepisza miał z pewnością Molenda, który kilka razy uchronił swój zespół od straty bramki. Nie udało mi się jednak w 71. minucie, gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do piłki doszedł Roman Hubnik i skierował głową piłkę do siatki po długim rogu.

Arka Gdynia. Wyceny piłkarzy. Kto najwięcej zyskał na wartości?

Dotychczasowy bilans sparingów Arki to: 3 zwycięstwa i 1 remis. Teraz piłkarzy czekają 2 dni wolnego, by w poniedziałek powrócić do treningów w Gdyni. Przed rozpoczęciem sezonu czeka ich jeszcze 1 mecz kontrolny. 23 lipca, w Pruszkowie zmierzą się z izraelskim Hapoelem Tel Aviv.