Arka Gdynia - piętnasty remis w sezonie

Michał Leszczyński
8 kwietnia 2002 (artykuł sprzed 22 lat)

Bardzo cenny punkt przywiozła z Łęcznej Arka. To jedno oczko, zdobyte z przeciwnikiem walczącym o I ligę (Górnik przed tą kolejką zajmował 4. lokatę), może mieć ważne znaczenie przy końcowym rozrachunku tego sezonu.

W podstawowej "jedenastce" delegowanej na to spotkanie przez Marka Kustę, podobnie jak w meczu poprzedniej kolejki z Odrą, wybiegli młodzi Rafał Murawski i Daniel Laskowski. Tak jak w środę, tak i teraz mieli oni główny wpływ na przebieg spotkania i wynik końcowy.

Górnik myśląc o utrzymaniu, bądź powiększeniu przewagi nad innymi drużynami walczącymi o ostatnie miejsce w barażach (pozycja trzeciej w tabeli Garbani wydaje się nie zagrożona) musiał to spotkanie wygrać, za to Arka marzyła, aby meczu nie przegrać. Pozwoliłoby to na utrzymanie kontaktu z zespołami znajdującymi się na bezpiecznych pozycjach w tabeli. Dlatego też mecz rozpoczął się dosyć spokojnie - od wzajemnego wybadania sił. Pierwsi do ataku ruszyli gospodarze. W 26. minucie po składnej akcji Górnika na czystej pozycji znalazł się Bugała. Wychodzący z bramki Andrzej Szyszko faulował nadbiegającego napastnika gospodarzy, za co otrzymał żółtą kartkę. Sędzia bez wahania pokazał na 11. metr, a do piłki podszedł sam poszkodowany. Bugała celnie przymierzył nie dając żadnych szans naszemu bramkarzowi. Po stracie bramki "żółto-niebiescy" od razu ruszyli do ataku. Już minutę po opisanej wcześniej sytuacji, sędzia podyktował drugiego w tym spotkaniu karnego, lecz tym razem dla arkowców. Pewnym egzekutorem jedenastki, stał się wspomniany wcześniej Murawski. Arka chciała iść za ciosem, zdobyć bramkę, która dałaby jej prowadzenie. Lecz z tak silnym rywalem nie było to takie proste. W 36. minucie Laskowski, po błędzie obrony miejscowych uderzył piłkę z woleja, w zewnętrzną część słupka. W odpowiedzi trzy minuty później w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem znalazł się Solnica, ale jego strzał był niecelny.

W drugiej połowie nie było już zbyt wielu dogodnych sytuacji strzeleckich. Jedyną dla Arki stworzył ponownie "Laska", który w 53. minucie uderzył piłkę przewrotką. Ten efektownie wyglądający strzał nie wpadł do bramki jedynie dzięki znakomitej interwencji Mańka. Kolejne minuty to coraz wyraźniejsza przewaga Górnika. Miejscowi cały czas atakowali, lecz ich akcje były niepoukładane i nieskuteczne. Najlepszą sytuację miał strzelec bramki z I połowy - Bugała. W 81. znalazł się sam przed Szyszką, lecz teraz napastnik gospodarzy nie był już tak skuteczny. W międzyczasie na boisku pojawił się Łukasz Kozłowski, zatwierdzony w ostatnim tygodniu do gry. W debiucie w barwach Arki ten młody piłkarz nie wiele mógł pokazać.
Wynik remisowy trzeba uznać jako sukces "żółto-niebieskich". Gdyby napastnicy Górnika wykorzystywali stwarzane przez siebie stuprocentowe okazje Arka wracałaby go Gdyni z zerowym dorobkiem punktowym.

Przed nami mecz ze Świtem. Zespół z Nowego Dworu Mazowieckiego w tej kolejce przegrał na własnym boisku z Tłokami 1:3. Arka ostatnio pokonała Gorzyce, prezentując dobry futbol, więc przed niedzielnym meczem można być optymistą. Trzeba jednak pamiętać, że Świt nie przyjedzie "na pożarcie". Im też zajrzało w oczy widmo degradacji, więc walka będzie na całego.

