Arka Gdynia musi wyeliminować ten błąd. Aż 15 straconych punktów po prowadzeniu

dak.
22 lutego 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (39)

Arka Gdynia wypuściła zwycięstwo w 4 z 5 ostatnich meczów, mimo obejmowania prowadzenia. W całym sezonie takich spotkań było już 7. To przekłada się na 15 straconych punktów, gdyż 4 pojedynki kończyły się wówczas porażkami, a 3 - remisami. Więcej w podobny sposób w Fortuna 1. Lidze zgubiła tylko... Wisła Kraków, która to dobiła ostatnio żółto-niebieskich. Podopieczni Hermesa muszą wyeliminować ten mankament, jeśli chcą myśleć o ekstraklasie.

Wisła Kraków przyciągnęła rekord frekwencji na meczu Arki Gdynia w sezonie 2022/23. Kolejne mogą paść, gdy przyjadą... Sprawdź, kto

Arka Gdynia w ligowym sezonie 2022/23 16-krotnie rozpoczynała mecze z prowadzeniem. 9 z tych meczów kończyło się zwycięstwem, ale... w 3 przypadkach to były remisy, a 4 razy - porażki. To przekłada się już na 15 straconych punktów. Więcej, bo 16, w podobny sposób zgubiła tylko... Wisła Kraków, która to wygrała w minioną sobotę przy ul. Olimpijskiej.

źródło: transfermarkt.pl

Co ciekawe, żółto-niebiescy w taki sposób stracili punkty w 4 z 5 ostatnich spotkań! Ostatni raz właśnie z Wisłą (1:3), a wcześniej jeszcze za kadencji trenera Ryszarda Tarasiewicza z: Podbeskidziem Bielsko-Biała (2:2), Bruk-Bet Termalica Nieciecza (1:2) i ŁKS Łódź (1:3) u schyłku rundy jesiennej oraz ze Stalą Rzeszów (2:2) i Chrobrym Głogów (3:4) w połowie września.

Daniel Kajzer, bramkarz Arki Gdynia: Byliśmy lepsi od Wisły Kraków. Głowy do góry

To pokazuje, że w meczach żółto-niebieskich nie można być pewnym zwycięstwa, a nawet choćby remisu, dopóki nie wybrzmi końcowy gwizdek arbitra. Gdynianie otwierają wynik, ale później przytrafiają się momenty, w których koncentracja spada, a to w konsekwencji prowadzi do błędów, a wtedy znów trzeba gonić. Szkoda, bo często to arkowcy są drużyną, która przeważa.

• 11. kolejka - Chrobry Głogów 3:4

Tak było przecież w minioną sobotę, gdy z rzutu wolnego świetnie przymierzył Dawid Gojny i gdynianie schodzili do szatni z prowadzeniem. Dobrze wyglądało to nawet w drugiej połowie, ale przyszły feralne 9 minut, w czasie których wiślacy trafili 3 bramki.

Co po meczu Arka Gdynia - Wisła Kraków 1:3 mówił Hermes?

Wcześniej z Podbeskidziem w końcówce rzut karny sprokurował Michał Marcjanik. Termalica również strzelała w drugiej połowie. Z ŁKS gra posypała się po niewykorzystanej "11" przez Omrana Haydary'ego, ze Stalą poszła wymiana ciosów, a z Chrobrym Arka prowadziła przecież już 3:1.

Strata do liderującego ŁKS wynosi 10 punktów, więc łatwo policzyć gdzie byłaby dziś Arka, gdyby nie pogubiła punktów. Z drugiej strony trzeba podkreślić, że gdynianie 4-krotnie odwracali losy spotkań na swoją korzyść. Tak czy inaczej, do końca sezonu zasadniczego pozostało jeszcze 14 kolejek i jeśli żółto-niebiescy chcą się jeszcze włączyć do walki do ekstraklasy, to na pewno muszą wyeliminować mankamenty i być skoncentrowani także po zdobyciu otwierającej bramki.

Arka Gdynia - Wisła Kraków 1:3. Przeczytaj relację, wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

18 Skra Częstochowa 20 4 3 13 11:31 15
W sezonie zasadniczym rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny awansują do PKO BP Ekstraklasa. Natomiast trzy najsłabsze zostaną zdegradowane do II ligi.
Zespoły z miejsc 3-6 zagrają w dwustopniowych barażach, a ich zwycięzca także awansuje do piłkarskiej elity.
Tabela wprowadzona: 2023-02-21