Arka Gdynia rozgromiła Sunreef Yachts Politechnikę Gdańsk

Rafał Sumowski
16 marca 2019 (artykuł sprzed 5 lat)
Santa Baltkojiene (z piłką) zdobyła 13 pkt w niespełna 20 minut spędzonych na parkiecie. Santa Baltkojiene (z piłką) zdobyła 13 pkt w niespełna 20 minut spędzonych na parkiecie.

Nie było niespodzianki w trójmiejskich derbach Energa Basket Ligi Kobiet. Koszykarki Arki Gdynia pewnie pokonały u siebie Sunreef Yachts Politechnikę Gdańską 98:60 (26:20, 26:8, 24:19, 22:13). Trudno by było inaczej, gdy gospodynie miały dwukrotnie lepszą skuteczność w rzutach z gry.

ARKA: Cannon 13 (5 zb.), Coffey 12 (10 zb.), Makurat 12 (2x3), Greinacher 11 (1x3), Balintova 8 (1x3) oraz Baltkojiene 13 (1x3, 6 as.), Jurcenkova 12 (8 zb.), Rembiszewska 8 (1x3), Morawiec 6 (7 as.), Podgórna 3 (1x3)

POLITECHNIKA: Conwright 20 (2x3, 4 as.), Koc 13 (1x3), Strzelczyk 3 (5 zb.), Bujniak 2, Pyka 0 oraz Śmietańska 9 (1x3, 4 zb.), Ostrowska 6 (1x3), Duszkiewicz 5, Naczk 2, Haryńska 0, Stawicka 0

Sportowa Politechnika

Powrót Maegan Conwright nie wystarczył gdańszczankom do nawiązania równorzędnej walki z Arką. Inna rekonwalescentka Tiffany Clarke spotkanie oglądała tylko z ławki, a jej koleżanki jedynie w pierwszej kwarcie potrafiły dotrzymać kroku czołowej drużynie Energa Basket Ligi Kobiet.

Politechnika prowadziła w Gdyni 3:2 po rzutach wolnych Conwright, a później nawet 11:8 po trójce Katarzyny Śmietańskiej. Równo punktujące gospodynie dzieliły się jednak piłką i im dalej w mecz, tym lepszą skuteczność prezentowały na tle niżej notowanych rywalek.

Przeczytaj jak zapowiadaliśmy derby koszykarek

O rozmiarach zwycięstwa Arki przesądziła druga partia, w której zaczęły od serii 10 punktów z rzędu. Do końca spotkania gdynianki nie miały czym się martwić i kontrolowały przebieg gry. Trener Gundars Vetra mógł z czystym sumieniem podzielić czas gry między wszystkie zawodniczki w meczowej rotacji.

Arka zdominowała Politechnikę nie tylko na tablicach (42 - 25 w zbiórkach), ale i w skuteczności rzutowej. Gospodynie sukcesem zakończyły 36 na 62 próby z gry, gdy przyjezdne trafiły zaledwie 16 na 54 rzuty. Double-double, czyli dwucyfrową zdobyczą w dwóch statystykach popisała się Nia Coffey.

Wyniki 23 kolejki

• ARKA GDYNIA - SUNREEF YACHTS POLITECHNIKA GDAŃSKA 98:60 (26:20, 26:8, 24:19, 22:13)
  • Ślęza Wrocław - Widzew Łódź 72:66 (23:12, 19:28, 13:19, 17:7)
  • PGE MKK Siedlce - Enea AZS Poznań 83:92 (28:24, 13:20, 20:16, 18:19, d. 4:13)
  • Ostrovia - Energa Toruń 54:86 (16:16, 13:20, 4:26, 21:24)
  • Wisła CanPack Kraków - Artego Bydgoszcz 59:69 (17:16, 18:16, 11:25, 13:12)
  • InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski - CCC Polkowice 75:88 (21:18, 16:21, 21:30, 17:19)
  • Pauza: Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin

Opinie (18) 1 zablokowana

• Gdyby nie litość trenera Vetry który na 4 kwartę nie wypuścił już Coffey i Cannon

Byłoby jeszcze więcej.

• 13 3

• Wszystko fajnie ale

Baltkoijene z lepszy przeciwnikiem (czyli takim co naciska na rozgrywającą) takiego meczu nie zagra a forma Balintovej od pewnego czasu jest słabiutka . Czyli nie dziś mamy rozgrywającej.

Amerykanki zagrały trochę lepiej. Cannon w pierwszej połowie podwojona czy potrojona podawała. szok. Potem jej przeszło.

• 3 12

• Opinia została zablokowana przez moderatora

• (2)

Balkotejene rozegrała mecz życia .Jeden rzut jej nie wyszedł,raz piłkę straciła przez wybicie przez Gdańszczankę i raz źle podała .Ruszała się z szybkością swobody .balintova rozgrywała super .Kto widział inaczej to albo jest ślepy albo jej nie lubi .Ania Makurat na wysokim poziomie . Polki dały radę ,nawet obronę polepszyły,co nie było trudne ze słabszą drużyną Amerykanki grały same .Mało podawały dobrze że wchodziły pod kosz i zbierały .Vetra powinien ,mając przewagę wpuścić Stelmach .Gdzie ta dziewczyna ma się nauczyć grać .Wpuszcza j,a na silne zawodniczki a trzyma na ławce ze słabszymi .Ogólnie mecz dobry ze słabymi zawodniczkami Ten "dziennikarz " który opisywał ilość punktów zdobytych niech sprawdzi kto i ile rzucił Baltkoijene wsadziła 3X3 i 2X2 I została najlepszą zawodniczką na parkiecie

• 10 1

• Polki dały radę? Jedynie Makurat i Morawiec bo reszta jak zwykle miernie.

• 5 7

• Stelmach nie była zgłoszona. Siedziała w dresia na ławce. Szkoda, bo mogła pograć. Amalia też grała dobry mecz.

• 2 0

• Baltkojene zagrała dobry mecz o czym pisze Rafał Sumowski, ale już ocenić ją nie można!!!

Dlaczego?????

Odpowiedź redakcji:

Dziękujemy za sugestię. Treść została poprawiona.

• 10 0

• Martyna Stelmach nie zagrała z uwagi na drobny uraz

Na Lublin będzie gotowa

• 9 0

• SANTA

Jak będzie tak grała zawsze z silnymi rywalami, to będę Ją zawsze chwalił. Play ofy już niedługo. Zobaczymy.

• 15 0

• Ostrowska 6pkt, pięknie!!!

• 0 1

• Obiektywnie. Jak zagrał przeciwnik wszyscy widzieli a więc z ocenami lepiej poczekać. Jeden dobry mecz na dwadzieścia Baltkojene nie zmieni mojego zdania o niej. Balintova dzisiaj słabiutko . Będzie lepszy przeciwnik to zobaczymy