Górnik Łęczna - Arka Gdynia 1:1 (1:1)

Górnik: Paweł Bugała (26 minuta, z karnego po faulu Andrzeja Szyszki na Pawle Bugale);
Arka: Rafał Murawski (27 minuta, z karnego po zagraniu ręką Wojciecha Jarzynki);

Górnik: Mańka - Wójcik, Boguś (46 A. Wilk), Jaroszyński, Feliksiak, Korzan, Jarzynka, Solnica (60 Pragnal), Bronowicki, Bugała, Holc; trener: Paweł Kowalski

Arka: Szyszko - Serocki, Fornalak, Wódkiewicz, Nawotczyński - Rusinek (73 Kułyk), Kołaczyk (72 Kozłowski), Murawski, Smarzyński - Laskowski, Bajera; trener: Marek Kusto

KS Myszków - Lech Poznań 0:2 (0:0)
Reiss (58-k), Białek (90) - Lech; widzów: 500 (50 gości)

Orlen Płock - Górnik Polkowice 0:0 (0:0)
widzów: 1000

Garbania Jaworzno - Polar Wrocław 1:0 (1:0)
Tokarz (29-k) - Garbania; widzów: 700

GKS Bełchatów - Odra Opole 4:1 (1:1)
Kolendowicz (44), Konkiewicz (62), Moskal (81), Jelonkowski (85) - GKS; Dziuba (27) - Odra; widzów: 600

Hutnik Kraków - Ceramika Opoczno 1:2 (1:1)
Przytuła (40-k) - Hutnik; Kozubek 2 (15, 47) - Ceramika; czerwona kartka: Kozoś (89 - za dwie żółte); widzów: 600

Zagłębie Sosnowiec - Hetman Zamość 0:0 (0:0)
widzów: 1200

Świt Nowy Dwór Maz. - Tłoki Gorzyce 1:3 (0:0)
Milewski (82) - Świt; Szmuc (58), Kusiak (76), Szafran (83) - Tłoki; widzów: 800

Jagiellonia Białystok - Ruch Radzionków 1:1 (0:0)
Rzeczycki (78) - Jagiellonia; Żaba (51) - Ruch;

Opinie (13)

• Brawo Arka !

Brawo Arka,no i kto to jest Kozlowski?

• 0 0

• Odp

Kozłowski jest to młody chłopak.Wychowanek Arki.Brawo dla Kusty za wystawienie go do gry.Jednak po raz kolejny nasuwa się pytanie :Czy na pewno słuszne było wypożyczenie Lukasza Kowalskiego do Kaszubii.Wobec obecnych kłopotów kadrowych(i jego ambicji) Kowal grałby teraz w podstawowej 11-tce

• 0 0

• banda gejów - oto cała arka

• 0 0

• A ty?

Pewnie sam nim jesteś i chciałbyś znależć sobie przyjaciela.Poszukaj gdzie indziej

• 0 0

• ERYK

ERYK JEST KOBIETĄ

• 0 0

• Kozlowski pokazal sie w przerwie zimowej udanym wystepem w poznanskiej Arenie. Wyroznial sie nienaganna technika i dobrym przegladem pola. WIadomo jednak, ze gra na hali to nie to samo co na boisku i do tego w 2 lidze. Jednak uwazam, ze ten 19-latek jest bardzo prespektywicznym zawodnikiem i warto dawac mu szanse w koncowkach.

Jeszcze jedna sprawa: nie reagujcie na glupawe zaczepki tych dziwnych ludzi pokroju pana eryka. A webmaster tejh strony moglby usuwac takie malo inteligentne teksty.

Pozdrawiam i pamietajcie, ze NIGDY NIE SPADNIE - ARECZKA NIGDY NIE SPADNIE!

• 0 0

• Arka Gdynia

No tak jak zakładał plan: remisy na wyjazdach i zwycięstwa u siebie dadzą na pewno nam utrzymanie. Teraz zwycięstwo 3:0 nad Świtem i już wychodzimy ze strefy spadkowej!!!

• 0 0

• Tylko Arka Gdynia

Kaczor - wystarczy byle skromne 1:0, ale żeby były te trzy punkty. A tak po za tym gdzie jedziemy: Opoczno czy Myszków? :)))

• 0 0

Speed - pewnie. że wystarczy 1:0, ale przecież doskonale wiesz, że będzie 3:0:-))) A co do wyjazdu to jedziemy do Opoczna przez Myszków:-)))