Arka Gdynia lepsza w sparingu od Wisły Płock

1 września 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Trafienie Rubena Jurado dało Arce zwycięstwo w sparingu z Wisłą Płock. Trafienie Rubena Jurado dało Arce zwycięstwo w sparingu z Wisłą Płock.

W przerwie na mecze kadry piłkarze Arki pojechali w piątek do Gniewina, aby zagrać sparing z Wisłą Płock. Trener Leszek Ojrzyński sprawdził 21 piłkarzy, w tym kilku, którzy ostatnio leczyli kontuzje. Po bramkach w drugiej połowie Yannicka Sambei oraz Rubena Jurado gdynianie wygrali 2:1 (0:0). Na koniec spotkania rzutu karnego nie wykorzystał Siergiej Kriwiec. W weekend piłkarze Arki mają wolne, a od poniedziałku będą przygotowywać się do meczu ligowego z Wisłą Kraków.

Sambea 58, Jurado 67 - Kante 66

ARKA: Pilarz - Nowicki (14 Zbozień), Marcjanik (46 Danch), Kosut (46 Helstrup), Warcholak (46 Marciniak) - Sołdecki (46 sambea) - Nalepa (46 Kriwiec), Szwoch (46 Rey)- Marcus (46 Jazvić), Siemaszko (46 Jurado), Piesio (46 Żebrakowski)

NA KONIEC OKIENKA TRANSFEROWEGO ARKA WYPOŻYCZYŁA DWÓCH PIŁKARZY

Aby nie wypaść z rytmu meczowego trener Leszek Ojrzyński postanowił, że jego drużyna zagra w sparingu. W Gniewinie żółto-niebiescy spotkali się z rywalem z ekstraklasy, czyli z Wisłą Płock. Do gry był już gotowy Tomas Kosut. Słowak, który podpisał tego lata kontrakt z Arką na dwa lata, nie pojawił się jeszcze na boisku w oficjalnym meczu. Grał w lipcu, ale tylko w sparingach. Później odniósł kontuzję i podczas meczów można było spotkać go na trybunach Stadionu Miejskiego.

Słowak znalazł się z pierwszym składzie żółto-niebieskich w starciu z Wisłą. Arka przystąpiła do niego w zestawieniu, które trener Ojrzyński stara się poskładać od kilku tygodni. Ostatniego dnia okresu transferowego, czyli w czwartek, w klubie nie zdecydowali się, aby pozyskać nowego piłkarza. Choć starano się znaleźć nowego napastnika, to nikt taki nie pojawił się w Gdyni.

SPRAWDŹ JAK ARKA WYPADAŁA W BIZNESOWYM RANKINGU EKSTRAKLASY

Z Wisłą, od pierwszych minut w ataku żółto-niebieskich zagrał Rafał Siemaszko. Szansę na pokazanie umiejętności dostał także bramkarz Krzysztof Pilarz. Na mecze kadry Łotwy udał się bowiem podstawowy golkiper Pavels Steinbors. I w pierwszym z nich, w ramach eliminacji do mistrzostw świata z Węgrami, siedział przez 90 minut na ławce rezerwowych. A Łotysze ulegli 1:3.

W składzie zabrakło Krzysztofa Sobieraja - który dostał już zgodę na treningi z drużyną, Antoniego Łukasiewicza, Tadeusza Sochy, Luki Zarandii oraz Patryka Kuna. Pierwsza trójka udała się jednak do Gniewina i tam odbyła indywidualne zajęcia.

Natomiast na prawą obronę został przesunięty Szymon Nowicki. Niestety zagrał na niej tylko siedem minut. Po starciu z rywalem opuszczał boisko kulejąc i od razu udał się do szatni. W jego miejsce, siedem minut później pojawił się Damian Zbozień. Wcześniej obrońca musiał się rozgrzać.

W ARCE SPRAWDZILI JUŻ SZEŚCIU PIŁKARZY W ATAKU

Pierwsza połowo toczyła się w szybkim tempie. Obie strony chciały atakować. Najlepszą sytuację do strzelenia bramki dla Arki miał w 38. min. Rafał Siemaszko. Po minięciu obrońców znalazł się oko w oko z Sewerynem Kiełpinem i przegrał rywalizację z golkiperem Wisły.

Piłka zaczęła wpadać do siatki po zmianie stron. Poza Pilarzem i Zbozieniem trener Ojrzyński wymienił pozostałą część składu. Na murawie zameldowali się leczący ostatnio urazy Alvaro Rey oraz Michał Żebrakowski. Pierwszy z nich szybko popisał się ładnym dryblingiem.

