Arka Gdynia - Worskła Połtawa 1:2. Pierwsza przegrana w sparingu 2018 roku

24 stycznia 2018 (artykuł sprzed 6 lat)

Patryk Kun (nr 24) strzelił już czwartego gola w tegorocznych sparingach, ale Arka Gdynia po raz pierwszy zeszła pokonana z boiska. Patryk Kun (nr 24) strzelił już czwartego gola w tegorocznych sparingach, ale Arka Gdynia po raz pierwszy zeszła pokonana z boiska.

Arka Gdynia przegrała po raz pierwszy w tegorocznych sparingach. Piłkarze żółto-niebieskich ulegli trzeciej drużynie Ukrainy - Worskła Połtawa 1:2 (0:1). Honorowego gola strzelił Patryk Kun. To już jego czwarte trafienie w grach kontrolnych w tym miesiącu.

Kun 78 - Kułacz 9, Wasin 54

ARKA (I połowa): Steinbors - Zbozień, Marcjanik, Sołdecki, Warcholak - Łukasiewicz - Zarandia, Bogdanow, Szwoch, Łoś - Esqueda

(II połowa): Steinbors - Socha, Marcjanik (67 Zbozień), Helstrup, Marciniak - Nalepa - Kun, Kriwiec, Piesio, Nowicki - Żebrakowski

WORSKLA (I połowa): Szust - Sapaj, Cziżow, Giorgadze, Peruduta - Kobachidze, Szarpar, Czesnakow, Rebenok - Wasin, Kułacz

II połowa): Szust - Dedjajev, Giorgadze, Dallku (65 Ostapienko) - Sapa, Czesnakow Krawczenko, Odarjuk, Kadymjan - Wasin (72 Szapowal), Kolomoec

PAVELS STEINBORS NA RAZIE LIDEREM PLEBISCYTU NA LIGOWCA ROKU 2017. GŁOSOWANIE TRWA DO 31 STYCZNIA

Nieco poprawiła się sytuacja kadrowa Arki, choć rekonwalescentów nadal jest sporo. Z tego względu znów Leszek Ojrzyński pod koniec meczu na środku obrony spróbował nominalnie bocznego obrońcę. W poprzednim sparingu do nowej roli przymierzył się Adam Marciniak, tym razem Damian Zbozień.

Po raz pierwszy w zimowych sparingach zagrali: Pavels SteinborsAntoni Łukasiewicz. Bramkarz do siatki musiał sięgnąć już w 9. minucie. Po dograniu Pavlo Rebenoka z lewego skrzydła Wladyslaw Kułacz uderzył celnie z pierwszej piłki.

Chwilę później mogło być 0:2. Dogodnej sytuacji do poprawienie rezultatu przez Ukraińsców nie wykorzystał Denis Wasin, któremu piłkę wyłożył prawy obrońca Wadim Sapaj. Bardzo dobrze obronił Steinbors. Precyzji zabrakło także w 25. minucie kapitanowi rywali. Wolodymir Czesnakow z 15. metra uderzył nad poprzeczką.

Natomiast po pół godzinie w ostatniej chwili udało się wypchnąć piłkę na róg, którą do siatki próbował skierować Aleksandre Kobachidze.

Arce przed przerwą nie udało się oddać celnego strzału. Przed przerwą próbowali szczęścia Damian ZbozieńAndrij Bogdanow, ale i ich uderzenia nie trafiły do bramki.

PRZECZYTAJ WYWIAD Z PAVELSEM STEINBORSEM, W KTÓRYM MÓWI M.IN. CO NALEŻY DO OBOWIĄZKÓW FACETA

W 54. minucie Arka ponownie dała się zaskoczyć po akcji oskrzydlającej. Wołodimir Odarjuk podał piłkę do Wasina, a ten uderzeniem z 11. metra poprawił wynik na 2:0 dla ukraińskiej drużyny.

Gdynianie podjęli walkę o poprawę rezultatu. Osiągnęli optyczną przewagę. W 68. minucie Bogdan Szust zdołał obronić strzał Grzegorza Piesio. Jednak w 79. minucie był już bezradny, gdy piłkę do siatki skierował Patryk Kun. Dla gdyńskiego skrzydłowego to już czwarty gol w tegorocznych sparingach.

