Arka Gdynia - Zagłębie Lubin 1 grudnia. Bilety w sprzedaży

dak.
16 listopada 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Arka Gdynia po raz ostatni mierzyła się z Zagłębiem Lubin 23 czerwca 2020 roku. Wówczas to górą byli żółto-niebiescy, wyrywając 3:2 po dwóch golach Macieja Jankowskiego i jednym Michała Nalepy. Arka Gdynia po raz ostatni mierzyła się z Zagłębiem Lubin 23 czerwca 2020 roku. Wówczas to górą byli żółto-niebiescy, wyrywając 3:2 po dwóch golach Macieja Jankowskiego i jednym Michała Nalepy.

Arka Gdynia podejmie Zagłębie Lubin w 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski w środę, 1 grudnia, o godz. 17:15. Na mecz przyjaźni wystartowała sprzedaż biletów. Wejściówki można nabywać od 5 zł.

Bilety na mecze Arki Gdynia. Kup tutaj

Departament Rozgrywek Krajowych PZPN wyznaczył terminy rozegrania meczów 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. Spotkanie Arki Gdynia z Zagłębiem Lubin odbędzie się na Stadionie Miejskim w środę, 1 grudnia, o godz. 17:15. Bilety już trafiły do sprzedaży.

Bilety na mecze Arki Gdynia. Sprawdź ceny

Stawką jest awans do ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski, który zostanie rozegrany już wiosną 2022 roku. Wywalczy go 8 z 16 zespołów, które będą mierzyły się 30 listopada (3 mecze), 1 grudnia (4 mecze) i 2 grudnia (1 mecz). O awansie przesądzi tylko jedno spotkanie. Gdyby nie było rozstrzygnięcia po 90 minutach gry, sędzia zarządzi dogrywkę 2x15 minut. Gdyby i ona nie wyłoniła zwycięzcy, decydować będą rzuty karne.

Ryszard Tarasiewicz tłumaczy porażkę z Sandecją Nowy Sącz: Dużo błędów, złe decyzje, wolna gra

Widzew Łódź - Wisła Kraków

Przypomnijmy, że na tym etapie nikt nie był rozstawiony. Przy wyborze gospodarza w danej parze obowiązywała zasada, że zostawała nim drużyna jako pierwsza wylosowana, jeśli mierzyły się klubu z tej samej klasy rozgrywek bądź mecz zorganizuje ten zespół, który na co dzień gra w niższej lidze.

Zarówno Arka jak i Zagłębie w tej edycji pucharu grali tylko na wyjazdach. Żółto-niebiescy wyeliminowali II-ligowy GKS Bełchatów (5:0) i III-ligową Lechię Zielona Góra (1:0). Natomiast drużyna Dariusza Żurawia, byłego arkowca, pokonała III-ligowy Śląsk II Wrocław (3:0) i I-ligowy ŁKS Łódź (1:0).

Arka Gdynia - Zagłębie Lubin w 1/8 finału Fortuna Puchar Polski. Przeczytaj relację z losowania

20 listopada 2021, godz. 12:40