Arka Gdynia kontrolowała mecz i zwyciężła z TBV Startem Lublin

dak.
24 marca 2019 (artykuł sprzed 5 lat)

James Florence dzisiejszego kilkukrotnie błysnął boiskową inteligencją, co w znacznym stopniu przyczyniło się do odnotowania kolejnej wygranej jego zespołu James Florence dzisiejszego kilkukrotnie błysnął boiskową inteligencją, co w znacznym stopniu przyczyniło się do odnotowania kolejnej wygranej jego zespołu

Arka Gdynia kontynuuje zwycięski marsz i zaliczyła 10. ligowe zwycięstwo z rzędu. W niedzielę pokonała TBV Start Lublin 80:71 (22:12, 14:10, 22:24, 22:25). Podopieczni Przemysława Frasunkiewicza ani razu nie oddali prowadzenia i po raz kolejny zwyciężyli dzięki kontrolowaniu końcówek każdej kwarty.

Arka kontynuuje świetną passę. Zobacz relację meczu z Polpharmą Starogard Gdański

TBV: Washington 19 (3x3, 5zb., 6as.), Thomasson 12 (2x3), Borowski 8 (5zb.), Upson 7 (5zb.), Dutkiewicz 2 (5zb.) oraz Dziemba 10 (1x3, 5zb.), Mirković 6 (1x3), Szymański 6, Gaddefors 3, Gospodarek 1

ARKA: Florence 16 (2x3, 6as.), Wołoszyn 14 (4x3), Bostic 15 (2x, 7zb.), Dulkys 11 (3x3, 7zb.), Łapeta 3 oraz Garbacz 7 (1x3, 5zb.), Ginyard 5, Upshaw 4, Wyka 3 (5zb.), Ponitka 2

Bardzo emocjonująco zapowiadało się starcie Arki Gdynia z TBV Startem w Lublinie. Gospodarze wciąż nie mogą być pewni gry w play-off, natomiast przyjezdni z najlepszym bilansem w lidze chcieli kontynuować marsz w stronę mistrzostwa. Zespołom przyświecał jeden cel - wszystko albo nic, liczyło się jedynie zwycięstwo.

Wynik spotkania w niedzielne popołudnie otworzył Josh Bostic. Zawodnicy z Gdyni kontrolowali przebieg meczu od pierwszych minut, choć po stratach jednych i drugich widać było wiele nerwowości. Od samego początku gospodarze oddali inicjatywę i wciąż musieli gonić wynik. Na 3 minuty przed końcem goście wyszli na 11-punktowe prowadzenie (18:7), a chwilę wcześniej James Florence popisał się pięknym rzutem za trzy punkty, który poprzedzony został efektownym zwodem. Pod koniec kwarty gracze TBV wzięli się jednak za odrabianie strat, ale ostatni celny rzut należał do Roberta Upshawa, który ustalił wynik pierwszej kwarty 22:12.

Po gwizdku poprzedzającym kolejne 10 minut zgromadzeni w hali kibice mieli już więcej powodów do radości. Najpierw Roman Szymański zaprezentował okazały wsad, a wcześniej za trzy trafił Mateusz Dziemba (17:22). Goście przez długi czas nie mogli się przełamać, a pierwsze dla nich punkty w tej odsłonie padły dopiero w 16. minucie za sprawą Bosticia (24:17). W trakcie kolejnych minut żadna z ekip nie potrafiła skutecznie rzucić. Byliśmy świadkami wielu strat, ale także efektownej gry w defensywie. Szczególnie dobrą współpracę prezentowali podopieczni Przemysława Frasunkiewicza, którzy przed przerwą zdołali trafić trzy trójki, a jedna z nich, po rzucie niezawodnego tego dnia Bosticia, wpadła równo z ostatnią syreną. Na przerwę zawodnicy schodzili przy wyniku 36:22.

Po niej oba zespoły prezentowały już więcej w grze ofensywnej. Od pierwszych minut gracze wymieniali się ciosami, choć seria błędów TBV po 25 minutach sprawiła, że goście powiększyli prowadzenie (48:32). Lublinianie nie zamierzali jednak odpuszczać i po raz kolejny rzucili się do odrabiania strat. Często zapominali jednak o obronie, w czego efekcie gracze z Gdyni mieli więcej miejsca, co skrupulatnie wykorzystywali. Arkowcy kilkunastopunktowe prowadzenie roztrwonili na dwie minuty przed końcem trzeciej kwarty (55:46), co zwiastowało ciekawą, ostatnią odsłonę meczu.

Spory spokój i doświadczenie po raz kolejny pomogły drużynie Frasunkiewicza wygrać mecz. Do ostatnich sekund goście nie pozwolili graczom TBV Startu na zmniejszenie strat. Grali czujnie w obronie i zdobywali kolejne punkty. Szczególnie aktywni byli James Florence i Bartłomiej Wołoszyn, którzy po 6 minutach tej części spotkania mieli łącznie 13 punktów (71:57). Na minutę przed końcem gospodarze zmniejszyli jeszcze rozmiary porażki, jednak niefrasobliwość w ataku sprawiła, że w tym meczu nie mogli liczyć na nic więcej.

Wyniki 24 kolejki

• TBV Start Lublin - ARKA GDYNIA 71:80 (12:22, 10:14, 24:22, 25:22)
  • GTK Gliwice - TREFL SOPOT 77:75 (18:29, 16:17, 23:17, 20:12)
  • Polpharma Starogard Gd. - King Szczecin 84:99 (28:19, 15:36, 27:18, 14:26)
  • Anwil Włocławek - Miasto Szkła Krosno 104:76 (28:24, 20:12, 30:18, 26:22)
  • Legia Warszawa - HydroTruck Radom 94:72 (23:21, 20:15, 29:23, 22:13)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Spójnia Stargard 86:80 (16:22, 26:21, 17:16, 27:21)
  • AZS Koszalin - Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski 78:123 (11:30, 24:29, 21:23, 22:41)
  • Stelmet Enea BC Zielona Góra - Polski Cukier Toruń 107:110 (26:25, 22:23, 31:30, 28:32)
dak.

Opinie (32)

• Ukłony dla p. Dedka

Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś będziemy mieli przyjemność gościć.

• 13 2

• Jednak "mecz obronny" też może się podobać. Start który pogrywał sobie ze wszystkimi dziś nie miał nic do powiedzenia i nie prowadził nawet przez sekundę. Przy takiej obronie i może trochę lepszej skuteczności można być spokojnym o każdą serię w p-o.
    Wołoszyn to był naprawdę dobry biznes.
    Brawo!

• 31 0

• (1)

Zwycięstwo cieszy.Sposób i prowadzenie gry zdecydowanie nie.Gra Arki polega głównie na odpalaniu trójek.Rozrywający w kolejnym meczu nie potrafią wykorzystać środkowych.Czekam na K.Szubargę.

• 10 15

• ale Szubarga też będzie odpalał trójki:)))

• 6 1

• Brawo Wielka Arka (6)

• 26 4

• (5)

Asseco Arka!
      Co krzyczą zawodnicy? Co krzyczą kibice? Jaki tytuł ma internetowa strona klubu?