OD BUDOWY OKRĘTÓW I PRACY W STOCZNI DO TYTUŁU SPORTOWCA ROKU W GDYNI. PRZECZYTAJ WYWIAD Z RAFAŁEM SIEMASZKO

Dla Arki to pierwsza porażka w tegorocznych sparingach. Jednak gdynianie nie przegrali ze słabym przeciwnikiem. Worskła to trzecia drużyna Premier Lihi na Ukrainie w rundzie jesiennej. Z 19 meczów ligowych tego sezonu wygrała 9, 4 zremisowała, 6 przegrała przy bilansie bramkowym 25:18.

Dwa ostatnie sparingi w Turcji żółto-niebiescy mają zaplanowane na najbliższą niedzielę.

Z PIŁKARZY SPROWADZANYCH ZIMĄ DO ARKI SPOZA EUROPY SPRAWDZIŁ SIĘ TYLKO TSHIBAMBA. INNI NA OGÓŁ ZAWODZILI. SPRAWDŹ, CZY ICH WSZYSTKICH PAMIĘTASZ?

ZIMOWE SPARINGI ARKI GDYNIA:
Bilans: 3 zwycięstwa, 1 porażka. Bramki: 8:5
13 stycznia, Jarocin - Miedź Legnica 2:1 (1:1)
Bramki dla Arki: Patryk Kun, Fredrik Helstrup

17 stycznia, Stężyca - Bytovia 3:2 (3:1)
Bramki: Kun 2, Marcus

22 stycznia, Belek, Turcja - FC Botosani (Rumunia) 2:0 (1:0)
Bramki: Enrique Esqueda, Mateusz Szwoch (karny)

24 stycznia, Side - Worskła Połtawa (Ukraina) 1:2 (0:1)
Bramka: Kun

28 stycznia, 13, Turcja - Siłeks Kratowo (Macedonia)
28 stycznia, 16, Turcja - Zoria Ługańsk (Ukraina)

• 30 52

• bolkowiaczku,gdzie wasze puchary? ha ha haaaaa (1)

co za wsiuny

• 4 5

• Lechia zawsze nad wami śledziami

• 2 2

• Wzmocnienia potrzebne na wczoraj (2)

Panie Klaindinst , żarty pan sobie robi z transferami. Gdzie jest Środkowy obrońca ?!!!. Sobieraj i Danch ?, oni można powiedzieć , że się nie liczą , chleba z nich nie będzie. Panie Ojrzyński , z uporem maniaka wystawia pan Żebrakowskiego , a przecież on jest nieporozumieniem w Arce. Kiedy wy chcecie zrobić wzmocnienia ? , Last minute , byle kim ?.

• 38 11

• Zapłać, to będą wzmocnienia.

Tylko żądania, ale nic więcej z kibicowskiej strony.

• 1 9

• Żebrakowski akurat niezły

I to nie tylko dziś. Ma 20 lat. Daj się rozwinąć i będziesz przepraszał

• 10 7

• Kiedy sponsor? Co robi dział marketingu??? (4)

• 41 14

• jaki sponsor?

tu trzeba dzwonic wiadomo do kogo?

• 11 15

• zamknij się kadłubie

• 14 10

• Dzial marketingu pilnuje zebys ty i twoja rodzina mogli stac pod MOPSem.

• 3 5

• nie kłam, kołku.
      "W skali całego sezonu 2017/1 wypłata z miasta dla Arki z tytułu promocji osiągnie blisko 6,5 milionów złotych. Wówczas z miasta dla klubu trafiło ponad 6,8 mln zł. "

od tych 6,5 mln odejmij podatek i zwrot za użytkowanie stadionu to ile zostanie ? więc skończ w końcu bredzić o jakichś 8 mln.
      Chcesz się do czegos przyczepić to może do 5 mln na pomniki ... Arkę zostaw w spokoju, to najbardziej utytułowana drużyna na Pomorzu.

• 14 9

• (1)

Szkoda przegranej ale trzeba przyznać, że rywal koniowi z d.upy nie wypadł. 3 drużyna mocnej ligi ukraińskiej. Najważniejsze, żeby ominąć kontuzje, zgrać nowych grajków z resztą drużyny i dobrze przepracować ten okres. Liga zweryfikuje jak chłopaki się przyłożyli do treningów. Walczyć trenować - Areczka musi panować!

• 41 14

• Dobre sobie

Zgrać nowych grajków czyli kogo bo się pogubiłem

• 4 3

• Kun (3)

Do reprezentacji. Cos czuje, ze dlugo w Arce nie pogra.

• 15 19

• kun do reprezentacji za kogo ? Lewandowskiego chyba cie resztki rozumu woda wypalila (1)