15 marca 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
aktualizacja: godz. 19:14 (15 marca 2014)
Najnowszy artykuł na ten temat Bałtyk skończył sezon III ligi z 4. lokatą
Krzysztof Bułka jesienią zdobył dla Bałtyku sześć bramek. Wiosnę rozpoczął od zdobycia kolejnych dwóch. Krzysztof Bułka jesienią zdobył dla Bałtyku sześć bramek. Wiosnę rozpoczął od zdobycia kolejnych dwóch.

Bałtyk Gdynia pokonał Polonię Gdańsk 2:0 (1:0) w inauguracyjnym meczu rundy wiosennej III ligi. Obie bramki dla gospodarzy zdobył skrzydłowy Krzysztof Bułka. Natomiast nie powiodło się rezerwom Arki Gdynia, które przegrały na wyjeździe z Energetykiem Gryfino 1:2 (0:2). Żółto-niebiescy od 50. minuty grali w dziesięciu i... szło im znacznie lepiej. Efektownym golem z przewrotki popisał Filip Patok.

Bałtyk Gdynia - Polonia Gdańsk 2:0 (1:0)
Bramki: Bułka 22, 58

BAŁTYK: Tułowiecki - Weber, Wasielewski, Proena, Wesołowski - Rusinek (68 Krzemiński), Dettlaff (16 Ziemak), Szamp, Bułka - Rychłowski (85 Kurs) - Kazubowski.

POLONIA: Kamola - Kudan, Skowroński, Pikulski, Zgliński - K.Borkowski (71 Gałkowski), Ł.Borkowski, Cejer (61 Szuba), Mikołajczak, Sobczak (71 Cholewiński) - Mikołajczak, Gierałtowski (74 Sidor)

Na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni trójmiejskie derby zainaugurowały wiosnę w III lidze. W spotkaniu pomiędzy miejscowym Bałtykiem a Polonią Gdańsk goście od początku oddali inicjatywę biało-niebieskim.

- Takie było nasze założenie. Wiedzieliśmy, że mogą mieć problemy z atakiem pozycyjnym i chcieliśmy walczyć z nimi szybkimi atakami. Niestety, wyszliśmy na boisko chyba zbyt zmotywowani i troszkę przestraszeni. Zbyt szybko straciliśmy gola i to dało Bałtykowi dużo swobody. Liczyłem, że postawimy im trudniejsze warunki - mówi trener gdańszczan Paweł Pagieła.

Wynik spotkania otworzył Krzysztof Bułka. Lewoskrzydłowy gdynian zamknął akcję robiąc w polu karnym zwód do środka boiska i nie dając najmniejszych szans Patrykowi Kamoli.

Bramkarz Polonii wypożyczony na tą rundę z Arki Gdynia wprawdzie kilkukrotnie ratował później gdańszczan przed stratą drugiego gola. Wygrał m.in. pojedynek sam na sam z Bułką. Jeszcze w pierwszej połowie pokonać go mógł Arkadiusz Proena, który trafił jednak w poprzeczkę. Kamola skapitulował jednak po raz kolejny i ponownie za sprawą Bułki. Gdynianin uderzył z pierwszej piłki po kombinacyjnej akcji i odbiciu się futbolówki od pięty Rolanda Kazubowskiego.

Polonia najlepszą okazję miała przy stanie 1:0, gdy po podaniu Kamila Borkowskiego wślizgiem uderzał Piotr Gierałtowski. Uderzenie to obronił jednak Kacper Tułowiecki.

- Uważam, że 2:0 to niski wymiar kary, bo Polonia dała nam sporo swobody, ale brakowało wykończenia. Po stracie bramki gdańszczanie zagrali jednak odważniej, ale poradziliśmy sobie z ich atakami, a dobrze bronił Tułowiecki. W ostatnim kwadransie Polonia zaatakowała mocniej i pokazała, że trzeba traktować ją z szacunkiem. My musimy na pewno popracować nieco nad koncentracją, ale 3 punkty na inaugurację bardzo nas cieszą - mówi trener Bałtyku Paweł Budziwojski.

Szkoleniowiec w tym meczu dał zadebiutować aż sześciu nowym graczom: Kazubowskiemu, Tułowieckiemu, Adamowi Szampowi, Łukaszowi KrzemińskiemuJanuszowi Weberowi. Zagrał też powracający do Gdyni Marcin Dettlaff, ale z powodu urazu opuścił plac gry w pierwszej połowie.

Nowi gracze wypadli pozytywnie, jednak najlepsze wrażenie zrobił Bułka.

