Oceny zawodników
Koszykarze Arki Gdynia rozbili Miasto Szkła Krosno
26 października 2018
(31 opinii)
Koszykarze Arki Gdynia nie mieli problemów z pokonaniem w Gdynia Arenie...
Trener
Zawodnicy
Poza składem
Terminarz
23.03 (sob) godz.17:30 | TREFL Sopot | typuj | KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia | |
01.04 (pon) godz.15:30 | Enea Stelmet Zastal Zielona Góra | typuj | KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia | |
07.04 (nd) godz.17:30 | Muszynianka Domelo Sokół Łańcut | typuj | KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia | |
11.04 (czw) godz.17:30 | KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia | typuj | Dziki Warszawa | |
20.04 (sob) godz.15:30 | MKS Dąbrowa Górnicza | typuj | KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia | |
13.03 (śro) godz.19:30 | KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia | 90:82 | Polski Cukier Start Lublin | |
07.03 (czw) godz.19:30 | Arriva Polski Cukier Toruń | 101:86 | KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia | |
02.03 (sob) godz.15:30 | KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia | 85:89 | Anwil Włocławek | |
11.02 (nd) godz.15:30 | KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia | 104:102 | Legia Warszawa | |
04.02 (nd) godz.15:30 | King Szczecin | 91:73 | KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia |
Tabela
Koszykówka - Orlen Basket Liga
Drużyny | M | Z | P | Bilans | Pkt | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Anwil Włocławek | 23 | 18 | 5 | 1984:1784 | 41 |
2 | Trefl Sopot | 24 | 17 | 7 | 2046:1877 | 41 |
3 | King Szczecin | 24 | 16 | 8 | 2157:2002 | 40 |
4 | Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski | 24 | 15 | 9 | 2055:1898 | 39 |
5 | PGE Spójnia Stargard | 24 | 13 | 11 | 1924:1843 | 37 |
6 | Legia Warszawa | 24 | 13 | 11 | 1999:1956 | 37 |
7 | Polski Cukier Start Lublin | 24 | 13 | 11 | 2134:2130 | 37 |
8 | Dziki Warszawa | 24 | 13 | 11 | 1905:1907 | 37 |
9 | MKS Dąbrowa Górnicza | 24 | 12 | 12 | 2294:2228 | 36 |
10 | Arriva Polski Cukier Toruń | 24 | 12 | 12 | 1955:1989 | 36 |
11 | Śląsk Wrocław | 23 | 13 | 10 | 1815:1861 | 36 |
12 | Icon Sea Czarni Słupsk | 24 | 12 | 12 | 1880:1928 | 36 |
13 | Tauron GTK Gliwice | 24 | 7 | 17 | 2056:2193 | 31 |
14 | Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia | 24 | 7 | 17 | 1991:2227 | 31 |
15 | Enea Stelmet Zastal Zielona Góra | 24 | 6 | 18 | 2009:2195 | 30 |
16 | Muszynianka Domelo Sokół Łańcut | 24 | 4 | 20 | 1927:2113 | 28 |
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Drużyny z miejsc 9-16 zakończą sezon z pozycjami z sezonu zasadniczego. Ostatni zespół zostanie zdegradowany. Jego miejsce zajmie mistrz Suzuki I Ligi.
1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.
Wyniki 24 kolejki:
- TREFL SOPOT - Arriva Polski Cukier Toruń 78:80 (27:17, 24:22, 18:16, 9:25)
- KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA GDYNIA - Polski Cukier Start Lublin 90:82 (23:15, 26:17, 24:24, 17:26)
- Śląsk Wrocław - Icon Sea Czarni Słupsk 67:65 (14:15, 13:14, 19:14, 21:22)
- King Szczecin - Dziki Warszawa 90:72 (24:17, 19:16, 25:19, 22:20)
- PGE Spójnia Stargard - Tauron GTK Gliwice 86:76 (27:19, 25:16, 16:23, 18:18)
- MKS Dąbrowa Górnicza - Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 85:89 (22:25, 27:29, 20:13, 16:22)
- Anwil Włocławek - Enea Stelmet Zastal Zielona Góra 75:93 (17:24, 21:12, 18:31, 19:26)
- Muszynianka Domelo Sokół Łańcut - Legia Warszawa 71:82 (20:27, 19:23, 16:17, 16:15)
- Mecz zaległy z 17. kolejki:
- Polski Cukier Start - TREFL SOPOT 84:85 (26:16, 19:27, 23:25, 16:17)
Najwyżej ocenieni zawodnicy Arki
-
Seth Leday
ocena
5.21(29 ocen) -
Adam Hrycaniuk
ocena
5.20(30 ocen) -
Stefan Kenić
ocena
5.18(28 ocen)
Aktualna kadra Arki
- Wojciech Bychawski
- ur.
- 1976
- wzrost
- 188
Bryce Alford- wzrost
- 190
- Adrian Bogucki
- ur.
- 1999
- wzrost
- 215
Nikodem Czoska- ur.
- 2002
- wzrost
- 192
- Adam Hrycaniuk
- ur.
- 1984
- wzrost
- 206
Grzegorz Kamiński- ur.
- 2000
- wzrost
- 200
- Stefan Kenić
- ur.
- 1997
- wzrost
- 206
Szymon Kołakowski- ur.
- 2003
- wzrost
- 193
- Seth Leday
- ur.
- 1996
- wzrost
- 201
Kacper Marchewka- ur.
- 2002
- wzrost
- 192
- Filip Matczak
- ur.
- 1993
- wzrost
- 187
Maciej Nagel- ur.
- 2005
- wzrost
- 205
- Andrzej Pluta
- ur.
- 2000
- wzrost
- 190
Jakub Szumert- ur.
- 2005
- wzrost
- 203
- Maksymilian Wilczek
- ur.
- 2004
- wzrost
- 197
Bartłomiej Wołoszyn- ur.
- 1986
- wzrost
- 196