Arka Gdynia skrzywdzona, ale nie będzie wnioskować o odwołanie ukarania

Damian Konwent
23 maja 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (29)

Wojciech Zieliński zobaczył czerwoną kartkę w meczu z Chojniczanką (3:1). Nie wpłynie jednak na absencję w kolejnym spotkaniu, gdyż była ona konsekwencją drugiego napomnienia. Wojciech Zieliński zobaczył czerwoną kartkę w meczu z Chojniczanką (3:1). Nie wpłynie jednak na absencję w kolejnym spotkaniu, gdyż była ona konsekwencją drugiego napomnienia.

Arka Gdynia nie będzie wnioskować o odwołanie drugiej żółtej, w konsekwencji czerwonej kartki dla Wojciecha Zielińskiego, choć obiekcje co do decyzji sędziego głównego Dominika Sulikowskiego miał trener Ryszard Wieczorek. Przypomnijmy, że bez względu na to, 18-latek będzie mógł wystąpić w meczu z ŁKS Łódź, gdyż wykluczenie nie było bezpośrednie.

Arka Gdynia ma człowieka od zadań specjalnych. Czy zdąży na ŁKS Łódź? Sprawdź Arka Gdynia ma człowieka od zadań specjalnych. Czy zdąży na ŁKS Łódź? Sprawdź

Arka Gdynia nie będzie wnioskowała o odwołanie drugiej żółtej kartki Wojciecha Zielińskiego, w rezultacie czego został ukarany czerwonym kartonikiem w ostatnim starciu z Chojniczanką (3:1).

Klub nie zrobi tego, mimo że tuż po spotkaniu obiekcje co do tego miał trener Ryszard Wieczorek. Warto jednak dodać, że przy tego typu sytuacjach komisja dyscyplinarna rzadko kiedy zmienia decyzję.

- Sędzia mówił, że akcja była zbyt dynamiczna. Z tego co widziałem na powtórkach, to czysto trafił w piłkę. Muszę jeszcze dokładnie przeanalizować, czy czasem drugą nogą nie zahaczył przeciwnika, ale mam wrażenie, że sędzia mógł popełnić błąd - mówił szkoleniowiec na konferencji prasowej.

Przypomnijmy, że Zieliński musiał opuścić boisko w 1. minucie doliczonego czasu. Wojtek wślizgiem chciał odebrać piłkę wyprowadzającemu z własnej połowy Michałowi Jakóbowskiemu, ale sędzia główny Dominik Sulikowski potraktował to jako nieczyste - i co więcej - nieostrożne zagranie.

Co ciekawe, 18-latek zameldował się na placu gry w 79. minucie, a kilka chwil później miał już pierwszy kartonik na koncie. Był to jego drugi występ w seniorskim zespole żółto-niebieskich.

Arka Gdynia bardziej się zabezpieczyła. Trener wzywa do pokory zamiast euforii Arka Gdynia bardziej się zabezpieczyła. Trener wzywa do pokory zamiast euforii

Warto podkreślić, że czerwona kartka nie wpłynie na jego ewentualny udział w piątkowym meczu z ŁKS Łódź. Tego typu absencje narzucane są w przypadku bezpośredniej czerwonej kartki. U Wojtka była ona konsekwencją dwóch żółtych, dlatego to one są brane pod uwagę. Przypomnijmy, że takich przypadkach w Fortuna 1. Lidze, pauza następuje dopiero po napomnieniu nr: 4, 8, 12 itd.

Niedawno Marcus złapał sędziego za rękę. Dyskwalifikacja na 5 meczów Niedawno Marcus złapał sędziego za rękę. Dyskwalifikacja na 5 meczów

18 Chojniczanka Chojnice 32 5 10 17 31:53 25
W sezonie zasadniczym rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny awansują do PKO BP Ekstraklasa. Natomiast trzy najsłabsze zostaną zdegradowane do II ligi.
Ponadto zespoły z miejsc 3-6 zagrają w dwustopniowych barażach, a ich zwycięzca także awansuje do piłkarskiej elity.
Tabela wprowadzona: 2023-05-22