Arka Gdynia od słabości do odwagi. Dariusz Dudek ma zastrzeżenia do wyniku

12 lutego 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (36)

Hermes może się cieszyć ze zwycięstwa w debiucie jako pierwszy szkoleniowiec w Fortuna 1. Lidze oraz reakcji Arki Gdynia na niekorzystny wynik 0:1 w Sosnowcu. Hermes może się cieszyć ze zwycięstwa w debiucie jako pierwszy szkoleniowiec w Fortuna 1. Lidze oraz reakcji Arki Gdynia na niekorzystny wynik 0:1 w Sosnowcu.

Hermes Neves Soares samodzielną pracę w Arce Gdynia w Fortuna 1. Lidze rozpoczął od wyjazdowego zwycięstwa nad Zagłębiem Sosnowiec 2:1 (0:0). - Pierwsza połowa była słaba. Dobra reakcja po przerwie sprawiła, że zagraliśmy lepiej, odważniej i nagrodą za to były 2 bramki - ocenił trener żółto-niebieskich. Natomiast szkoleniowiec pokonanej drużyny - Dariusz Dudek uznał, że wynik nie odzwierciedla tego, co działo się na boisku oraz wskazał na dwie kontrowersje sędziowskie. w poniedziałek, 13 lutego kibice żółto-niebieskich mogą się spotkać z piłkarzami pod stadionem przy ul. Olimpijskiej, a przede wszystkim włączyć się do akcji "Kropelka Energii".

Zagłębie Sosnowiec - Arka Gdynia 1:2. Przeczytaj relację oraz wystaw oceny piłkarzom i zawodnikom

Hermes szczerze: W pierwszej połowie graliśmy słabo

Hermes po zwycięstwie w debiucie jako samodzielny trener w Fortuna 1. Lidze nie koloryzował rzeczywistości.

- Zdawaliśmy sobie sprawę, jak dobry start jest ważny dla drużyny, dla całego klubu. Jednak w pierwszej połowie nie graliśmy dobrego meczu, graliśmy słabo - przyznał szkoleniowiec żółto-niebieskich na pomeczowej konferencji prasowej.

Wygrana w debiucie trenera oraz w pierwszym meczu roku to w Arce Gdynia już tradycja. Sprawdź, jakimi zwycięstwami debiutowali poprzednicy Hermesa

Do przerwy jego podopieczni oddali tylko jeden celny strzał, a przed stratą gola uratowała ich poprzeczka po uderzeniu Wojciecha Szumilasa.

Odwaga i co jeszcze odmieniło Arkę Gdynia po przerwie?

Po zmianie stron Arka podjęła rywalizację na wymianę ofensywnych ciosów i była w niej skuteczniejsza. Gdyńskim piłkarzom odwagi nie zabrakło nawet wówczas, gdy jako pierwsi stracili gola. W atakowaniu prym wiódł... obrońca Bartosz Rymaniak, który zdobył zwycięskiego gola.

Przeczytaj o zwycięstwach Arki Gdynia w ostatnich sparingach. Sprawdź, bilans wszystkie gier kontrolnych

- Brawa dla całego zespołu, bo po przerwie była dobra reakcja. Zagraliśmy lepiej, odważniej. Zmieniliśmy ustawienie w defensywie, zaczęliśmy pressować. Wszystko zaczęło lepiej funkcjonować. Szkoda straconej bramki, ale daje graliśmy odważnie i nagrodą za to były 2 bramki. Jest zwycięstwo, 3 punkty i dobry start - podsumował trener Hermes.
Dariusz Dudek ocenił, że wynik meczu Zagłębie Sosnowiec - Arka Gdynia (1:2) nie oddaje się tego co działo się na boisku. Narzekał na brak skuteczności swojej drużyny oraz dwie decyzje sędziowskie. Dariusz Dudek ocenił, że wynik meczu Zagłębie Sosnowiec - Arka Gdynia (1:2) nie oddaje się tego co działo się na boisku. Narzekał na brak skuteczności swojej drużyny oraz dwie decyzje sędziowskie.

Dariusz Dudek: Wynik nie oddaje tego, co działo się na boisku

W innym nastroju był trener Zagłębia Sosnowiec, gdyż to jego drużyna była częściej przy piłce i oddała więcej strzałów, ale już tych celnych miała mniej.

Przeczytaj o nowym kontrakcie dla Daniela Kajzera i jego powrocie do bramki Arki Gdynia

- Nie jestem zadowolony. Wynik nie oddaje tego, co działo się na boisku. Szkoda tych 100-procentowych okazji, których wiele sobie stworzyliśmy. Zabrakło nam wykończenia. Na 2:2 mógł strzelić Marek Fabry, kolejne sytuacje miał też Szymon Sobczak - ocenił szkoleniowiec miejscowych.

Trener Zagłębia Sosnowiec widział dwie kontrowersje sędziowskie

Poza kiepską skutecznością swojej drużyny trener Zagłębia przyczyn przegranej upatrywał także w dwóch decyzjach sędziowskich, które jego zdaniem kontrowersyjne. Chodzi o to co działo się przed zdobyciem zwycięskiego gola dla Arki, a także ocenę przez arbitra faulu Michała Marcjanika w pierwszej połowie.

Przeczytaj o rewolucji w obronie Arki Gdynia. Porównaj, kto grał, a na kogo teraz postawił nowy trener

- Było trochę kontrowersji. Czerwona kartka chyba ewidentna dla zawodnika Arki. Powinien być też rzut rożny dla nas, a zamiast tego poszła kontra i z tego była bramka na 2:1. Trochę mieliśmy pecha - podsumował trener Dudek.

Kropelka Energii z Arką Gdynia

W poniedziałek, 13 lutego Arka Gdynia zaprasza do wzięcia udziału w akcji "Kropelka Energii". Od godziny 8:30 do 13:30 pod Stadionem Miejskim będzie można oddać krew w krwiobusie. Klub zapewnia, że nie tylko tradycyjnie przy oddaniu krwi można liczyć na czekoladę i dwa dni wolnego w pracy, ale również:

Przeczytaj wywiad z Januszem Golem, który został zastępcą kapitana w Arce Gdynia

"Każda osoba, która odda krew, otrzyma kod na bilet na mecz żółto-niebieskich. Kibice mogą także liczyć na spotkanie z zawodnikami Arki."

Banki krwi i centra krwiodawstwa

Krwiodawcą może zostać osoba pełnoletnia, poniżej 60. roku życia oraz ważąca nie mniej niż 50 kg. Akcję organizuje Energa z Grupy Orlen, która w 2023 roku jest sponsorem Arki. Przez 10 lat w ramach tej inicjatywy pozyskano niemal 2400 litrów krwi.

18 Skra Częstochowa 19 4 3 12 10:29 15
W sezonie zasadniczym rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny awansują do PKO BP Ekstraklasa. Natomiast trzy najsłabsze zostaną zdegradowane do II ligi.
Zespoły z miejsc 3-6 zagrają w dwustopniowych barażach, a ich zwycięzca także awansuje do piłkarskiej elity.
Tabela wprowadzona: 2023-02-13