• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Arka Gdynia dokonała właściwego transferu. Poprawił jakość gry, ożywił skrzydła

jag.
13 listopada 2018 (artykuł sprzed 4 lat) 

Arka Gdynia

Antoni Łukasiewicz (na zdjęciu) najlepiej może ocenić zalety i wady Adama Deji, bo sam przez większość kariery grał na pozycji defensywnego pomocnika. Antoni Łukasiewicz (na zdjęciu) najlepiej może ocenić zalety i wady Adama Deji, bo sam przez większość kariery grał na pozycji defensywnego pomocnika.

Pion szkoleniowy Arki Gdynia dokonał właściwego transferu u schyłku letniego okna transferowego. Sięgnięcie po Adama Deję zamiast skrzydłowego sprawiło, że klub pozyskał piłkarza na pozycję nr 6 o charakterystyce, której oczekiwał trener Zbigniew Smółka. Jednocześnie nie ściągnięto nowego skrzydłowego, co pozwoliło doskonale zaistnieć w tych rolach: Maciejowi Jankowskiemu i 17-letniemu Mateuszowi Młyńskiemu.ARKA WYSZŁA Z GĘSTEJ ATMOSFERY. PRZECZYTAJ OPINIE TRENERÓW i PIŁKARZY PO OKAZAŁEJ WYGRANEJ GDYNIAN W LEGNICY

- To zasługa nie tylko moja, czy Piotra Włodarczyka. Na koniec letniego okna transferowego zachowaliśmy wolne środki transferowe, aby reagować wedle potrzeb drużyny. Blisko było dogranie dużego transferu skrzydłowego, ale ostatecznie pod uwagę wzięliśmy priorytety trenera. Zbigniew Smółka optował za sprowadzeniem defensywnego pomocnika - zdradza nam Antoni Łukasiewicz, kierownik wykonawczy pionu sportowego Arki Gdynia, a w przeszłości piłkarz, który sam w żółto-niebieskich barwach grał głównie na pozycji numer 6.
Adam Deja dołączył do Arki, gdy po 7. kolejce zajmowała ona 9. miejsce w tabeli z dorobkiem 10 punktów. Z tym zawodnikiem, pozyskanym na zasadzie wolnego transferu, żółto-niebiescy podwoili bilans punktowy, a ponadto z tym nim w "11" nieco częściej wygrywali (3 z Deją: 2 bez Deji) i strzelali więcej bramek (11:10).

- Wzmocnienie pozycji numer 6 było jedynym z priorytetów trenera Smółki, mimo że grali na niej Dawid SołdeckiMichał Nalepa. Gdy pojawiła się kandydatura Deji, była ożywiona dyskusja. Pojawiały się bowiem opinie, że jego sprowadzenie nie będzie dobrym ruchem. Jednak wraz z Piotrem Włodarczykiem uznaliśmy, iż należy wsłuchać się przede wszystkim w głos trenera. To on bierze przecież odpowiedzialność za skład i powinien mieć komfort w jego doborze. A Adam znał koncepcje i wizje szkoleniowca. To pozwoliło mu dość szybko wejść do szatni i do zespołu - przyznaje Łukasiewicz.
ARKA GDYNIA POKONAŁA W LEGNICY MIEDŹ 4:0. PRZECZYTAJ RELACJĘ Z TEGO SPOTKANIA, OCEŃ PIŁKARZY I TRENERA

Przypomnijmy, że Deję trener Smółka znał bardzo dobrze. Prowadził tego piłkarza w II-ligowym Kluczborku w latach 2011-12. I mimo że z tym piłkarze w składzie Arka nie dokonała jeszcze dużego skoku, jeśli chodzi o zdobycze punktowe (po 10 przed i po przyjściu tego zawodnika) to na pewno nastąpił postęp jakościowy, jeśli chodzi o grę.

