Arka Gdynia nie dała wolnego piłkarzom. Hermes: Szkoda straty 2 punktów

20 marca 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (65)

Mimo dwutygodniowej przerwie w rozgrywkach Fortuna 1. Ligi piłkarze Arki Gdynia nie otrzymali więcej dni wolnego. Mimo dwutygodniowej przerwie w rozgrywkach Fortuna 1. Ligi piłkarze Arki Gdynia nie otrzymali więcej dni wolnego.

Mimo dwutygodniowej przerwy w rozgrywkach ligowych Arka Gdynia nie dała piłkarzom więcej wolnego. Do treningów mają stawić się już we wtorek, 21 marca. - Brawo za reakcje, za chęć. Szkoda dwóch punktów, które straciliśmy - z jednej strony chwalił zespół, z drugiej narzekał na wynik trener Hermes po remisie wyjazdowym z Odrą Opole 1:1. Departament Rozgrywek Krajowych PZPN podał dokładne daty baraży o awans do ekstraklasy, które obecnie wydają się głównym zadaniem drużyny.

Odra Opole - Arka Gdynia 1:1. Wystaw oceny piłkarzom i trenerowi Odra Opole - Arka Gdynia 1:1. Wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

Piłkarze Arki Gdynia otrzymali tylko jeden dzień wolnego po remisie w Opolu z Odrą, mimo że obecnie w rozgrywkach Fortuna 1. Ligi nastała dwutygodniowa przerwa dla reprezentacji narodowych.

- Od jutra treningi codziennie bez sparingu - informuje Tomasz Rybiński, rzecznik prasowym gdyńskiego klubu.
Odra Opole - Arka Gdynia. czyli najlepsza drużyna wyjazdów grała z najgorszą u siebie w Fortuna 1. Lidze Odra Opole - Arka Gdynia. czyli najlepsza drużyna wyjazdów grała z najgorszą u siebie w Fortuna 1. Lidze

Piłkarze muszą oswajać się także coraz bardziej z myślą, że później udadzą się na urlopy. Ostatnie mecze w sezonie zasadniczym zaplanowane są na 3 czerwca o godzinie 17:30. Obecnie Arka jest odległa od awansu do ekstraklasy poprzez zajęcie jednego z dwóch pierwszych miejsc. Do lidera traci bowiem 10, a do wicelidera 8 punktów. Na odrobienie tych strat pozostanie już tylko 10 kolejek.

- W pierwszej połowie graliśmy troszeczkę za nerwowo, ale w drugiej połowie już zespół dobrze reagował. Robiliśmy zmiany i dały one efekty. Brawo za reakcje, za chęć. Szkoda tylko, że nie potrafiliśmy wykorzystać osłabienia przeciwnika. Też nie potrafiliśmy wykorzystać kilku sytuacji. Szkoda dwóch punktów, które straciliśmy - tak podsumował Hermes mecz w Opolu, w którym jego podopieczni oddali tylko trzy celne strzały, mimo że przez 40 minut grali 11 na 10.
Arka Gdynia dokonuje rozliczeń. List kibiców, rozmowa prezesa z radą drużyny Arka Gdynia dokonuje rozliczeń. List kibiców, rozmowa prezesa z radą drużyny

Przypomnijmy, że na późniejsze urlopy udadzą się piłkarze z miejsc 3-6 po 34. kolejce. Rozegrają one bowiem baraże o ostatnie miejsce premiowane awansem. Departament Rozgrywek Krajowych PZPN opublikował właśnie terminy tych gier.

Mecze 1/2 finału zostaną rozegrane we wtorek 6 czerwca o godz. 18 i 20:45. Spotkanie finałowe odbędzie się w niedzielę 11 czerwca o godz. 18. Gospodarzem zawsze będzie zespół zajmujący wyższe miejsce w tabeli.

Hubert Adamczyk strzelił jedynego gola dla Arki Gdynia w Opolu. Dlaczego nie gra tak jak w poprzednim sezonie? Hubert Adamczyk strzelił jedynego gola dla Arki Gdynia w Opolu. Dlaczego nie gra tak jak w poprzednim sezonie?

Przypomnijmy, że w dwóch poprzednich sezonach Arka była gospodarzem pierwszego meczu barażowego, a mimo to nie dochodziła nawet do finału. W 2021 roku była porażka z ŁKS Łódź 0:1, a w 2022 z Chrobrym Głogów 0:2. Co więcej awansu nie zdobywały także drużyny, które wygrywały w Gdyni.

Obecnie Arka musi oglądać się także za siebie, bo plasuje się na 6., czyli ostatnim miejscu dającym grę w barażach. Nad najbliższym rywalem - Podbeskidziem Bielsko-Biała ma 2 punkty przewagi, ale też lepszy bilans bezpośrednich spotkań (2:2, 1:0). Przypomnijmy, że ten element będzie brany pod uwagę jako pierwszy, jeśli dwie lub więcej drużyn ukończy rozgrywki z jednakową liczbę punktów.

Arka Gdynia ma z tym podwójny problem. Szybcy skrzydłowi zmorą żółto-niebieskich Arka Gdynia ma z tym podwójny problem. Szybcy skrzydłowi zmorą żółto-niebieskich

18 Chojniczanka Chojnice 24 4 8 12 25:38 20
W sezonie zasadniczym rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny awansują do PKO BP Ekstraklasa. Natomiast trzy najsłabsze zostaną zdegradowane do II ligi.
Ponadto zespoły z miejsc 3-6 zagrają w dwustopniowych barażach, a ich zwycięzca także awansuje do piłkarskiej elity.
Tabela wprowadzona: 2023-03-19