- Zdecydowanie w moim zespole zabrakło na skrzydle takiego gracza. Wygrywał praktycznie wszystkie indywidualne pojedynki i dał Bałtykowi ogromną pewność siebie. U nas nie było takiej jakości i jeśli chcemy coś zwojować na wiosnę, do niej musimy dążyć - mówi Pagieła.

BAŁTYK Gdynia
POLONIA Gdańsk

72% 252 typowania BAŁTYK Gdynia
22% 75 typowań REMIS
6% 22 typowania POLONIA Gdańsk

Energetyk Gryfino - Arka II Gdynia 2:1 (2:0)
Bramki: Filiks 31, Lipka 43 - Patok 65
ARKA II: Kędra - Kubowicz, Robakowski, Sztandar (78 Szulc), Dampc - Sulewski, Mosiejko (65 Kreft), Nalepa, Wojowski (46 Jankowski), Patelczyk, (46 Patok) - Wardziński

Filip Patok popisał się w sobotę efektownym uderzeniem z przewrotki, ale jego gol pomógł Arce II jedynie zmniejszyć wymiary porażki z Energetykiem. Filip Patok popisał się w sobotę efektownym uderzeniem z przewrotki, ale jego gol pomógł Arce II jedynie zmniejszyć wymiary porażki z Energetykiem.
Rezerwom Arki Gdynia na inaugurację III-ligowej wiosny przyszło zagrać z ostatnim po jesieni zespołem w tabeli. Podopieczni Grzegorza Witta bardzo słabo weszli jednak w mecz i w pierwszych 45 minutach nie byli w stanie stworzyć sobie ani jednej sytuacji bramkowej.

- Zagraliśmy fatalną połowę. Przeciwnik zmusił nas do ataku pozycyjnego, a my mieliśmy ogromny problem z rozgrywaniem akcji - mówi szkoleniowiec.

Gospodarze objęli prowadzenie na kwadrans przed przerwą. Do piłki odbitej od muru po rzucie wolnym dopadł Jarosław Filiks i niezagrożony przez nikogo uderzył na bramkę.

Dawida Kędrę po raz drugi graczom Energetyka udało się pokonać tuż przed końcem pierwszej połowy. Kompletnie w tej sytuacji zawiodła gdyńska obrona. W pole karne Arki II wpadł Marek Lipka, który uderzał praktycznie do pustej bramki.

Od 50. minuty gdynianie grali w dziesięciu. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Radosław Robakowski. Paradoksalnie to od tego momenty żółto-niebiescy przejęli inicjatywę nad wydarzeniami na boisku.

Przewaga podopiecznych Witta była niepodważalna, a jej ukoronowaniem był efektowny strzał Filipa Patoka. Niespełna 21-letni napastnik otrzymał zagranie w pole karne i z 7. metra uderzył celnie z przewrotki.

Do wyrównania doprowadzić mógł jeszcze m.in. Robert Sulewski, ale jego uderzenie wybronił bramkarz. Ostatecznie gdynianom nie udało się wywieźć choćby punktu z terenu teoretycznie najsłabszego rywala.

Wiosnę nieudanie rozpoczęły także rezerwy Lechii Gdańsk, które przy Traugutta przegrały z Cartusią 0:1 (0:1).

Wyniki 18 kolejki

• ARKA GDYNIA - Stomil Olsztyn 3:3 (2:1)
  • Energetyk ROW Rybnik - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:3 (0:0)
  • Puszcza Niepołomice - GKS Bełchatów 0:2 (0:2)
  • Okocimski Brzesko - Sandecja Nowy Sącz 0:0
  • Dolcan Ząbki - Olimpia Grudziądz 2:1 (1:0)
  • Miedź Legnica - Wisła Płock 0:0
  • GKS Katowice - Flota Świnoujście 1:1 (0:0)
  • Kolejarz Stróże - Chojniczanka 1:1 (1:1)

• jaka lechiaa

co ty bredzisz!!! W Grudziądzu tylko Olimpia Biało - Zieloni!!!

• 0 0

• Tylko Bałtyk Gdynia :) Bravo :) (2)

bravo tez ze arka w plecy :) i zeby jutro Lechia wygrała :)

• 32 14

• i ty siebie nazywasz "gdynianin" ??? no tak --- taki z małej litery , to wszystko tłumaczy :P

• 12 8

• Gdynia to Arka

Bałtyk jest niżej w tabeli od rezerw Arki, a jego najlepszym zawodnikiem jest Arkowiec Krzysztof Bułka. Jesteście lata świetlne do tyłu kadłubiarze