Deja jest tym graczem, który zaczyna akcje ofensywne, gdyż do niego trafiają piłki od obrońców. Potrafi zagrać kilkudziesięciometrowy przerzut z własnej połowy pod pole karne przeciwnika. Ma też dobre dośrodkowanie o czym przekonał przy czwartym golu w meczu z Miedzią w Legnicy. Gdy zacentrował na głowę Damiana Zbozienia, zaliczył drugą asystę w tym sezonie. Natomiast pierwszą zanotował we Wrocławiu przy golu Mateusza Młyńskiego w pojedynku ze Śląskiem na 1:0.

- Po wygranej w Legnicy ochy i achy spływają na zawodników. My wierzymy, że zachowają oni pokorę i dzień pod dniu, ciężką pracą będą chcieli stawać się coraz lepsi - dodaje kierownik pionu sportowego Arki.
MARCIĆ WZMOCNIŁ DEFENSYWĘ. SPRAWDŹ, PRZECZYTAJ, JAKIE BILANS MECZÓW MIAŁA ARKA Z MARICIEM I BEZ MARICIA W SKŁADZIE

Pozyskanie defensywnego pomocnika pod koniec sierpnia sprawiło, że trener Smółka musiał na skrzydłach sięgnąć po piłkarzy, których miał w kadrze. Dzięki temu rozwinął się talent 17-letniego Mateusz Młyńskiego, który strzelił już 2 gole w oficjalnych meczach. Natomiast klasą samą dla siebie jest Maciej Jankowski, który zaliczył 6 trafień i 3 asysty. Na wysokim poziomie nadal też grywa Luka Zarandia. Z drugiej strony Arka pozyskała "6", której nie miała w swoje charakterystyce.

- Adam wniósł do gry duży spokój. Potrafi nie tylko zagrać przy odbiorze piłki, ale także popisać się długim podaniem. To inna koncepcja zawodnika na pozycji numer "6" niż obowiązująca w poprzednich sezonach w Arce. Bierze on aktywny udział w rozegraniu akcji, kreowaniu gry - zauważa Łukasiewicz.
Mimo że Arka trafiła z ostatnim transferem, a w ekstraklasie spisuje się coraz lepiej, to nie oznacza, że zamierza być bierna w zimowym oknie transferowym. Wręcz przeciwnie już prowadzony jest przegląd pozycji, które wymagają wzmocnienia.

- Nie będę zdradzał naszych priorytetów na zimę, ale bacznie obserwujemy sytuację. Tym bardziej, że jest ona bardzo dynamiczna i na różne warianty musimy być przygotowani. Duże znaczenie będzie miał głos trenera. Widać, że cały zespołów zanotował progres. Ogromne uznanie dla Maćka Jankowskiego. Długo borykał się się z kontuzją, ale doszedł do siebie i teraz jest klasą samą dla siebie, a wystarczyło, że szkoleniowiec nieco zmienił mu pozycję. A Młyński potwierdza potencjał, który zaprezentował w sparingach i treningach. Sezon jest bardzo długi. Musimy być oporni tak na pochwały jak i krytykę. Zdajemy sobie sprawę, że poprzeczka zawieszana jest coraz wyżej. Musimy rzetelnie pracować, aby osiągać coraz wyższe poziomy - podkreśla Antoni Łukasiewicz.
ZAGŁOSUJ, KTÓRA ARKA Z TRZECH OSTATNICH SEZONÓW PODOBAŁA CI SIĘ NAJBARDZIEJ W PIERWSZEJ RUNDZIE

Typowanie wyników

ARKA Gdynia
Wisła Kraków

Jak typowano

48% 222 typowania ARKA Gdynia
27% 122 typowania REMIS
25% 117 typowań Wisła Kraków

