Arka Gdynia przegrała z Zagłębiem Lubin. Superliga wciąż niepewna

5 maja 2019 (artykuł sprzed 4 lat)
Po trzech wygranych na początek rundy play-out w grze Arki Gdynia coś się zacięło. Porażka z Zagłębiem była ich trzecią kolejną. Na zdjęciu Rafał Rychlewski. Po trzech wygranych na początek rundy play-out w grze Arki Gdynia coś się zacięło. Porażka z Zagłębiem była ich trzecią kolejną. Na zdjęciu Rafał Rychlewski.

Piłkarze Arki Gdynia przegrali u siebie z Zagłębiem Lubin 26:30 (16:13). Gospodarze kompletnie zepsuli drugą połowę mecz. To dla nich trzecia z rzędu porażka w grupie play-out Superligi. Gdyby wygrali, praktycznie zapewniliby sobie byt w elicie na kolejny sezon.

ARKA: Pieńczewski, Ram - Ćwikliński, Całujek, Przysiek 5, Kamyszek 1, Czaja, Jamioł 3, Brukwicki 2, Rychlewski 7, Skwierawski 4, Wolski 2, Dworaczek 1, Wołowiec 1

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz - Stankiewicz 3, Bondzior, Kużdeba 1, Mrozowicz, Pawlaczyk, S.Gębala 3, Sroczyk 8, Pietruszko 1, Marciniak 5, Moryń 3, Jaszka 1, Dudkowski 4, Dawydzik 1

Gdynianie rozpoczęli mecz mając kontrolę nad jego przebiegiem, bo po bramce Dawida Przysiekaw 4. minucie prowadzili już 4:1. Marcel SroczykJakub Moryń pilnowali jednak swoimi trafieniami, aby Arka nie odskoczyła Zagłębiu mocniej.

Energa Wybrzeże Gdańsk - Energa MKS Kalisz 27:30. Przeczytaj relację i wystaw oceny zawodnikom

Po wymianie ciosów w końcu gospodarze "uciekli na 14:10 po bramce Rafała Jamioła. Do przerwy gdynianie obronili jednak zaliczkę trzech trafień, która błyskawicznie skurczyła się po zmianie stron.

Przyjezdni zdobyli 4 bramki z rzędu i zbliżyli się na punkt, a po rzucie karnym Sroczyka doprowadzili do remisu 18:18. Odrobienie strat dodało Zagłębiu skrzydeł i chwilę później postraszyli serią 5:0.

Po tym ciosie Arka już się nie podniosła. Bramki Jakuba WolskiegoRafała Rychlewskiego na 23:25 10 minut przed końcem meczu wlały nadzieje w serca gdynian, ale tylko na chwilę.

Lubinianie odpowiedzieli kolejną serią, tym razem 4:0 i po rzucie karnym Stanisława Gębali prowadzili już 29:23. Gdynianie w ostatnie 4 minuty zdołali odrobić dwa trafienia, ale nie uciekli przed trzecią porażką z rzędu, która sprawia, że nadal nie mogą być pewni utrzymania w Superlidze. Na domiar złego spotkanie z Zagłębiem z urazem nosa zakończył Borys Brukwicki.

14 Stal Mielec 6 0 2 0 4 152:168 4
Po sezonie zasadniczym według systemu każdy z każdym mecz i rewanż osiem najlepszych drużyn awansowało do play-off, by systemem pucharowych wyłonić medalistów.
Zespoły z miejsc 9-14 w drugiej fazie sezonu grają każdy z każdym mecz i rewanż. Wcześniej zdobyte punkty zostały anulowane. Na koniec rozgrywek ostatni zespół zostanie zdegradowany, a przedostatni zagra baraż z I-ligowcem.
Tabela wprowadzona: 2019-05-05

Wyniki 32 kolejki

• ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK - Energa MKS Kalisz 27:30 (12:15)
  • ARKA GDYNIA - Zagłębie Lubin 26:30 (16:13)
  • Stal Mielec - Sandra Spa Pogoń Szczecin 25:27 (10:12)

Opinie (14) 4 zablokowane

• szkoda (6)

Brak Jasowicza na kole, Kamyszek nie mógł się wstrzelic. A Zagłebie, gdy na parkiecie pojawił się Jaszka, bardzo dobrze wykorzystało słabszą grę Arki. No i stało się, niestety po raz kolejny w tym sezonie.... Trzeba walczyc dalej i tyle.

• 19 3

• A ilu jeszcze było na meczu poza Tobą? (2)

Ze 100 osób bo nie więcej. po co ta piłka ręczna w Gdyni, dla kogo?

• 8 16

• Zdecydowanie więcej..... (1)

Twoja opinia wynika z fantazji????

• 1 3

• Wow!

Zdecydowanie to znaczy ilu więcej? Tylu co z Wybrzeżem (max.300 osób z tymi z Gdańska licząc) czy jak? Nie fantazjuj!

• 0 3

• No Kamyszek .......

Słaby rzut z nadgarstka...........

• 8 1

• Dlaczego nie grał Rychu ?

• 6 0

• spytaj Kamyszka,dlaczego nie mógł się wstrzelić ?
      podpowiem tobie :
      - łatwiej odejść jak spadnie z ligi (nie wiem do kiedy ma kontrakt)
      - przechodzi do Zagłębia ?
      - konto w banku zostało zasilone ?
      - pokazał prezesowi że jak on nie szanuje zawodników tak oni jego mają w poważaniu!

• 6 0

• No to Wybrzeże lekko na wdechu. Kto wie, może o pozostaniu zdecyduje ostatnia kolejka w Gdańsku pomiędzy Wybrzeżem, a Arką? No to by był hicior nad hiciory.

• 19 2

• Wszystko wraca na właściwe tory

• 10 18

• (2)

Czuję, że ostatnia kolejka w Gdańsku, to będzie ten właśnie czas na decydujące i ostateczne rozstrzygnięcie.

• 14 0

• Ostatni mecz (1)

Pewne utrzymania Wybrzeże odda mecz i uratuje kolegów z Gdyni lub na odwrót

• 5 4

• Nie wydaje mi się. Myślę, że Lubin spokojnie odskoczy, a waleczna Stal poradzi sobie, tak z Wybrzeżem jak i z Arka, które to przegrają już wszystko do ostatniej kolejki. No i w ten sposób, to ona zadecyduje.

• 8 2

• wszyscy się podniecają,a ten mecz był najwyraźniej "odpuszczony" (nie napiszę sprzedany),przez niektórych zawodników! (sami sobie wybierzcie kandydatury)!
    Druga sprawa jak zawodnicy czytają że Miasto Gdynia przekazało sporą kwotę na zespół,zawodnicy mają zaległość paru miesięcy w wypłatach to jakie jest ich podejście? prezesik przytulił kolejny raz sporą kwotę ,czeka na koniec sezonu i podstawia pisma do podpisu że nie ma zaległości wobec zawodników - taka to liga zawodowa!