Szczypiorniści Arki Gdynia nie sprostali PGE Vive Kielce

Arka Gdynia - ręczna m.

Dawid Przysiek zdobył w sobotnim meczu niemal połowę bramek dla Arki Gdynia.
Dawid Przysiek zdobył w sobotnim meczu niemal połowę bramek dla Arki Gdynia. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

W wyjazdowym meczu PGNiG Superligi szczypiorniści Arki Gdynia ulegli PGE Vive Kielce 25:38 (12:20). Zespół Dawida Nilssona miał dobre fragmenty gry jednak na mistrza Polski było to zdecydowanie za mało. W ataku błysnął Dawid Przysiek, który zapisał na koncie aż 12 bramek.

Szczypiorniści Energa Wybrzeża Gdańsk zmierzą się z MMTS Kwidzyn. Przeczytaj zapowiedź meczu

PGE Vive: Cupara, Ivić - Aguinagalde 4, Bis 3, Dujszebajew 4, Fernandez 3, Jachlewski, Janc 9, Jurkiewicz 1, Karałek 3, Kulesz 2, Lijewski, Mamić, Moryto 9

ARKA: Michalczuk, Pieńczewski, Zimakowski - Ćwikliński 1, Czaja, Jamioł 1, Jasowicz 4, Lisiewicz 3, Przysiek 12, Rutkowski, Rychlewski, Skwierawski 1, Wołowiec 2, Wolski

Szczypiorniści Arki Gdynia udali się w sobotę na mecz do mistrza Polski i lidera PGNiG Superligi, PGE Vive Kielce. Tym samym spotkała się pierwsza drużyna w tabeli, która wcześniej nie zaznała goryczy porażki, z outsiderem rozgrywek, który wygrał tylko raz. Faworyt starcia był więc tylko jeden.

Szkoleniowiec Arki Dawid Nilsson mógł skorzystać z usług Mateusza Rutkowskiego. Kołowy, który zimą został pozyskany z Energa Wybrzeża Gdańsk, nie był uprawniony do gry na spotkanie z Zagłębiem Lubin. W Kielcach zaliczył więc debiut w żółto-niebieskich barwach. Z drugiej strony na boisku zabrakło jednego z najskuteczniejszych szczypiornistów Arki Roberta Kamyszka, który jest chory.

To jednak nie atak był problemem gdynian w Kielcach, a obrona. Choć mecz zaczął się dobrze dla przyjezdnych. Po trafieniach Rafała JamiołaDawida Przysieka Arka prowadziła 3:1, a później po golu Pawła Ćwiklińskiego 4:2. Mało tego, gdy w 10. i 11. minucie do bramki trafili Przysiek oraz Adam Lisiewicz zrobiło się 6:3. I na tym skończyło się dominacja Arki.

Do końca pierwszej połowy gdynianie dorzucili tylko cztery gole. Po serii 4:0 Vive, już w 12. min. przegrywali 6:7. I choć Przysiek potrafił jeszcze dwukrotnie doprowadzić do remisu: 7:7 i 8:8, to w 24. min. było już 16:9 dla mistrza Polski. Po pierwszej połowie prowadził on 20:12.

Lepszy fragment gry Arka miała pomiędzy 32. a 36. min. Wówczas dwukrotnie trafił najlepiej dysponowany w ataku w drużynie gości Przysiek, a jego bramki przedzielił swoją Krzysztof Jasowicz co zniwelowało stratę do pięciu goli (21:16). I choć żółto-niebiescy starali się to utrzymać, to w kolejnej części tracili bramki seriami 0:3 i 0:4. Po tej drugiej, w 52. min. było 31:21 dla Vive. Mistrzowie Polski już do ostatniej syreny kontrolowali przebieg gry.