Twoje daneTabela po 15 kolejkach

Piłka nożna - Ekstraklasa
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 LECHIA GDAŃSK 15 9 4 2 25:15 31
2 Jagiellonia Białystok 15 8 4 3 26:18 28
3 Legia Warszawa 15 7 5 3 25:18 26
4 Wisła Kraków 15 7 4 4 28:19 25
5 Piast Gliwice 15 7 4 4 21:18 25
6 Korona Kielce 15 7 4 4 18:15 25
7 Pogoń Szczecin 15 6 4 5 22:18 22
8 Lech Poznań 15 6 3 6 21:21 21
9 ARKA GDYNIA 15 5 5 5 21:17 20
10 Wisła Płock 15 4 6 5 23:24 18
11 Zagłębie Lubin 15 5 2 8 22:26 17
12 Śląsk Wrocław 15 4 4 7 24:22 16
13 Cracovia 15 3 5 7 11:18 14
14 Górnik Zabrze 15 2 7 6 15:25 13
15 Miedź Legnica 15 3 4 8 16:32 13
16 Zagłębie Sosnowiec 15 2 5 8 21:33 11
Tabela wprowadzona: 2018-11-11

Wyniki 15 kolejki

 • Miedź Legnica - ARKA GDYNIA 0:4 (0:1)
 • LECHIA GDAŃSK - Cracovia 1:0 (0:0)
 • Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław 2:2 (2:1)
 • Pogoń Szczecin - Legia Warszawa 2:1 (1:0)
 • Wisła Płock - Zagłębie Sosnowiec 2:0 (1:0)
 • Wisła Kraków - Zagłębie Lubin 3:2 (2:0)
 • Korona Kielce - Piast Gliwice 1:0 (1:0)
 • Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 2:2 (1:2)
jag.

Kluby sportowe

Opinie (67) ponad 10 zablokowanych

 • Danziger (25)

  Żaden transfer nie uratuje tego tzw. klubu przed spadkiem.

  • 16 107

  • A Ty myśl dalej, że będziecie mieli mistrza...

   Arka krok po kroku pnie się w górę. Wy będziecie tylko spadać w dół. Niedługo odejdzie Haraslin, skończy się też niesamowite szczęście i zostanie tylko frustracja.

   • 31 5

  • lechia olimpia polonia 2001 (14)

   jaki z ciebie danziger przesiedlencu zza Buga?

   • 20 1

   • Doker, Mir, Gastronomiczny........ (13)

    Celt taki sam jak ty przesiedleńcu z Palestyny

    • 1 4

    • jest znacząca różnica między konsolidacją drużyn uprawiających ten sam sport w tym samym mieście (12)

     a czerpanie korzyści ze związku z lepszą drużyną. Potraficie Siemaszce zarzucać że jego ręka doprowadziła do spadku Ruch Ch. Sobie jakoś nie zarzucacie że wasze fuzje zniszczyły dwa kluby .

     • 7 1

     • wy kredyt konsolidacyjny też wzieliście aby zapłacić Fryzjerowi??? (11)

      Jakoś Lechia ma się dobrze, jest nawet mistrzem jesieni, a po waszych fuzjach ślad po tamtych klubach zaginął.

      Jesteście wstydem dla trójmiasta uwikłanym w największą korupcyjną aferę w Polsce, a do tego zostaliście przegonieni z własnego stadionu jak go posiadaliście, a teraz rościcie sobie prawa do stadionu Bałtyku.
      Jesteście obijani na A1 obwodnicy pod kasami oraz jak robicie oprawy na mecze, a swoje frustracje wyładowujecie na 7 letnich dzieciach.....wstyd i żenada

      • 2 4

      • Kryształowo czysty beton ,,,,,,

       Się odezwal .

       • 4 2

      • jak widać ty frustracje wyładowujesz na klawiaturze i trafia ona mnej więcej w tą samą pusktę (6)

