Arka bez bonusu, kolejna porażka Ogniwa

jag. Marta
18 września 2010 (artykuł sprzed 13 lat)
Najnowszy artykuł o klubie Drew Pal 2 Lechia Rugby Lechia i Ogniwo w pierwszym wiosennych derbach. Arka podejmuje Budowlanych

Rugbiści Lechii w nadspodziewanie wysokich rozmiarach wygrali w Sochaczewie z Orkanem 61:7 (37:0) i tym samym gdańszczanie umocnili się na czele ekstraligi. Punkt do biało-zielonych traci Arka, która na własnym boisku wygrała z Budowlanymi Lublin bez bonusu 17:10 (0:3). Niestety, czwartej porażki doznało Ogniwo. Tym razem sopocianie przegrali w Poznaniu 10:27 (5:12).

ORKAN SOCHACZEW - LECHIA GDAŃSK 7:61 (0:37)
Punkty:

Orkan: Piotr Wylot 5, Bogdan Wróbel 2.
Lechii:Jurij Buchajło 29, Grzegorz Janiec 10, Marka Płonka 5, Tomasz Rokicki 5, Piotr Jurkowski 5, Janusz Urbanowicz 5, Robert Kwiatkowski 2.

LECHIA: Odoliński, Janiec, Kaszuba - Doroszkiewicz, Krzewicki - Hedesz, Płonka, Wojcieszak - Piszczek - Buchajło - Buczek, Wilczuk, Rokicki, Zajkowski, Jurkowski oraz Klusek, Urbanowicz, Dobkowski, Kuźmiński, Komajda, Kwiatkowski, Narwojsz.

Po zdobyciu w minionym sezonie brązowych medali aspiracje Orkana Sochaczew znacznie wzrosły, jednak ekipa ta poza rozgromieniem w pierwszej kolejce Juvenii doznała kolejnych trzech porażek w tym jednej z beniaminkiem - Budowlanymi Lublin - na własnym boisku.

Gdańszczanie narzucili swój styl gry od początku zawodów i dość szybko otworzył się w Sochacewie "worek z punktami". Już po 40 minutach gdańszczanie prowadzili 37:0. Przewaga gdańszczan była tak wielka, że w końcówce debiut zaliczył... kierownik drużyny, Sebastian Dobkowski.

- Cieszę się ze zwycięstwa, również z tego, że zrealizowaliśmy nasze założenia przedmeczowe. Zdominowaliśmy to co działo się na boisku już od samego początku spotkania. To nasze kolejne zwycięstwo za pięć punktów a trzeba podkreślić, że Orkan nie jest taką słabą ekipą - powiedział po meczu drugi trener Lechii Marek Płonka.

Cieniem na tym sielankowym obrazie kładzie się niestety kontuzja Krzysztofa Krzewickiego, który w 45 minucie gry prosto z murawy został odwieziony do szpitala, prawdopodobnie z urazem więzadeł kolanowych.

ARKA GDYNIA - BUDOWLANI LUBLIN 17:10 (0:3)
Punkty:

Arka: Dawid Banaszek 12, Siergiej Garkawyj 5
Budowlani: Bartłomiej Jasiński 5, Piotr Skałecki 5

ARKA: Ruszkiewicz, Wojaczek, Bartkowiak - Skindel, Zdunek - Kwiatkowski, Kałduński, Nowak - Krieczun - Banaszek - Motyl, Kvernadze, Garkawyj, Malochwy - Tsiklauri oraz Kaszubowski, Madejewski, Chromiński.

- Sztuką jest też wygrać jak nie idzie - te słowa Arkadiusza Suski, kierownika gdyńskiej drużyny najlepiej oddają to co działo się na Narodowym Stadionie Rugby. Arka miała wygrać z beniaminkiem ekstraligi, ale męczyła się niemiłosiernie. Do przerwy nawet przegrywała 0:3, a niewiele brakowało, aby było 0:6, bo jeden z czterech w pierwszej połowie kopów z karnego gości zatrzymał się na słupku.

Dopiero po zmianie stron wyrównał z karnego Dawid Banaszek. Łącznikowi ataku żółto-niebiescy zawdzięczają w dużej mierze, że w ogóle wygrali. Maciej Stachura zmobilizował do gry optymalny tę chwilę skład. Po raz pierwszy w tym sezonie do gry weszli m.in. rutyniarze Wojciech Ruszkiewicz i Marek Skindel, a powtórny debiut zaliczył nie oglądany w Arce od czterech lat Siergiej Garkawyj.

I właśnie reprezentant Ukrainy w rugby siedmioosobowy wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Po jego piątce i podwyższeniu Banaszka było 10:3. Jednak nie na długo miejscowi cieszyli się korzystny wynikiem. Wkrótce potem jak Arkadiusz Zdunek zaczął odsiadywanie 10-minutowej kary za żółtą kartkę, Budowlani wbili się w gdyńskie pole punktowe maulem, a że nie pomylili się też przy podwyższeniu, zrobiło się 10:10.

Cztery punkty Arce zapewnił Banaszek. Dawid popisał się kilkudziesięciometrowym rajdem, po którym zaniósł piłkę między słupy, a zatem nie miał problemu również z podwyższenie. w ten sposób, na siedem minut przed końcem gry nie doszło do niespodzianki, za jaką z pewnością można byłoby uznać remis beniaminka w Gdyni.

POSNANIA POZNAŃ - OGNIWO SOPOT 27:10 (12:5)
Punkty:

Posnania: Matuesz Adamski 12, Łukasz Kujawski 5, Dariusz Działek 5, Patryk Wyrwas 5.
Ogniwo: Michał Plich 5, Vaxtang Kavtidze 5.

OGNIWO: Guniava, M.Plich, Rzepkowski (Domaradzki) - Lisiecki (Rycewicz), Furmański - Węgierski, Łopuski, Anuszkiewicz - Czaja - Korbolewski - Kowalczyk, Przychocki, Jankowski (Hodura), Napiórkowski - Kavtidze.

Sopocianie przegrali mecz, w którym posiadali prze większą część gry optyczną przewagę, co więcej pozwolili rywalom zdobyć punkt bonusowy. - Mieliśmy grać przy młynie. Te założenia w dużej mierze rywalizowaliśmy do przerwy i już właściwie w pierwszej połowie powinniśmy ten mecz rozstrzygnąć na swoją korzyść. Niestety, zamiast wyjść na drugą połowę z prowadzenie 15:7 i grać z wiatrem - przegrywaliśmy. W dobrej sytuacji nie zdobyliśmy przełożenia i wszystko poszło w drugą stronę. Ponadto Kavtidze zamiast krzyknąć "mam" we własnym polu 22 metrów wpadł na trzech rywali i też niepotrzebnie straciliśmy punkty - relacjonuje Jarosław Hodura.

Po przerwie szkoleniowiec postanowił wesprzeć podopiecznych na murawie. Do gry wszedł również Jarosław Rycewicz, choć nie do końca ma wyleczoną kontuzję obojczyka, której nabawił się podczas inauguracji sezonu w Gdańsku. - Zagraliśmy lepszy mecz niż w trzech poprzednich kolejkach. Niestety, w drugiej połowie znów pozwoliliśmy się skontrować rywalom. Nie pozostaje nam nic innego jak solidnie przepracować dwa najbliższe tygodnie, aby w jak najlepszej formie zagrać w następnej serii z Juvenią - dodaje trener Ogniwa.

Tabela wprowadzona: 2010-10-01

W czwartym dzisiejszym meczu Juvenia Kraków przegrała z Budowlani Łódź 14:43 (7:22).