Arka Gdynia dała lekcję futbolu. Hermes: To nie przypadek

Damian Konwent
4 marca 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (30)

Hermes może być zadowolony ze swojego zespołu. Arka Gdynia w meczu z Apklanem Resovia zrealizowała założony plan. Hermes może być zadowolony ze swojego zespołu. Arka Gdynia w meczu z Apklanem Resovia zrealizowała założony plan.

Arka Gdynia w meczu z Apklanem Resovia pokazała jak powinno się grać u siebie z drużynami z dołu tabeli. Agresywnie ruszyła od samego początku i zamknęła spotkanie w pierwszej połowie. Po wszystkim trener gości Mirosław Hajdo uznał, że jego drużyna dostała lekcję. Natomiast Hermes odparł: - Zagraliśmy dobry mecz. Tak, jak się przygotowaliśmy. Myślę, że trzy bramki do przerwy to nie jest przypadek.

Arka Gdynia dała lekcję futbolu. Hermes: To nie przypadek. Co jeszcze trener mówił po zwycięstwie 4:0

Arka Gdynia pokazała lekcję futbolu

- Dostaliśmy lekcję wolicjonalną, mentalną i piłkarską. Zasłużenie Arka wygrała i to w zasadzie wszystko, co mam do powiedzenia - podsumował Mirosław Hajdo, trener Apklanu Resovia, na konferencji prasowej po meczu z Arką Gdynia.
Dokładnie tak, bo walcząca o ekstraklasę Arka Gdynia pokazała jak u siebie powinno grać się z zespołami z dolnych rejonów tabeli, gdyż Resovia przyjeżdżała tu jako 14. drużyna Fortuna 1. Ligi. Żółto-niebiescy nie zamierzali drżeć o wynik do ostatniej chwili, dlatego rozstrzygnęli spotkanie już w pierwszej połowie. Jednak godna podziwu jest tu nie tylko liczba zdobytych bramek, ale styl, w jakim wygrali.

Arka Gdynia - Apklan Resovia 4:0. Przeczytaj relację, wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

Hermes: To nie przypadek

Od początku rundy wiosennej Arka wygrała już dwa mecze, ale dokonywała tego na wyjazdach. Dlatego też Zagłębiem Sosnowiec (2:1) jak i Sandecją Nowy Sącz (3:0), arkowcy rozpoczynali pojedynki raczej od badania rywali, grając nieco bardziej zachowawczo niż porywczo, a do konkretniejszych ataków przechodziła w drugich połowach. W efekcie 4 z 5 zdobytych bramek padało właśnie po przerwach.

Sprawdź, dlaczego Arka Gdynia na dłużej została z nowym kapitanem i ze zmianami w obronie

I być może to zgubiło piłkarzy Resovii, zwłaszcza, że żółto-niebiescy nie potrafili wygrać u siebie w trzech poprzednich starciach. Goście zostali totalnie zaskoczeni, gdy rywale zaczęli napierać już od samego początku. Dobrze nie zdążyli wyjść z własnej połowy, a bliski strzelenia gola po uderzeniu głową był już Karol Czubak. Chwilę później ten sam zawodnik był faulowany w polu karnym, gdy Luan Capanni strzelił w słupek. Wystarczyło kilka minut, by plan trenera Hermesa się powiódł, bo wynik został otwarty w 5. minucie.

- Zagraliśmy dobry mecz. Tak, jak się przygotowaliśmy, żeby od początku grać agresywnie i wysoko. Myślę, że trzy bramki do przerwy to nie jest przypadek - uważa szkoleniowiec Arki.

Która Arka Gdynia lepsza? Z jesieni czy wiosny? Ocenia legendarny bramkarz żółto-niebieskich

Co więcej, po strzeleniu gola żółto-niebiescy nie ograniczyli się do bronienia wyniku. Wręcz przeciwnie, dalej napierali, ale brakowało postawienia kropki nad "i". Brakowało dokładności przy uderzeniu Kacpra Skóry czy dośrodkowaniach z bocznych sektorów, a ponadto wiele złych decyzji pod polem karnym rywali podejmował Omran Haydary. Jednak ataki gdynian zostały nagrodzone, bo jeszcze przed przerwą na listę strzelców wpisali się: Czubak i Skóra.

- Chcieliśmy wykorzystać pierwszą połowę. Wiadomo, że nie zawsze byliśmy skuteczni, ale cieszę się, że mimo to skuteczność wróciła, bo to drugi mecz, gdy potrafimy wykorzystać sytuacje - dodał Hermes.

O co wiosną zagrają rezerwy Arki Gdynia w IV lidze?

Hermes: Cieszę się, że zespół się rozwija

Dzięki zaliczce trzech bramek, żółto-niebiescy w drugiej połowie mogli z większym spokojem wyczekiwać końca meczu. Nie obyło się przez problemów, gdyż goście postraszyli uderzeniem w słupek, ale generalnie nie spieszyli się przy budowaniu ataków pozycyjnych, a w razie przechwytów szybko mogli przechodzić do kontrataków. I to właśnie po jednym z nich, swoją drugą w tym spotkaniu i 15. w sezonie bramkę mógł zdobyć Czubak.

- Przez pierwsze sześć minut graliśmy na połowie przeciwnika, nie pozwalając mu z niej wyjść. Wiadomo, że bardzo trudno to robić przez 90 minut, by rywal nie stworzył sobie sytuacji. W drugiej połowie parę razy nam zagroził, ale potrafiliśmy się wybronić i strzelić czwartego gola. Bardzo się cieszę, że zespół się rozwija i nabiera pewności. To kolejny mecz bez straty bramki. To też dla nas bardzo ważne - zakończył Hermes.

18 Skra Częstochowa 22 5 3 14 12:32 18
W sezonie zasadniczym rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny awansują do PKO BP Ekstraklasa. Natomiast trzy najsłabsze zostaną zdegradowane do II ligi.
Zespoły z miejsc 3-6 zagrają w dwustopniowych barażach, a ich zwycięzca także awansuje do piłkarskiej elity.
Tabela wprowadzona: 2023-03-06