       jaka zawitała w twojej głowie. Raz, że chyba nie masz pojęcia co to w ogóle jest kredyt konsolidacyjny, bo tak na prawdę przydał by się on lechii która ma wiele zobowiązań m.in. wobec piłkarzy co jest o tyle przykre, że są to pracownicy, którzy teoretycznie mają generować zysk. Z aferą korupcyjną to bym też nie przesadzał, bo zdecydowanie poważniej wyglądają działania pana znanego jako Nikoś. Przeganianie ze stadionu czy obwodnicy to o tyle fajna historia, że udowadnia wasze kontakty z milicją, policją czy z czymkolwiek tam się z pouchwalacie. A do stadionu Bałtyku nikt nie rości sobie praw bo tego stadionu nie ma. Nie ma go ani na Stoczni, ani na Grabówku, ani w Redłowie. Wszystkie trzy zostały rozebrane. Wstyd i żenada to posiadać takich kibiców, którzy nie potrafią zrozumieć prostych spraw. Żaden z klubów zrzeszonych w Arce nie zginął. Są i będą one częścią Arki. Takie było założenie każdej fuzji, żeby kluby mogły pełnić lepiej swoje misje i funkcje sportowe, a nie by wchłonąć klub wyżej ulokowany i wysr..ć go w otchłań zapomnienia.

       • 1 1

       • .........żaden z klubów zrzeszonych w Arce nie zginął.......... (1)

        Powiedź to pacanie piłkarką ręcznym które pod projektem "Wielka Arka" musiały zrezygnować z ligi.

        Chciałeś błysnąć, a zrobiłeś z siebie większego pajaca niż jesteś

        • 1 3

       • To jak byś siebie nazwał skoro najpierw piszesz o piłce nożnej

        a jak kończą się argumenty, to zmieniasz temat jak baba

        • 1 0

       • Śledź pisze o Nikosiu, a żadnych dowodów nie ma tylko omamy po mocarzu buahahahaaa (3)

        Co wy tam w tej Gdyni bierzecie??????
        tak na A1 i obwodnicy goniliśmy was z Policją buahahahah, ale kłamstwo powtarzane wiele razy u śledzi staje się prawdą.
        ŁKS i Z-tka pod kasami też was pewnie obiła z Policją he he
        Stadion Bałtyku - wiesz śledziu co to tradycja????
        Zapewne nie, ponieważ 1972 zmieniliście barwy klubowe, ale do rzeczy, jak w latach 80 jeździła arka na derby z Bałtykiem to mówiliście, że jedziecie do ciapkowa, a teraz sam tam na mecze jeździsz hipokryto.
        Swój stadion przehandlowaliście Rysiowi za ekstraklasę, a teraz mówicie, ze stadion obok ciapkowa jest wasz, jesteście żałośni arkowcy i zawsze będziecie kojarzeni z największa korupcją w piłce nożnej w powojennej Polsce

        • 0 3

       • Ciągle frustracja przez ciebie przemawia

        taka trochę infantylna

        • 0 0

       • Są opowieści "przyjaciół"

        dość oficjalne, które wprost wskazują że Stokarczyk ustawił wyniki

        • 1 0

       • Jaki stadion Bałtyku?

        Pokaż jakieś dane czy dokumenty że Bałtyk miał swój stadion.
        Bałtyk i Lechia zawsze grali na stadionach miejskich nigdy nie mieli swoich.
        Co do wjazdu Łks to był i kto jeszcze był pod stadionem to się postawił niestety dla Aeki większość publiki była już na stadionie.
        Co do A1 to pogadaj z kolegami H jeśli kogoś znasz a powie ci prawde o tej akcji i kto nawalil w pory zdziwisz się.

        • 0 0

      • Śmieszny jesteś (2)

       Jak drużyny mają jeszcze być skoro zostaly wchloniete z jednego miasta co innego Olimpia poznań.
       Co do korupcji to ciesz się że tylko kilka klubów ukarano dla tego aby pokazać że coś się robi, gdyby jechali dalej E-klase reprezentowały by takie kluby jak Kasztelan Papowo itd.
       Co do stadionu to jest się czym chwalić walczyć ramię w ramie z zomowcami.
       Następnie gdzie wy macie swój prywatny stadion- nie macie i nigdy nie mieliście.
       A1 pokażcie caly filmik a zamilkniesz raz na zawsze nawet wasie H powiedzieli że to porażka a mogło by być inaczej gdyby część nie narobiła w .. . Powiedz jeszcze gdzie byliście jak trener bramkarzy ratował wam flagi bo chyba wszyscy w toitoiu siedzieli.
       I co do dzieci to śledztwo wykazało że żadne dziecko nie zostało dotkniete.

