Arka Gdynia lepsza od Legii Warszawa pod koszem

20 października 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

James Bostic już pokazuje swój potencjał w EBL. Właśnie ustanowił swój rekord punktowy na poziomie 28. James Bostic już pokazuje swój potencjał w EBL. Właśnie ustanowił swój rekord punktowy na poziomie 28.

Arka Gdynia pokonała Legię Warszawa w Energa Basket Lidze 79:69 (22:23, 15:19, 14:12, 28:15). Mecz nie stał na wysokim poziomie, a przez większość starcia prowadzili goście. Gdynian z marazmu wyciągnął w czwartej kwarcie James Bostic, który był najskuteczniejszym zawodnikiem meczu - zdobył 28 punktów.

TREFL SOPOT PRZEGRAŁ Z ANWILEM WŁOCŁAWEK. PRZECZYTAJ RELACJĘ, OCEŃ KOSZYKARZY I TRENERA

ARKA: Bostic 28 (4x3, 7 zb.), Florence 9 (1x3, 7 zb.), Dulkys 7 (1x3, 8 zb.), Łapeta 4, Witliński 1 (5 as.) oraz Upshaw 13 (10 zb.), Ponitka 8 (6 as.), Wyka 7 (1x3), Garbacz 2, Kamiński 0, Stryjewski 0

Legia: Soluade 12 (1x3), Kołodziej 11 (2x3), Prewitt 11 (2x3), Patiejew 7 (6 zb.), Kowalczyk 6 (2x3, 5 as.) oraz Karolak 8 (2x3), Konopatzki 7 (1x3), Linowski 6 (2x3), Nowerski 1, Sadowski 0, Rubinsztejn 0

W sobotę pojawiła się w Gdyni Legia Warszawa, czyli najgorszy zespół poprzednich rozgrywek, który w obecnym sezonie nie zamierza już okupować dołu tabeli. Wciąż prowadzi go Tane Spasev, który przygodę z polską koszykówką zaczynał na ławce trenerskiej klubu z Gdyni.

W zespole Przemysława Frasunkiewicza nie było jednak już aż tyle energii, co w pierwszych meczach sezonu w Energa Basket Lidze i Eurocup. Choć pierwsza kwarta dawała nadzieję, że jego drużyna ponownie nie będzie miała problemów z ofensywną grą.

Różnorodność w ataku, dobra postawa pod koszem Adama Łapety, punkty z pola trzech sekund Jamesa Florence'a i w 4. minucie mieliśmy 11:8 dla Arki. Po stronie gości dobrze radził sobie Michał Kołodziej, który przeniósł się do Legii właśnie z gdyńskiego klubu. Pracując razem ze Spasevem w trójmiejskim klubie na tyle spodobał się trenerowi, że ten postanowił mieć go w stołecznej drużynie. W końcu macedoński szkoleniowiec stwierdził kiedyś, że Kołodziej to materiał na euroligowego koszykarza.

Właśnie ten zawodnik doprowadził do remisu 11:11, który jednak po chwili przełamał celnym rzutem za trzy punkty Josh Bostic. Zapoczątkował tym samym serię 6:0 dla Arki (17:11). Legia odpowiedziała jednak serią 8:2, a w końcówce kwarty ofensywny potencjał pokazał kolejny były zawodnik Arki, Mariusz Konopatzki. Dzięki jego trafieniom goście zakończyli ją prowadząc 23:22.

Drugą kwartę od trzech celnych rzutów wolnych zaczął Mo Soluade (22:26), trójkę dołożył Adam Linowski (22:29), a Arka szukała punktów przez ponad dwie i pół minuty. Przerwał to Florence trafieniem spod kosza. Gdynianie mieli jednak dalej problemy ze zdobywaniem punktów co wykorzystała Legia. Na kolejne trafienie czekaliśmy aż do 16. min. i rzutu spod kosza Deividasa Dulysa (26:35). Następnie pod koszem zaczął być wykorzystywany Robert Upshaw, który zniwelował straty gospodarzy do 30:35. Przewaga Legii na takim poziomie utrzymała się jednak do końca pierwszej połowy (37:42).

Kolejna część meczu to niezła obrona z obu stron boiska. Gdynianie starali się dogonić rywala, ale im się to nie udawało. Co dochodzili rywala na różnicę celnego rzutu, ten po chwili odskakiwał. W trzeciej kwarcie gdynianom udało się jednak odrobić 2 pkt (51:54).

Remisu doczekaliśmy się w 33. min. po trafieniu z faulem i celnym osobistym Bostica (59:59). I tym razem Legii udało się odskoczyć, ale w połowie kwarty Amerykanin popisał się serią 5 pkt z rzędu i dał Arce prowadzenie (66:65). Legia była wyłączona w ataku od 35. min. Gdynianie także czekali na kolejne punkty, ale nieco krócej. Trójka Bostica dała w 38. min. wynik 69:65. Za chwilę dołożył punkt po faulu technicznym (70:65). A goście przełamali się dopiero w 39. min. za sprawą rzutu wolnego Patryka Nowerskiego (70:66). Koszykarze Arki do końca meczu wykonywali dobrze osobiste i nie dali sobie odebrać zwycięstwa.

Wyniki 3 kolejki

• TREFL SOPOT - Anwil Włocławek 82:92 (22:22, 18:31, 17:23, 25:16)
  • ARKA GDYNIA - Legia Warszawa 79:69 (22:23, 15:19, 14:12, 28:15)
  • BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - Miasto Szkła Krosno 94:60 (27:11, 22:20, 26:15, 19:14)
  • TBV Start Lublin - MKS Dąbrowa Górnicza 72:84 (15:19, 15:17, 22:22, 20:26)
  • King Szczecin - Rosa Radom 92:71 (20:12, 25:18, 21:17, 26:24)
  • Polski Cukier Toruń - Spójnia Stargard 94:69 (23:13, 24:19, 24:15, 23:22)
  • Polpharma Starogard Gd. - Stelmet Enea BC Zielona Góra 80:94 (20:21, 21:24, 22:28, 17:21)
  • GTK Gliwice - AZS Koszalin 95:71 (17:23, 27:27, 23:17, 28:4)

Opinie (29) 1 zablokowana

• Mamy to :) (4)

Zmiana bębniarza ożywiła trybuny i od razu lepsza gra Asseco :) poprzedni tak zamulał, że uśpił koszykarzy i nas kibiców :) :) :)

• 29 8

• (1)

Nie ma Asseco
      Jest tylko arka gdynia tak mówi Wasz mentor na którego zagłosujecue pewnie.a potem krzyk ze źle asecco i tak dalej .robi z Was ....nawet nie chce mi się pisać.

• 5 18

• Aseco haha bębniarze

• 7 1

• Mnie ożywia ktoś inny...bebniarz szczyt podniecenia trybun w kopcu kreta buhaha...!!!!
      Jaką publiczność takie granie

• 0 8

• Lanie od Legii gdyby nie ....cos co łąka się lub wacha u jednego gracza pewno byłyby becki .
      Ps.czy badania były przeprowadzone dzisiaj.
      Tyle kasy a grają taka padake

• 0 5

• szczęśliwy finał kiepskiego meczu

Legia przywiozła 3 byłych 3Miejskich graczy i wydawało się , że to skład węgla i papy.
    Po wielkich męczarniach rzutem na taśmę gospodarze wygrali,
    Dulkys, Bostic i Upshaw do pochwały w raporcie. Garbacz zero albo nawet dwa zera. Ogarnij się chłopie bo masz 3ki rzucać.
    p.s. Spasev nadal w formie , impulsywny i niewerbalny.