Arka Gdynia - Tłoki Gorzyce 2:1

Michał Leszczyński
4 kwietnia 2002 (artykuł sprzed 22 lat)

Arka wygrała, bo powinna i musiała. Miała sytuację i część z nich, całe szczęście, wykorzystała. Jeden z celów w drodze do utrzymania został zrealizowany. Kolejnym takim będzie zwycięstwo na wyjeździe. Oby jak najszybciej.

Trener Marek Kusto inaczej niż zwykle zestawił linię ataku. Do tej pory w napadzie od pierwszej minuty występowali zwykle Sławomir Kułyk oraz Piotr Bajera. Wczoraj obaj ci zawodnicy byli zmiennikami odpowiednio: Krzysztofa Rusinka oraz Daniela Laskowskiego. Główną przyczyną tak radykalnej zmiany była słaba skuteczność w poprzednich meczach (w siedmiu meczach zaledwie jedna bramka tego duetu). Co do występu byłego lechisty kibice nie dziwili się (w poprzednich meczach występował w pomocy), zaś do delegowania popularnego "Laski" można było mieć obiekcje, ale... Okazało się, że Kusto miał nosa. Mecz rozpoczął się wyśmienicie dla gdynian. Już w drugiej minucie ten zawodnik ucieszył gdyńską publiczność. Daniel skutecznie wykończył dośrodkowanie Krzysztofa Kołaczyka z lewego narożnika boiska. Można powiedzieć, że tak szybko strzelona bramka ustawiła przebieg całego spotkania. Także przy drugiej bramce dla Arki Laskowski miał swój udział. W 30. minucie spostrzegł on wybiegającego na wolne pole Rusinka. Szybkie podanie, obrońcy gości zostali w tyle i nie mieli innego wyjścia niż tylko faulować naszego napastnika. Skutecznym egzekutorem "jedenastki" był Rafał Murawski (mimo, że na boisko był stały wykonawca karnych - Merchut). Nie da się ukryć, że cała pierwsza połowa była bardzo dobra w wykonaniu "żółto-niebieskich". Gdyby arkowcy grali tak w każdym meczu, to bylibyśmy spokojni o utrzymanie się w II lidze. Nasi zawodnicy zaatakowali od pierwszej minuty, dużo akcji było rozgrywanych z pierwszej piłki, nie widzieliśmy żadnego odpuszczania. Widać było, że piłkarze zdawali sobie sprawę z rangi tego meczu. Remis, a co gorsza porażkę można by przyjąć już jako początek spadku do III ligi. A tak po drugim z rządu zwycięstwie na własnym boisku można z nadzieją patrzeć w przyszłość.
Tłoki praktycznie nie miały żadnej klarownej sytuacji w tej części gry. Dwa rzuty rożne, które wykonywali zawodnicy gości, nie zagroziły bramce Andrzeja Szyszki, która, co trzeba przyznać rozegrał dobre spotkanie.

Druga połowa nie była już tak żywa. Rozpoczęła się od nieprzyjemnego faulu na Mariuszu Radonie. "Murasia" zniesiono na noszach i po chwili został zmieniony przez Grzegorza Witta. Niestety kolejny nasz zawodnik odniósł kontuzje (w poprzednich meczach: Stencel, Ulanowski, Burlikowski oraz Szuflita), która wyeliminowała go z gry. W 55. minucie atak gości faulem zatrzymał Grzegorz Wódkiewicz. Na szczęście strzał z 18 metrów przeleciał wysoko nad poprzeczką. W akcjach z 59. oraz z 68. minuty Szyszko pokazał, że jest właściwym człowiekiem na właściwym miejscu. Nasz goliper w bardzo dobrym stylu obronił dwa groźne strzały Kusiaka. Ale niestety nic nie poradził w 80. minucie, kiedy to po zbyt krótkim wybiciu piłki przez jednego z naszych obrońców, celnie przymierzył Pacuła. Zrobiło się 2:1 i trochę nerwowo. Na szczęście Arka utrzymała prowadzenie do końca meczu, które w rezultacie pozwoliło się przesunąć "żółto-niebieskim" na 15. miejsce w tabeli.

Arka Gdynia - Tłoki Gorzyce 2:1 (2:0)

Daniel Laskowski (2 minuta, po podaniu Krzysztofa Kołaczyka),
Rafał Murawski (30 minuta, z karnego po faulu na Krzysztofie Rusinku) - Arka
Pacuła (80 minuta) - Tłoki

ARKA: Szyszko - Merchut, Fornalak, Wódkiewicz - Radoń (70 Witt), Murawski, Wilk, Smarzyński, Kołaczyk - Laskowski (64 Bajera), Rusinek (86 Kułyk); trzener: Marek Kusto;

Tłoki: Petrykowski - Murdza, Dziewulski (46 Szafran), Ławriszyn, Złotek - Wojciechowski, Szmuć, Pacanowski, Kusiak - Pacuła, Bański (75 Pałkus); trener: Jacek Zieliński;

Giza (71), Narwojsz (88) - Polar; widzów: 200

Ruch Radzionków - Garbania Jaworzno 1:1 (0:1)
Jaromin (90) - Ruch; Iwański (1) - Garbania; widzów: 1500

Górnik Łęczna - ŁKS Łódź 1:0 (1:0)
Bugała (43-k) - Górnik; widzów: 1500

Ceramika Opoczno - Zagłębie Sosnowiec 1:1 (0:1)
Kozubek (67) - Ceramika; Baczyński (3) - Zagłębie; widzów: 500

Hetman Zamość - Jagiellonia Białystok 0:0 (0:0)
widzów: 3000

Górnik Polkowice - KS Myszków 1:0 (1:0)
Cackowski (29) - Górnik; widzów: 1000

Odra Opole - Świt Nowy Dwór Maz. 1:0 (0:0)
Copik (60) - Odra; widzów: 1500

Włókniarz Kietrz - Hutnik Kraków 2:4 (1:0)
Pilch (36), Sosna (75) - Włókniarz; Madejski (63), Lewandowski (67), Kozoś (73), Dąbrowski (85) - Hutnik; widzów: 800

• Arka Gdynia

Bardzo dobry mecz w wykonaniu naszego zespołu. Szybko zdobyte bramki dawały pozorny spokój, ale i pewne rozluźnienie które wykorzystał zespół z Gorzyc. Mimo wszystko wygrana jest ważniejsza w tym momencie niż wynik. Oby tak dalej:-)))

• 0 0

• a na jesien przy sztucznym swietle derbowe spotkanie z Lechia-Polonia!

juz nie moge sie doczekac

• 0 0

• Re: Ile punktów w siedmiu meczach?

Dwa ostatnie mecze sezonu (Myszków, Hetman) to będą dwa zwycięstwa - przeciwnicy już o nic nie będą walczyć, a Areczka będzie totalnie zmotywowana. Ze Świtem też będą walczyć o zwycięstwo, tak samo jak o remis w Łęcznej w najbliższej kolejce. Ja w tych siedmiu meczach widzę conajmniej 11 punktów. Widać, że jesteś pesymistą oraz, że nie jesteś kibicem Arki.