       • 1 0

       • I co do dzieci to śledztwo wykazało że żadne dziecko nie zostało dotkniete....... (1)

        W weekend (11-12 lutego 2012) uczestniliśmy w turnieju dla rocznika 2003 i młodszych "jedynka cup" w Redzie. W trunieju uczestniczyło 20 drużyn z całej Polski, m.in. Arka Gdynia, Bałtyk Gdynia, Jagielonia Białystok, itd:).

        Oczywiście jak zwykle podczas okazji takich imprez pełno jest na trybunach rodziców chodzących w barwach klubów swoich dzieciaczków. Większość z nich zna się już z różnych turniei. Turnieje odbywają się w bardzo przyjaznych atmosferach.

        Niestety podczas drugiego dnia turnieju zdarzyła się bardzo niemiła sytuacja. Na teren szkoły w której odbywały się zawody wpadła grupka około 15 osób w wieku ok 20-25 lat. Część z nich w kominiarkach, wszyscy z szalikami Arki Gdynia. Zaatakowani zostali rodzice oraz dzieci (7-8letnie!!!!) drużyny Lechia Gdańsk. Napastnicy wyrwali szaliki zarówno rodzicom jak i chłopcom. Jednego z rodziców przewrócili i w kilka osób kopali po głowie i całym ciele, uszkodzili mu również wart ok 4000pln aparat fotograficzny. Zaatakowali również dzieci, którym próbowali zerwać nawet z rąk opaski (tzw. frotki) w barwach klubowych. Po całym ataku zbiegli. Wszyscy byli tak przerażeni, że nawet nikt nie próbował interweniować

        • 0 1

       • Nie ośmieszaj się...

        Poszukaj sobie w necie jak ta sprawa się skończyła. Żadne dziecko nie zostało ruszone.Fakt szalik ojciec sam oddał bo był idiota który jedzie z szalikiem do wrogiego miasta.Sam mam dzieci które kopią piłkę i często jeździmy na turnieje ale szalika nie biore aby nie kusić losu.
        A jeszcze przypomne jak to kibice Lechii pobili dziecko na wózku inwalidzkim i jego ojca dlaczego o tym nie wspomnisz.

        • 0 0

  • Do batona (1)

   I tak będziecie dopiero na 4 miejscu. Wspominasz nasze słowa.... Żal...

   • 8 2

   • Do śledzia

    lepsze 4 miejsce niż spadkowe na którym wy będziecie....Żal...

    • 1 5

  • nie wiedziałem że lechia szykuje się do spadku

   czyżby długi znacząco przewyższyły wpływy ?

   • 5 2

  • danziger... tęskno ci za niemiecką mamusią i tatusiem - czerwonoarmistą? (2)

   buhahahahahhahaha :)
   prawdziwie polskie trójmiasto tylko w Gdyni

   • 5 2

   • a tobie tęskno napływowy żydzie z Palestyny (1)

    Gdynia miasto napływowych żydów z Palestyny

    • 1 4

    • Żyd ? Z Palestyny ?

     Serio ?

     • 0 0

  • owczarek niemiecki znowu aktywny.

   • 0 1

  • Osioł

   • 0 1

  • Mm

   Mieszaj betoniarke Dalej!

   • 1 1

 • No prosze..... bez ocen .... Jakoś poznaje się po wyniku ...a wynik mamy na koniec sezonu! (2)

  Ile to już sezonów mieliśmy ze pialiście z zachwytu a na wiosnę obrona Częstochowy... Poczekamy do końca sezonu i będzie wiadomo który transfer na plus a który na minus! walczyc i gryźć trawę ….tylko tak będą wyniki!

