Arka Gdynia pokonała Stal Mielec. Passa trwa, trzecia wygrana z rzędu

24 kwietnia 2019 (artykuł sprzed 5 lat)
Jakub Wolski (z piłką) był jednym z najlepszych strzelców Arki podczas meczu w Mielcu. Jakub Wolski (z piłką) był jednym z najlepszych strzelców Arki podczas meczu w Mielcu.

Piłkarze ręczni Arki Gdynia pokonali na wyjeździe Stal Mielec 32:23 (19:11) i po trzech meczach fazy play-out Superligi mają na koncie komplet zwycięstw. Jednak po raz pierwszy podopieczni Dawida Nilssona zdołali wygrać unikając nerwowej końcówki.

Stal: Andjelić, Wiśniewski, Witkowski - Ćwięka, Jędrzejewski 1, Kornecki 2, Krajewski 1, Krępa 5, Krupa 1, Miedziński, Mochocki 1, Rusin 1, Rutkowski 4, Sarajlić, Skuciński, Wilk 7

ARKA: Pieńczewski, Ram - Brukwicki 1, Ćwikliński 3, Czaja, Dworaczek 1, Jamioł 6, Jasowicz 3, Kamyszek 4, Lisiewicz 1, Przysiek 3, Rychlewski 2, Skwierawski 3, Wołowiec 2, Wolski 4

Przeczytaj relację z meczu Pogoń - Energa Wybrzeża, wystaw oceny

- Teraz wiedzą, że trzeba się z nami liczyć. Już nie patrzą na nas jak na outsidera - mówi nam Rafał Jamioł po tym jak Arka rozpoczęła grę w fazie play-out od dwóch zwycięstw, co podwoiło jej dorobek z sezonu zasadniczego.
Mimo tego, gdynianie i tak zdołali zaskoczyć Stal Mielec. Arka rozpoczęła środowy mecz od serii trzech kolejnych trafień, a później zaliczyła serię 4:0. W 8. minucie po dwóch z rzędu bramkach z kontry Michała Skwierawskiego było już 7:2.

Przeczytaj co przed meczem w Mielcu mówił Rafał Jamioł

Przyjezdni cały czas panowali nad sytuacją i dzięki kolejnym świetnym kontrom przed przerwą zdołali powiększyć prowadzenie do różnicy 8 bramek. Po zmianie stron i rzucie karnym Roberta Kamyszka przewaga Arki urosła do 22:13.

Fantastycznym rzutem z podłoża w samo okno bramki popisał się Jamioł i wreszcie wyglądało na to, że gdynianie po raz pierwszy wygrają bez dreszczowca w końcówce. Ich przewaga wkrótce urosła do 11 trafień (28:17).

Wprawdzie zaliczyli przestój bramkowy, który trwał ponad 6 minut. Gdynianie przez chwilę grali w potrójnym osłabieniu po karach także dla trenera Dawida Nilssona, ale w bramce czujny był Maciej Pieńczewski. Mielczanie zdołali trafić 3 bramki z rzędu. Wreszcie po dobitce trafił Rafał Rychlewski i na 8 minut przed końcem Arka wciąż bezpiecznie prowadziła 29:20.

W końcowych minutach krwi napsuł gdynianom bramkarz Stali Goran Andelić, ale jedynie zmniejszył rozmiar porażki mielczan. Arka wygrała trzeci mecz z rzędu, odniosła swój najwyższy triumf w sezonie. Jest sensacją grupy spadkowej i zmierza po utrzymanie w krajowej elicie.

14 Zagłębie Lubin 3 0 0 0 3 81:91 0
Po sezonie zasadniczym według systemu każdy z każdym mecz i rewanż osiem najlepszych drużyn awansowało do play-off, by systemem pucharowych wyłonić medalistów.
Zespoły z miejsc 9-14 w drugiej fazie sezonu grają każdy z każdym mecz i rewanż. Wcześniej zdobyte punkty zostały anulowane. Na koniec rozgrywek ostatni zespół zostanie zdegradowany, a przedostatni zagra baraż z I-ligowcem.
Tabela wprowadzona: 2019-04-24

Wyniki 29 kolejki

• Stal Mielec - ARKA GDYNIA 23:32 (11:19)
  • Sandra Spa Pogoń Szczecin - ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK 31:24 (19:15)
  • Zagłębie Lubin - Energa MKS Kalisz 29:30 (17:16)

Opinie (14) 1 zablokowana

• Wielka Jest Masza Gdyńska ARKA!!!!!!! Brawo Gdynia!!!!!!

• 2 1

• No to się balon napełnia! A jak pęknie z braku kasy to dopiero będzie huk!

• 3 4

• Coś cicho?! (4)

No i gdzie jesteście trójmiejscy znawcy, którzy na meczu nie byli a zawsze pisali na Arkę??? Jadaczka zamknięta, brawo Arka! Już nie raz drużyny podnosiły się w najważniejszym momencie i pokazywały klasę, a jak wiemy historia lubi się powtarzać

• 29 6

• cicho

bo ten sport nikogo nie obchodzi

• 0 3

• Nie chrzań (1)

Fakt, że świetnie trafili z formą na koniec sezonu, gdzie reszta drużyn wałczyła (w przeciwieństwie do twojej arki w większości meczy) a teraz chyba po prostu opadła z sił.

Mimo wszystko trzymam za nich kciuki bo zależy mi na obecności szczypiorniaka w Trójmieście. Zwłaszcza po sławetnym upadku żeńskiej piłki... I oby przełożyło się to na większą frekwencję na meczach jak i zainteresowaniu sponsorów.

• 10 6

• przez bzdurny regulamin pewnie sie utrzymaja, mozna w fazie zasadniczej nie wygrac zadnego meczu i czekac na playoff i po anulowaniu wynikow z fazy zasadniczej sie utrzymac. nie wiem po co marnowali kase na zawodnikow kiedy mozna grac juniorami i czekac na druga faze - kompletna bzdura- nigdzie nie ma takiego regulaminu