Arka Gdynia musi się szybciej budzić. Tylko jeden strzelony gol przed przerwą

dak.
25 sierpnia 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Arka Gdynia w sezonie 2021/22 zdobyła tylko jedną bramkę przed przerwą. Pozostałe pięć żółto-niebiescy strzelali w drugich połowach. Arka Gdynia w sezonie 2021/22 zdobyła tylko jedną bramkę przed przerwą. Pozostałe pięć żółto-niebiescy strzelali w drugich połowach.

Arka Gdynia strzeliła sześć goli od początku sezonu 2021/22. Tylko jeden z nich została zapisany w pierwszej połowie i to jeszcze w doliczonym czasie. Podobny lub gorszy wynik zanotowały tylko trzy inne zespoły Fortuna I Ligi. To: Stomil Olsztyn, Skra Częstochowa i GKS Tychy, które są na dole tabeli. Jeśli zatem żółto-niebiescy nie chcą drżeć o punkty w pozostałych meczach, warto aby szybciej się budzili i zdobywali bramki.

Sprawdź, jaka kolejność do rzutów karnych w Arce Gdynia? W ostatnim meczu czwarty strzelał jako pierwszy

Arka Gdynia od początku sezonu 2021/22 zapisała na swoim koncie 6 bramek. Najwcześniej została zdobyła dopiero w 2. minucie doliczonego czasu pierwszej połowy. Natomiast 5 pozostałych padało już w drugiej części spotkania.

I mimo, że mecze z Widzewem Łódź (3:1) czy Stomilem Olsztyn (1:0) zostały wygrane, to i tak przyniosły kibicom wiele nerwów. W tym pierwszym spotkaniu arkowcy przegrywali 0:1, a w drugim o zwycięstwie przesądził gol dopiero w 91. minucie. Jednak nie wszystkie pojedynki kończyły się happy endem, bo z kolei trafienie Huberta Adamczyka w 84. minucie z Górnikiem Polkowice (1:2) padło zbyt późno i nie dało choćby punktu.

- Początki nie wyglądają u nas zbyt dobrze. Przed meczem rozmawialiśmy o tym, żeby zaczynać mecze tak, jak zaczynamy drugie połowy - mówił trener Dariusz Marzec, po meczu z Widzewem Łódź, co i tak nie przyniosło efektu w kolejnym starciu z Górnikiem.

Arka Gdynia za łatwo traci gole. Dlaczego brakuje stabilizacji w defensywie?

Minuty, w których Arka Gdynia strzelała gole w sezonie 2021/22 z podziałem na kolejki Fortuna I Ligi:
  1. Zagłębie Sosnowiec 1:1 - 62. minuta
  2. Chrobry Głogów 0:2
  3. Stomil Olsztyn 1:0 - 90.+2
  4. Widzew Łódź 3:1 - 45.+2, 69., 80.
  5. Górnik Polkowice 1:2 - 84.

Co ciekawe, w całej Fortuna I Lidze, żółto-niebiescy są 1 z 2 drużyn, która zaczyna strzelać tak późno. Pod tym względem gorszy jest tylko ostatni w tabeli Stomil, który do przerwy nie zdobył ani jednej bramki. Olsztynianie zanotowali w sumie jedno trafienie od początku sezonu.

Górnik Polkowice - Arka Gdynia 2:1. Przeczytaj relację oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

Zresztą, o tym, że brak skuteczności przed przerwą nie przynosi rezultatów przekonują także inne zespoły z dołu tabeli. GKS Tychy i Skra Częstochowa, które mają po 1 trafienia do szatni, zajmują odpowiednio 14. i 17. miejsce w Fortuna I Lidze.

O tym, że jak najszybsze zdobywanie bramek przekonuje z kolei Widzew, który w pierwszej połowie strzelił 7 z 10 goli. Warto wspomnieć, że jeszcze do porażki z Arką w trzeciej kolejce, łodzianie byli wiceliderem. Natomiast Korona, która do przerwy zdobyła 6 z 9 bramek, jest obecnie na czele tabeli.

Jednak w całej lidze gole pomiędzy połowami rozkładają się praktycznie 50/50. Ze 105 goli strzelonych przez piłkarzy na zapleczu ekstraklasy, 51 z nich padło w pierwszej połowie, a 54 - w drugiej.

Sprawdź, jaka rewolucja dokonała się w składzie Arki Gdynia. Kto kogo zmienił?

18 Stomil Olsztyn 5 0 0 5 1:7 0
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze zespoły wejdą bezpośrednio do ekstraklasy, a drużyny z miejsc 3-6 zagrają o ostatnie miejsce dające awans w dwustopniowych barażach.
Do II ligi zdegradowane zostaną trzy najsłabsze zespoły.
Tabela wprowadzona: 2021-08-24