  • 34 5

  • Zgoda. Ale.... . (1)

   Po piętnastej kolejce zakończyła się pierwsza część rozgrywek warto ją posumować.
   Arka zaczęła nie najlepiej ciężko było na początku o punkty i zwycięstwa oraz o dobrą ciekawą grę. W zamian za to kibice otrzymywali festiwal wesołych opowieści Trenera Smółki. Gdyby były punkty i zwycięstwa to było by wesołe dopełnienie ale tak nie było w zamian dowiedzieliśmy się że drużyna która nas ograła nie chciała grać w piłkę (no to trzeba było ją im zabrać i nastrzelać bramek) potem w Gliwicach zły był sędzia mimo iż piłkarze grali źle i biegali mniej niż przeciwnicy. W końcu chyba ktoś zwrócił na to uwagę i pan Trener zajął się tym co mu lepiej wychodzi czyli trenowaniem z korzyścią dla wszystkich. Arka coraz częściej grała coraz lepiej i coraz więcej wygrywała. Postęp widać w każdym elemencie gry zespołu ale też u poszczególnych zawodników. Przegrane minimalnie derby z Lechią i Pogonią nie zostawiły obrazu jak z poprzednich lat z uczuciem że graliśmy źle i do tego przegraliśmy. Oba mecze zagraliśmy dobrze (to daje nadzieje na przyszłość) a przegraliśmy trochę nieszczęśliwie tym bardziej można i warto zrewanżować się rywalom w drugiej rundzie rozgrywek. Ciekawa gra Arki, nie nazwał bym jej jeszcze ofensywną bo statystyki tego nie zawsze potwierdzają ale gra która z ciekawością się ogląda. I duży postęp. Jak porówna się wyjazdowy mecz z Miedzią i Cracovią z lata to jest przepaść przy bardzo podobnie grających rywalach. Powoli widać że pan Trener potrafi przekazać piłkarzom o co mu chodzi potrafi ich trenować bo widać że biegają i wiedzą po co to robią. Jedyny zarzut jaki mam od początku to nadmierne forowanie zagranicznych słabych piłkarzy. Cvijanowić zagrał razem z pucharem Polski 10 razy ani jednego meczu na dobrym poziomie. Ankur 12 razy strzelił 2 bramki ale dobrze to może w 3 zagrał. Bogdanow 11 razy dobre mecze 2 może 3 , 1 bramka. Dlaczego młodzi miejscowi piłkarze nie dostają tak uporczywie tylu szans dlaczego się na nich tyle razy nie stawia? Przykład Młyńskiego pokazuje że mogą być lepsi od zagranicznych zawodowców których trzeba prowadzić za rączkę jak dzieci. Dlaczego tylu szans nie może dostać od lat uchodzący za utalentowanego Jan Łoś czy inni młodzi ??? To nie tylko pytanie do trenera ale chyba do zarządu o co tu chodzi jaka korzyść jest z gry słabych zagranicznych zamiast stawiania na swoich młodych? Dodam jeszcze przykład bramkarza Stainborsa jak przyszedł do Arki nikt nie promował go nie prowadził za rączkę najpierw pół roku ławy potem dopiero przed finałem pucharu z Lechem wywalczył sobie miejsce dobra grą a nie pchaniem na siłę na boisko a dziś nikt nie wyobraża sobie Arki bez niego w bramce może lepiej stawiać na najlepszych piłkarzy i nikomu nie pomagać bo na równości szans wszyscy tylko mogą zyskać.
   Dla Arki teraz kluczowy moment rozgrywek gramy rewanżową rundę najpierw z rywalami do zajęcia miejsca w pierwszej ósemce. Sukces jest chyba bliżej niż w ubiegłym roku warto wygrywać z bezpośrednimi rywalami by osiągnąć pierwszą ósemkę. Dobrze było by działacze rozejrzeli się też za wzmocnieniami pasującymi do Arki krajowymi czy zagranicznymi ale na odpowiednim poziomie. Bo jak pokazuje przykład Michała Janoty tu można uczciwie i ciężko pracując dojść do dobrej formy i być zadowolonym ze swojej gry i ze strzelonych bramek wygląda na to że Janota w życiu nie grał tak dobrze jak teraz i nie miał tak dobrych statystyk a to jeszcze nie koniec.
   Prezes Pertkiewicz i pan Midak powinni jeszcze pomyśleć o zmierzeniu się z jeszcze jednym problemem Arki czyli znacznie słabszą grą wiosna niż jesienią. Zarówno trener Niciński ale przede wszystkim Ojrzyński zwracał uwagę na problemy z miejscem do trenowania w lutym i na początku marca. Co klub zrobi czy może już zrobił w tej sprawie bo bez dobrego miejsca do trenowania sukcesów w sporcie nie będzie A zima coraz bliżej piłkarze wrócą z obozu w ciepłych krajach i co będą dreptać na lodzie czy w błocie po kolana? A dobra gra na wiosnę jest konieczna do osiągnięcia celów w tym wygrania Derbów.

