Arka Gdynia wysoko wygrała sparing z I-ligowcem. Siergiej Kriwiec błysnął w Grudziądzu

6 października 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Siergiej Kriwiec wreszcie ma powody do radości w Arce Gdynia. W sparingu z Olimpią w Grudziądzu strzelił 2 gole oraz zaliczył asystę. Siergiej Kriwiec wreszcie ma powody do radości w Arce Gdynia. W sparingu z Olimpią w Grudziądzu strzelił 2 gole oraz zaliczył asystę.

Arka Gdynia pokonała w sparingu Olimpię w Grudziądzu 5:0 (3:0). W sprawdzianie z I-ligowcem dwa gole oraz asystę zaliczył Siergiej Kriwiec. Na listę strzelców wpisywali się wyłącznie piłkarze, którzy próbują przekonać trenera Leszka Ojrzyńskiego, że zasłużyli na powrót do podstawowej "11".

TRZEJ PIŁKARZE ARKI GDYNIA W DRUŻYNACH NARODOWYCH. SPRAWDŹ, KIEDY, Z KIM I O CO ZAGRAJĄ

Kriwiec 35 (karny), 42, Łukasiewicz 20, Szwoch 60, Jurado 84

OLIMPIA (skład wyjściowy): Muzyk - Ciechanowski, Żitko, Goropevsek, Klimczak - Wełna, Kaczmarek, Klichowicz, Handzlik, Michalik - Salmikivi

ARKA (I połowa): Pilarz - Zbozień, Marcjanik, Danch, Helstrup - Kriwiec, Łukasiewicz, Rey - Kun, Siemaszko, Łoś
(II połowa): Pilarz - Socha, Sołdecki, Danch, Warcholak - Sambea - Jazvić, Nalepa, Szwoch, Piesio - Jurado

REZERWY ARKI TEŻ WYSTRZELIŁY. W PUCHARZE POLSKI WYGRAŁY AŻ 7:0

Leszek Ojrzyński w Grudziądzu wystawił do gry w polu dwie "11". Cały mecz zagrali jedynie Krzysztof PilarzAdam Danch. Natomiast wolne dostali m.in. Adam Marciniak, który w tym sezonie zagrał najwięcej meczów w Arce oraz narzekający na przeziębienie Marcus.

Szkoleniowiec próbował nowych rozwiązań taktycznych. Na lewej obronie sprawdził Frederika Helstrup. Dla Duńczyka podstawową pozycja jest środek obrony. Teraz w defensywie szkoleniowiec pomieścił trzech nominalnych stoperów, co może być również wstępem do przejścia w przyszłości do gry z trzema obrońcami.

Tym bardziej, że w drugiej linii znalazło się trzech środkowych obrońców, co także jest praktykowane przy ustawieniach 1-3-5-2. I właśnie jeden z nich otworzył wynik sparingu. W 20. minucie gola strzelił Antoni Łukasiewicz. Oby dla piłkarza zwanego przez kibiców "Admirałem" był to początek lepszej passy. W tym sezonie zagrał jedynie pełny mecz wraz z dogrywką w Pucharze Polski, a w ekstraklasie wszedł tylko w doliczonym czasie gry spotkania w Zabrzu z Górnikiem. Na jego pozycji w "11" grywał ostatnio głównie Dawid Sołdecki, który w Grudziądzu zagrał po przerwie, na swojej "starej" pozycji, środku obrony.

ADAM MARCINIAK NIE ROBI NIC NA POKAZ. PRZECZYTAJ WYWIAD Z DEFENSOREM ARKI

34-latek otworzył wynik sparingu po uderzeniu głową, po dośrodkowaniu z rogu Siergieja Kriwca. Potem jeszcze Białorusi dołożył dwa gole. Najpierw wykorzystał karnego, a wynik pierwszej połowy ustalił po akcji z Alvaro Reyem. 31-latek też czeka na lepszy okres z Arce. Dotychczas grał czterokrotnie, w tym tylko w Pucharze Polski dwukrotnie w wyjściowym składzie. W piątek pomocnik wysłał trenerowi sygnał, że może wzmocnić siłę uderzeniową żółto-niebieskich.

Jednak z powrotu do podstawowego składu nie rezygnuje Mateusz Szwoch. On wszedł do gry po przerwie i także wpisał się na listę strzelców. W tej odsłonie ustawienie było zbliżone do tego, które Arka prezentowała w ostatnich meczach. Rolę defensywnego pomocnika pełnił Yannick Sambea. Na szpicy zagrał Ruben Jurado, który ustalił końcowy wynik sparingu. Warto podkreślić, że przy obu golach po przerwie asystował prawy obrońca, Tadeusz Socha.

ZNAMY DOKŁADNY TERMIN DERBÓW TRÓJMIASTA. SPRAWDŹ, KIEDY NA MECZ W GDYNI I PO ILE BILETY

Szkoleniowiec cały czas szuka nowych rozwiązań w ofensywie. Przeciwko Olimpii w pierwszej połowie posłał do gry Jana Łosia. To wychowanek UKS Cisowa, który przez Bałtyk trafił do Arki. 20 lipca skończył 17 lat. W tym sezonie napastnik grał w Centralnej Lidze Juniorów (3 gole) oraz w IV-ligowych rezerwach (2). W przerwie na reprezentację dostał szansę treningów i gier w pierwszej drużynie, gdyż na kadrowe zgrupowania wyjechali dwaj ofensywni gracze: Lukas Zarandia (powołanie do Gruzja U-21) i Michał Żebrakowski (Polska U-20).

Przed gdynianami nie oparła się w piątek I-ligowa Olimpia. Niewiele gospodarzom pomógł m.in. Adrian Klimczak, który na ten sezon jest wypożyczony do Grudziądza z Arki. Przypomnijmy, że już zimą 20-latek został pozyskany przez żółto-niebieskich z II-ligowego Gryfa Wejherowo, ale z tą drużyną dokończył poprzedni sezon, a i w bieżących rozgrywkach nie było dla niego miejsca w kadrze ekipy z ul. Olimpijskiej.

INWESTOWANIE PIENIĘDZY W POLSKĄ PIŁKĘ TO SZALEŃSTWO? CO TY O TYM SĄDZISZ? ZAGŁOSUJ

Wyniki 11 kolejki

• LECHIA GDAŃSK - Zagłębie Lubin 1:0 (0:0)
  • ARKA GDYNIA - Cracovia 1:1 (0:0)
  • Sandecja Nowy Sącz - Śląsk Wrocław 1:1 (1:1)
  • Pogoń Szczecin - Korona Kielce 0:0
  • Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok 0:0
  • Wisła Płock - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:0 (0:0)
  • Górnik Zabrze - Piast Gliwice 1:0 (0:0)
  • Lech Poznań - Legia Warszawa 3:0 (2:0)