Arka Gdynia - Zagłębie Lubin 21:28. Dwie różne połowy

30 stycznia 2019 (artykuł sprzed 5 lat)
Nie pomogli nowi zawodnicy, jak na przykład Michał Skwierawski (z piłką). Arka Gdynia, mimo bardzo dobrej połowy, nie mogła wygrać, skoro w ostatnich 13 minutach zdobyła tylko jedną bramkę. Nie pomogli nowi zawodnicy, jak na przykład Michał Skwierawski (z piłką). Arka Gdynia, mimo bardzo dobrej połowy, nie mogła wygrać, skoro w ostatnich 13 minutach zdobyła tylko jedną bramkę.

Piłkarze ręczni Arki Gdynia przegrali w 15. kolejce PGNiG Superligi na własnym parkiecie z Zagłębiem Lubin 21:28, mimo że do przerwy prowadzili 15:10, a rywale nie wykorzystali aż pięciu karnych. Najlepszymi zawodnikami w poszczególnych drużynach zostali uznani: rozgrywający gospodarzy - Rafał Jamioł oraz bramkarz przyjezdnych - Jakub Skrzyniarz.

ARKA: Pieńczewski, Zimakowski - Przysiek 5, Czaja, Jasowicz 3, Kamyszek 1, Jamioł 5, Lisiewicz 1, Rychlewski 3, Wolski, Skwierawski 2, Wołowiec 1

ZAGŁĘBIE: Skrzyniarz - Kużdeba 2, Mrozowicz 1, Pawalczyk 1, Gębala 1, Szymyślik, Sroczyk 5, Pietruszko, Moryń 6, Jaszka 4, Dawydzik 3, Czyczykało 5

Dla Arki Gdynia był to pierwszy oficjalny mecz od 10 grudnia. Wydawało się, że solidne przygotowania i zmiany kadrowe przyniosą efekt. Wierzyło w to 300 kibiców, którzy stawili się w hali. Na to też wskazywała pierwsza połowa.

Jeden z debiutantów - Michał Skwierawski rzucił na 2:1. Gospodarze tylko przed przerwą przegrywali (3:4 w 6. minucie). Arka przewagę wypracowała między 9. a 17. minutą. W bramce Maciej Pieńczewski nie dał pokonać się wówczas ani razu, a jego koledzy z pola zdobyli pięć bramek z rzędu. Szczególnie rywalom dał się we znaki Dawid Przysiek, który zdobył 2 bramki i dołożył 2 asysty. Na tablicy pojawił się bardzo korzystny wynik dla gospodarzy 10:5.

W 30. minucie po trafieniu Rafała Jamioła Arka prowadziła nawet 15:9. Szkoda, że w ostatniej sekundzie tej połowy sfaulowany został Roman Czyczykało. Był bowiem karny dla Zagłębie, po którym Jakub Moryń zmniejszył straty ponownie do 5 bramek. Gościom na dobre wyszła zmiana egzekutora, gdyż nieco wcześniej rzutów z siedmiu metrów dwukrotnie nie wykorzystał Czyczykało.

Druga połowa była diametralnie inna niż pierwsza. Drużyny zamieniły się rolami, choć Zagłębie znów miało kłopoty z karnymi. Zmarnowało kolejne trzy.

Jeszcze w 31. minucie Robert Kamyszek rzucił na 16:11, ale było to jego jedyne trafienie tego dnia. A później już z całą drużyną było coraz gorzej. Już w 37. minucie musiał interweniował Dawid Nilsson, gdyż przewaga gospodarzy stopniała do 17:16.

Po powrocie do gry spodziewany efekt był tylko przez chwilę, gdyż bramkę zdobył Przysiek. Jednak na kwadrans przed końcem meczu zaczynał się niejako od nowa, bo były reprezentacyjny rozgrywający - Bartłomiej Jaszka wyrównał na 18:18.

Ostatni miły moment tego dnia dla Arki miał miejsce w 47. minucie. Jamioł trafił na 20:19. Od tego momentu Zagłębie zdobyło 5 bramek z rzędu! Po takim ciosie gospodarze już nie zdołali wrócić do gry o korzystny wynik. Na udaną akcję w miejscowych szeregach było stać jeszcze tylko Rafała Rychlewskiego, a lubinianie śrubowali rozmiary końcowej wygranej, która w żadnym wypadku nic nie mówi o przebiegu tego spotkania.

Wyniki 15 kolejki

• ARKA GDYNIA - Zagłębie Lubin 21:28 (15:10)
  • ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK - Piotrkowianin (przełożony na 20.02)
  • Chrobry Głogów - MMTS Kwidzyn 27:21 (13:11)
  • Górnik Zabrze - PGE Vive Kielce 24:32 (14:14)
  • Gwardia Opole - Sandra Spa Pogoń Szczecin 28:22 (17:11)
  • Energa MKS Kalisz - Azoty Puławy 24:25 (12:12)
  • Stal Mielec - Orlen Wisła Płock 20:32 (13:16)