   • 2 0

   • 11/10

    Cvijanovica bym jeszcze nie skreślał, ale Bogdanov jak dla mnie może odejść już w zimowym okienku. Niestety za każdym razem jak dostaje szanse to gra jak by był na wakacjach. Szkoda bo miewał przebłyski, które pokazują że potrafi grać w piłkę. Aankur wydaje się być też zbędnym balastem, ale bardzo mi się podoba jego zapał. Jego zaangażowanie jest widoczne na każdym meczu, w którym występuje. Niestety brakuje mu wyników do podparcia. Na pewno jednak trener powinien więcej stawiać na Młyńskiego i powoli wprowadzać Łosia. Po Mateuszu widać, że już się zadomowił w ekstraklasie. Jest dobrze zgrany z zespołem, a regularne występy mogą mu jedynie pomóc w karierze. Dobrze by było wykorzystać obecny potencjał Janoty i Jankowskiego do wprowadzenia Łosia. Widać że Panowie J. są obecnie w bardzo dobrej formie i od kogo najlepiej się uczyć jak nie od najlepszych. Myślę że jak będzie mecz w którym Arka będzie miała widoczną przewagę trener bez wahania powinien postawić na Łosia w końcówce.

    • 0 0

 • (6)

  Lewy obronca priorytet do srodka pola do Janoty bramkostrzelny napastnik i konkurent dla zbozienia 4 porzadne transfery

  • 33 3

  • 10/10

   • 5 2

  • Transfer się obronił.

   Deja mimo że przyszedł w trakcie sezonu wzmocnił zespół i gra wygląda lepiej. Pozwolił też lepiej wykorzystać potencjał Nalepy. Teraz dla Arki najważniejszy moment sezonu do 22.grudnia gramy dużo i do tego ważnych meczów z rywalami do miejsc 6- 8. Wygrane teraz mogą dać spokojną wiosnę. No i kolejny awans w Pucharze Polski. Warto się zmobilizować Wszystkie ręce na Pokład. To może być bardzo ciekawy sezon.

   • 17 0

  • Przede wszystkim lewy obrońca

   I to na wczoraj.

   • 6 0

  • Za co ich kupicie, gołodupcy? (2)

   • 0 1

   • to nie artykuł o lechii - wiecznie z nadzorem finansowym

    • 0 1

   • Za swoje .

    Na pewno nie na kredyt .

    Jak tam placicie czy nadal pogłebiacie zadłużenie ?

    Tylko czy budzet spółek Skarbu Panstwa to wytrzyma ?

    • 1 0

 • Po transferze Deji gra wyglada lepiej (2)

  Ale nie wrażenia artystyczne mają tu znaczenie pożyjemy zobaczymy na wiosnę...

  • 27 0

  • Deja notuje asysty lub asysty 2 stopnia (1)

   A to chyba nie tylko wrażenia artystyczne?

