Arka Gdynia ma duży problem. Nie potrafi od początku zdominować meczu

Jacek Główczyński
16 listopada 2020 (artykuł sprzed 3 lat)

Mateusz Żebrowski strzelił najszybszego gola w tym sezonie dla Arki Gdynia. Bramka z meczu z Miedzią Legnica jest jedną z zaledwie dwóch zdobytych w inauguracyjnym kwadransie. Mateusz Żebrowski strzelił najszybszego gola w tym sezonie dla Arki Gdynia. Bramka z meczu z Miedzią Legnica jest jedną z zaledwie dwóch zdobytych w inauguracyjnym kwadransie.

Arka Gdynia do większości meczów w Fortuna I liga przystępuje jako faworyt. Nie potrafi jednak od początku zdominować gry. W inauguracyjnym kwadransie strzeliła dotychczas zaledwie 2 gole. To duży problem, bo z każdą upływającą minutą rywal pozbywa się respektu i czuje coraz pewniej. - Nie potrafimy od pierwszej minuty grać z zębem, tak jak należy - przyznaje Adam Marciniak, kapitan żółto-niebieskich.

Kapitan Arki Gdynia, Adam Marciniak: To ostatni dzwonek

Arka Gdynia jako tegoroczny spadkowicz z ekstraklasy, bez względu na to, czy zgadza się z tym mianem, czy nie, do większości meczów w Fortuna I liga przystępuje jako faworyt. Dlatego arcyważne są inauguracyjne spotkania, gdyż wówczas dokonuje się pierwsza weryfikacja przedmeczowych szacunków. Wyżej notowana drużyna od pierwszego gwizdka sędziego powinna pokazać, kto rządzi na boisku, zdominować grę. Gdy tego nie zrobi, z każdą upływającą minutą rywal pozbywa się respektu i czuje coraz pewniej.

- Coś w tym jest, że któryś raz zaczynamy mecz niemrawo, z czegoś to wynika. Nie potrafimy od pierwszej minuty grać z zębem, tak jak należy. Bełchatów wykorzystał to nasze niezdecydowanie, ten brak agresji - przyznał Adam Marciniak, kapitan Arki Gdynia po ostatniej porażce na własnym boisku z GKS Bełchatów 1:2.

Arka Gdynia - GKS Bełchatów 1:2 - relacja, video, możliwość wystawienia ocen piłkarzom i trenerowi

Arka Gdynia - GKS Bełchatów 1:2. Po ostatnim gwizdku

Brak umiejętności przejęcia inicjatywy, a co ważniejsze udokumentowania jej szybko golem, staje się coraz większym problemem żółto-niebieskich. Sprawdziliśmy dokładnie, w której fazie meczu gdynianie w tym sezonie strzelają bramki. Zaledwie 2 z 26 goli zdobyli oni w inauguracyjnym kwadransie!

Najszybciej Arka otworzyła wynik w spotkaniu z Miedzią, w którym Mateusz Żebrowski strzelił gola już w 3. minucie. Skończyło się wygraną 4:0. Natomiast drugi taki przypadek miał miejsce w Nowym Sączu. Marcus zaliczył trafienie w 15. minucie, a mecz skończył się rezultatem 5:1.

Coraz większe zmartwienie z powodu kontuzji. Pięć znaków zapytania w Arce Gdynia

• 76-90 (szósty kwadrans) - 5

Czy doświadczony rozgrywający wzmocni Arkę Gdynia?

Jak widać w tabeli, Arka w trakcie meczów rozkręca się bardzo powoli. W drugiej połowie zdobywa zdecydowanie więcej (17 goli) niż w pierwszej (9). Co ciekawe najwięcej bramek strzela w pierwszym kwadransie po zmianie stron. Czyżby to był efekt tego, że wcześniej nie ma kto "obudzić" zespołu i dopiero męska rozmowa w przerwie wywołuje taki efekt.

Na pewno brakuje dodatkowego bodźca w postaci kibiców na trybunach. Co prawda przy pustej widowni odbywają się wszystkie mecze, ale najmocniej to odczuwają te kluby, które dysponowały najbardziej "gorącą publicznością".

- Można znać murawę, ale atutem własnego stadionu są kibice. U nas są wspaniali, zawsze nam pomagali - przypomina Maciej Jankowski.
"12" zawodnika przy ul. Olimpijskiej nie będzie co najmniej do końca miesiąca. Tymczasem już w zaległym spotkaniu z Zagłębiem Sosnowiec - 18 listopada, nieodzowne będzie, aby od pierwszego gwizdka sędzie pokazać, kto będzie dominował w tym spotkaniu i ze wszystkich sił dążył do zwycięstwa...

18 Sandecja Nowy Sącz 11 0 1 10 6:27 1
Obowiązuje system każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z miejsc 3-6 o jedno miejsce premiowane grą w elicie zagrają w barażach. Do II ligi zdegradowana zostanie tylko jedna ekipa, która zajmie 18., ostatnie miejsce.
GKS Bełchatów rozpoczął sezon z minus 2 punktami.
Tabela wprowadzona: 2021-03-19

Wyniki 12 kolejki

• ARKA GDYNIA - GKS Bełchatów 1:2 (0:1)
  • Widzew Łódź - Resovia 2:0 (0:0)
  • Korona Kielce - Sandecja Nowy Sącz 1:0 (1:0)
  • Radomiak - Zagłębie Sosnowiec 0:0
  • Chrobry Głogów - Stomil Olsztyn 3:0 (1:0)
  • GKS 1962 Jastrzębie - ŁKS Łódź 0:3 (0:1)
  • Puszcza Niepołomice - Odra Opole 1:0 (0:0)
  • Górnik Łęczna - GKS Tychy 1:1 (0:0)
  • Miedź Legnica - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:3 (0:0)