DUŻO STRAT, WOLNA GRA PIŁKĄ I BRAK POKORY U PIŁKARZY ARKI W MECZU Z LECHEM

Do siatki trafił jednak Yannick Sambea w 58. min. Tym samym udokumentował przewagę Arki, która zarysowała się od początku drugiej części gry. Pomimo tego Wisła zdążyła szybko wyrównać. Piłkę z bliskiej odległości wstrzelił do siatki Jose Kante.

Wisła z remisu cieszyła się jednak tylko minutę. Dokładny strzał przy słupku Rubena Jurado sprawił, że to Arka ponownie była na prowadzeniu (2:1). Mało tego, drużyna z Gdyni powinna wygrać wyżej. Tuż przed końcem spotkania Filip Jazvić wywalczył rzut karny. Chciał go wykonać Rey, ale po naradzie z innymi piłkarzami Arki oddał futbolówkę Siergiejowi Kriwiecowi. To okazało się błędem, gdyż Białorusin, który w poprzednim sezonie grał właśnie w Wiśle, nawet nie trafił w bramkę z 11. metra.

Opinie (44) 5 zablokowanych

• Nie wiecie co piszecie (1)

Chyba z Wisla Krakow

• 2 14

• Nastepny mecz ligowy

• 10 2

• Druga połowa po zejściu hamulcowego Szwocha dużo lepsza. (5)

Co ten grajek ma na trenera że ten ciągle go wystawia i daje mu do tego psuć wszystkie stałe fragmenty? Jak go nie ma na boisku to Arka od razu nieźle gra.

• 51 11

• Bardzo dobry występ Sambei ,Reya i Żebrakowskiego.

Na minus Zbozień - co się dzieje z tym chłopakiem, kiedyś to był czołowy prawy obrońca ligi, Krivets i już tradycyjnie Szwoch spowalniający każdą akcję.

• 23 3

• Wydaję mi się (3)

że Szwoch ma wpisane w kontrakcie wypozyczenia go do Ark iż ma grać. Niezależnie od formy :)

• 14 4

• Tu nie chodzi o formę.

On jest po prostu strasznie cienki. Wolno biega słabo i niecelnie strzela, katastrofalnie wykonuje stałe fragmenty-nigdy nie strzelił gola z wolnego ani nie zaliczył asysty w Ekstraklasie po jakiejś wrzutce.
        Ten piłkarz to największa zagadka polskiej piłki-nic nie robi dobrze a gra w każdym meczu w wyjściowym składzie.
        Jak ktoś pozwolił na taki zapis to jest pierwszorzędnym sabotażystą. Z tym "piłkarzem " w składzie Arka poleci z ligi na 100%.

• 15 3

• (1)

Nie sadze aby byl taki zapis, ale tez mnie to nurtuje.Skoro legia juz go skreslila a kontrakt ma chyba do konca sezonu to po cholere mieliby narzucac taki zapis.

• 3 5

• Właśnie

Po cholerę komu taki grajek ?!

• 1 3

• urząd miasta dał za malo kasy na transfery:(((!!!

• 8 27

• (1)

No to teraz z górki i po majstra

• 10 8

• Raczej z gorki i do lasu.

• 2 8

• Drogi redaktorze nie można pisać że powinna być bramka tylko dlatego że był karny.

To jest piłka i bramka co najwyżej mogła by być, gdyby Kriwiec trafił do bramki.

• 20 3

• cudownie awans do 1 ligi nasz !

• 11 11

• Czyli Klejndinst mimo kolejnych fatalnych transferów i braku zatrudnienia rozgrywającego i napastnika, dalej będzie pierdział w stołek na stanowisku dyrektora sportowego w Arce?. W głowie się nie mieści jakie tam jest towarzystwo wzajemnej adoracji.

• 28 4

• (2)

Calkowite pomieszanie z poplataniem.Widac ,ze gosc ma awersje do gry dwoma napastnikami.Byla znakomita okazja aby przed meczem z Wisla zagrac ofensywny futbol,oczywiscie zmarnowana.Dlaczego nie moze grac Siemaszko z Jurado? Dlaczego znowu hamulcowy Szwoch ,ktory nie wystawi dobrej pilki Siemaszce,znowu preferuje cieniasa Zebrakowskiego (bo wysoki).Taki mecz powinien sluzyc w pierwszej kolejnosci do wylonienia I skladu a tu wszystko zostalo pomieszane.