Arka nadal bez gola, ale z punktem

26 października 2010 (artykuł sprzed 13 lat)
Michał Szromnik broniąc karnego uratował punkt Arce. Michał Szromnik broniąc karnego uratował punkt Arce.

Żadnego gola nie udało się strzelić trójmiejskim piłkarzom w jedenastej serii gier w Młodej Ekstraklasie. Gdynianie na bramkę czekają już 358 minut! Mimo to Arce udało się utrzymać remis w Bełchatowa 0:0, gdyż Michał Szromnik obronił karnego. Natomiast Lechia została rozbita na własnym boisku przez Wisłę Kraków. Gdańszczanie przegrali aż 0:6 (0:2). To ich najwyższa porażka w historii występów w tych rozgrywkach

.

GKS Bełchatów - Arka Gdynia 0:0

GKS: Paprocki - Wróbel, Gadomski, Słomian, Jacak (9 Stępień) - Bartosiak (77 Gołuch), Piekarski, Marciniak, Grube (81 Kaczmarek), Grzelak - Pieczara.

ARKA: Szromnik - Mokwa, Żołnierewicz, Brodziński, Liberacki - Sulewski (77 Brzuzy), Paprocki, Bożok, Szwoch (85 Bartlewski), Bębenek - Ziętarski (46 Słowiński).

W Bełchatowie młodzieży pomagał Miroslav Bożok. Słowak w ekstraklasie nie może grać z uwagi na czerwoną kartkę. Kara obowiązuje tylko w rozgrywkach seniorskich. Aby pomocnik utrzymał się w rytmie meczowym, zagrał w Młodej Ekstraklasie.

Jednak i z nim Arce nie udało się strzelić gola. To już trzeci mecz z rzędu bez trafienia. Po raz ostatni udało się w Młodej Ekstraklasie posłać piłkę do siatki Rafałowi Siemaszce 3 października w wyjazdowym spotkaniu z Polonią Warszawa.

Jedyna dobra wiadomość to taka, że podopieczni Dariusza Mierzejewskiego zatrzymali porażki. Po dwóch niepowodzeniach z rzędu przywieźli punkt z Bełchatowa. Duża w tym zasługa bramkarza Szromnika. Michał w 24. minucie nie dał się pokonać z karnego Krystianowi Pieczarze.

Warto odnotować, że w ostatnich pięciu minutach na boisku pojawił się 16-letni Sebastian Bartlewski. Dla napastnika był to debiut w Młodej Ekstraklasie.

Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 0:6 (0:2)

Maciej Papież 47, 64, Daniel Cyzio 27 (karny), Michał Nalepa 35, Michał Szewczyk 55, Michał Chrapek 83

LECHIA: Barczak (80 Lis) - Kowalkowski, Zbrzyzny, Gawroński, Rąbczyk - Żmijewski, Korzępa (46 T. Kila), Hirsz (46 Kołodko) - Szuprytowski (67 Gac), Pruchnik (46 Pomaski), Łuczak (62 Grzywacz).

WISŁA: Kurto - Skołorzyński, Nalepa, Cyzio, Cygal (67 Jania) - Stanek (46 Szewczyk), Brud, Ligienza, Chrapek - Jeleń (67 Skórski), Papież (75 Masiuda).

Lechia doznała najwyższej porażki w historii gier w ekstraklasie. Wisła przebiła wynik z Białegostoku, gdzie 16 maja biało-zieloni przegrali z Jagiellonią 0:5.

Mecz mógł się ułożyć inaczej, gdyby w 8. minucie Michał Pruchnik wykorzystał rzut karny. Od 27. minuty gospodarze grali w "10" i wówczas rozwiązał się worek bramkowy.

Michał Kowalkowski ręką zatrzymał piłkę zmierzającą do siatki. Za to zagranie otrzymał czerwoną kartkę, a Wisła otrzymała karnego, którego zamieniła na bramkę.

Na ostatnie 10 minut między słupki wszedł Piotr Lis, dla którego był to debiut w Młodej Ekstraklasie. Jednak i 18-latkowi nie udało się zachować czystego konta.

Pozostałe wyniki:
Cracovia - Polonia Warszawa 2:3 (1:1), Jagiellonia Białystok - Widzew Łódź 2:1 (2:0), Lech Poznań - Górnik Zabrze 0:1 (0:1), Legia Warszawa - Korona Kielce 4:1 (3:0), Ruch Chorzów - Zagłębie Lubin 1:2 (1:2), Śląsk Wrocław - Polonia Bytom 1:5 (0:1).

W najbliższej kolejce Arka zagra już 29 października (piątek) o godzinie 12.00). W Gdyni stawi się Ruch Chorzów. Natomiast dzień później (12.00) Lechia zagra w Kielcach z Koroną. Wyniki obu spotkań można już obstawiać w naszym typerze.

Opinie (29) 3 zablokowane

• Lechia ale macie zgodę (4)

11 bramek wam wrzucili w dwóch meczach :):)

• 31 16

• hm

zgoda jest na trybunach a nie na boisku...

• 7 6

• oceny

i jeszcze te oceny kibiców - "po znajomości" je przyznajecie? przerżnęli 0:6 i jeszcze oceny na 6? :)

• 3 0

• zgoda zobowiazuje

• 2 0

• a my wam 5-0

• 1 0

• 6 to za mało, 6 to za mało, jeszcze z dziesięć by się zdało! (2)