Opinie (70) 6 zablokowanych

• Taktyka

Panie trenerze Mamrot na Arkę wystarczy wzmocniona obrona i kontratak tak jak to zrobiły Tychy i Bełchatów aż dziwi mnie to że wszystkie drużyny i co ciekawe Pan tego nie dostrzega hehe

• 0 0

• Z tego ca pamiętam,to zawsze dominowali przed derbami (2)

i to mocno,mega mocno!Sobieraj ,Trytko,Wachowicz,Siemaszko prym wiedli,ale jeszcze mocniej jej kibice.Wraz z pierwszym gwizdkiem,ta dominacja uciekała,bardzo szybko,jak pamiętni kibice na ejsmonda w 84 roku..A potem nastała cisza,tak na pół roku,do nastepnych derbów (czytaj bęcki)

• 8 6

• Woytek

Tak a byles tam ,bo ja bylem was 2.500 tys nas jakies 750 czyli prawie 4 na 1 I zomowcy z wami cwaniaczku wyskocz na 4 kicalbys jak krolik albo calowalbys szalik Arki dzieciaku

• (3)

Dominują prze pół nocy. Drugie pół dominuje nad nimi Cracovia. Tak się zmieniają.

• 6 8

• (2)

Ciebie zdominował wielokrotnie twój proboszcz za obronę jego "wartości i zasad"

• 6 7

• idż

daj buziaczka Biedronce.

• 0 0

• Wyp komuchu i odp się od Arki i Lechii

• 4 5

• My mamy w Gdyni swój arczany Pekin (2)

Piękne są te slumsy w żólto-niebieskich barwach.

• 5 8

• (1)

A my mamy we Wrzeszczu swój lechijany PGR, a na Orunii czworaki. Piękne są nasze slumsy w blado zielonych kolorach

• 6 4

• Nasza arka nie ma niczego.

PGR przy ejsmonda sprzedany, Bałtyk niebawem nas wykopie ze swojego stadionu, a jak spadniemy do drugiej ligi to mecze będziemy grali na pekinie w pięknych urynowo-sinych szmatkach.

• 4 6

• Uwazam, ze juz nic gorszego nie moze nas spotkac! (1)

Wolałbym nawet marsz od 4 ligi, niż ogladanie tego,co nam funduje "nowy" wlasciciel, że swoim trenerem i swoją stajnią. Do numeru"dla widzów o mocnych nerwach" w cyrku który stworzyli,brakuje tylko Witana na trapezie. Wszyscy już obdarowani kasa. Ręka rękę myje, tylko dla Arkowcow miejsca brakuje. Ale...tak się gra, jak przeciwnik pozwala. Pozwalamy? No to mamy!

• 10 4

• Dokladnie

Zacząć wszystko od podstaw i z działaczami stąd.Wtedy dopiero będzie dobrze.

• 0 0

• Arka ma duzy problem od 3 lat (2)

Głównie z elementem naplywowym. Ubzdurało sobie to towarzystwo, że w Arce sa pieniądze. Że morze, że miasto i powietrze i tym podobne bzdury. Uparli sie i dali radę biernie przygladajacym się a nawet co gorsze, wspomagającym ich miejskim notablom. I nic się nie zmieni dopóki Arka nie wróci w ręce miejscowych działaczy. Chetni i kompetentni są. A pieniądze? No cóż, Kolakowski jeszcze grosza nie dołożył( i nie dołoży) i jakoś żyje...Wystarczy nie doić do dna. Gorzej nie bedzie.Stać nas na silną ARKE. Arka to MY, Gdynianie!

• 6 6

• Chyba Tczewiacy i

Wejherowianie,Redzianie.Jestesmy wszedzie.

• 0 0

• To sobie ją wykupcie od Kołakowskiego.

• 0 0

• Piłkarze i działacze zbyt dużo gadają, a za mało robią. (2)

• 32 0

• Szczurek powinien

mniej kasy dać na nową wizualizację Skweru a więcej na klub.No i dlaczego nie dał na klub tylko na budowę terminala który tyle czasu stoi pusty i tylko myszy po nim biegają.To jest dopiero wyrzucenie kasy mieszkańców w błoto .I najlepsze jest to że bez żadnych konsekwencji.

• 0 0

• Najlepsze jest to iz wypowiadaja sie ....

Marciniak i Jankowski .

Porazka gotowa .

• 3 1

• niejedna drużyna z OSP ich rozwali

• 1 0

• panie kolakowski gdzie transfery? (1)

trener jest bardzo dobry ale takim szrotem niestety nic nie zrobimy , tak samo bylo z zielinskim

• 2 1

• jak gdzie transfery?

z 18 kopaczy nowych przyszło ze stajni Kołpaka. Beda grali az ktos ich kupi do ligi z Litwy,lub łotwy

• 0 0

• Najwyższy czas na zmianę trenera ,pan Jacek Zieliński jest wolny ,panowie działacze telefony w dłoń i dzwonimy

do pana trenera Zielińskiego z zapytaniem czy nie objął by sterów w Arce. Jeśli nie chcemy zmarnować sezonu to tylko zmiana trenera może tu pomóc.

• 2 1

• Moim zdaniem

Można motywować drużynę, zawodnicy w większości ambitnie podchodzą do gry /nie wszyscy/, ale decydują przede wszystkim umiejętności. Można dać Arkowcom po milionie Euro na twarz a i tak nic z tego nie będzie. Na marginesie ogromna przyjemność z oglądania gry Włochów.. Byli wspaniali.