   • 7 1

   • Chodzi o zespół a nie ocenę indywidualną

    • 4 0

 • Czy piłkarze nadal płaczą w szatni ? (5)

  • 17 30

  • Nie zaglądamy do szatni Legnicy

   • 15 4

  • (3)

   Niemiaszku trzymaj kopare

   • 3 2

   • A ty ryj, śmierdzący planktonie bałtycki.. (2)

    • 1 2

    • idź się wykąp w Motławie i wracaj na śmierdzącą dzielnię Szadółki (1)

     • 2 2

     • Motława zarezerwowana dla śledzi, a szadułki to miejsce robocze dla waszego właściciela śledzie buahahaaaa

      • 1 1

 • Ktoby nie grał i trenował to i tak wyniki takie same :)

  Vce mistrz dolnej 8ki.

  • 7 13

 • dlaczego Lukasiewicz a nie Sobieraj (3)

  z calym szacunkiem dla Antka, do naszej legendy mu troche brakuje

  • 8 16

  • A kto mówi że Antek to legenda? (1)

   Lepiej się nadaje do tej roboty i tyle

   • 8 0

   • Szczęsliwy traf.

    Szczęśliwy traf może przytrafić się każdemu działaczy od transferów warto ocenić po dwóch trzech latach ilu w tym okresie piłkarzy wzmocniło klub ilu osłabiło a ilu było a jakby ich nie było. Lato wyglądało nie najgorzej ale raz każdemu może się zdarzyć jak uda się dalej sprowadzać ciekawych piłkarzy to może i pan Łukasiewicz będzie legendą Arki.
    Z zachowaniem realiów.
    Ktoś kiedyś sprowadził do Neapolu Diego Maradonę jedyne dwa mistrzostwa Włoch dla tego klubu są z okresu gdy grał w tym klubie. Ktoś spowodował że przyszedł tam i wygrali w ten sposób też można zostać legendą. Z całym szacunkiem do pana Sobieraja który legendą już został bo zawsze dawał z siebie ile mógł i był w Arce na dobre i na złe jak inni masowo przychodzili ale tez gdy odchodzili.

    • 0 1

  • Bo Łukasiewicz potrafi się wysłowić

   • 1 0

 • Pozyjemy,zobaczymy... (1)

  Deja gra W Arce,bo Probierz go skreslil.Ale sukces sztabu.. Dajemy wam szanse,potrzebni boczni obroncy i srodkowy napastnik,od zaraz!

  • 6 2

  • Co do "sztabu"...

   Nedza pasuje,do mysiej p...dy! A mial wspomagac Bozok. Co z nim,zyje?

   • 2 2

 • Mzks Mzks arka gdynia mzks !!!!!

  Wielka Arka !!!

  • 8 4

 • Obecnie skład jest całkiem mądrze zmontowany, jednak są spore braki w lewej i prawej obronie

  Marciniak pomimo doświadczenia widać że nie ma techniki. Boi się w bezpośrednich sytuacjach z rywalem i często woli przystopować lub wręcz nawet cofnąć niż ciągnąć akcję do przodu. Zbozień również ma problemy z techniką. Głównie chodzi o przyjęcie i zagranie piłki. A jeżeli chodzi o obydwóch panów to jeżeli dodatkowo mają pełnić funkcję wahadłowych, to nie tyle muszą dużo biegać (jak ostatnio Zbozień) co muszą biegać szybko.

  • 7 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Arki

Chrobry Głogów
23 września 2023, godz. 20:00
13% Chrobry Głogów
15% REMIS
72% ARKA Gdynia

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Arki

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Sławek Surkont 8 18 75%
2. HENRYK GAJEWSKI 8 15 62.5%
3. Mariusz Kamiński 8 15 62.5%
4. Miś Brązuś 8 15 62.5%
5. Teresa Tybuszewska 8 15 62.5%

Ostatnie wyniki Arki

Miedź Legnica
21% ARKA Gdynia
23% REMIS
56% Miedź Legnica
2 września 2023, godz. 15:00
65% Odra Opole
22% REMIS
13% ARKA Gdynia

Relacje LIVE

Najczęściej czytane