Szczypiorniści Arki Gdynia rozbici przez wicemistrza Polski Orlen Wisłę Płock

26 lutego 2019 (artykuł sprzed 5 lat)
Rafał Jamioł był w Płocku najskuteczniejszym szczypiornistą Arki Gdynia. Rafał Jamioł był w Płocku najskuteczniejszym szczypiornistą Arki Gdynia.

Szczypiorniści Arki Gdynia zostali rozbici na wyjeździe przez wicemistrza Polski, Orlen Wisłę Płock 17:36 (7:17). Tylko krótkimi fragmentami żółto-niebiescy byli w stanie prowadzić wyrównaną grę z mocnym rywalem. Wisła szybko zdominowała mecz, a emocje skończyły się już w pierwszym 10 minutach

Orlen Wisła: Borbely, Wichary - Daszek 1, Gębala 3, Góralski 4, Kowalski, Krajewski 5. Mihić 3, Mlakar 8, Moya Florido, Obradović 1, Piechowski 1, Racotea 4, Sulić, Tarabochia 2, Toledo 2, Zdrahala 2

ARKA: Pieńczewski - Całujek 2, Ćwikliński 2, Czaja, Jamioł 4, Jasowicz, Kamyszek 3, Lisiewicz 2, Przysiek, Rutkowski, Rychlewski 2, Skwierawski, Wołowiec, Wolski 2

Piłkarze ręczni Arki Gdynia pojechali do Płocka jak na ścięcie. Trudno było przypuszczać, że ostatnia drużyna PGNiG Superligi będzie w stanie przeciwstawić się wicemistrzowi Polski na jego terenie. Niestety dla drużyny Dawida Nilssona, nawet przez chwile nie pachniało niespodzianką.

W 4. minucie żółto-niebiescy przegrywali 0:2, ale udało się trafić do bramki Rafałowi Jamiołowi (2:1). Na to gospodarze odpowiedzieli serią 4:0, którą w 9 min. przerwał Robert Kamyszek. Był to fragment gry bramka za bramkę, gdyż na trafienie Jose De Toledo odpowiedział Jakub Wolski (7:3). Następstwem tego była jednak kolejna seria 4:0 wicemistrzów Polski (11:3), którzy już w 17. min. pokazali totalną dominację nad przebiegiem gry. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Orlen Wisły 17:7.

Po zmianie storn Arka czekała na zdobycie bramki do 35. min. Wówczas na listę strzelców ponownie wpisał się Wolski (19:8). Kiedy goście trafiali do bramki, gospodarze odpowiadali ze zdwojoną siłą. A pomiędzy 43. a 48. min. zaliczyli kolejną serię 4:0 i na tablicy wyników pojawiło się 29:12. Arka mogła skupić się już jedynie na tym, aby nie dopuścić Wisły do 20-bramkowej przewagi. Gdynian najpierw chronili od tego Łukasz Całujek, Rafał Rychlewski i Jamioł, ale w 54. min. zrobiło się już 34:15. Na boisku widać było widoczne rozluźnienie w szeregach Wisły i lekką niechęć po stronie Arki. Pomimo tego dla żółto-niebieskich trafili jeszcze Całujek i Jamioł więc mecz zakończył się wynikiem 36:17.

Wyniki 20 kolejki

• Orlen Wisła Płock - ARKA GDYNIA 36:17 (17:7)
  • Stal Mielec - ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK 30:25 (17:12)
  • MMTS Kwidzyn - PGE VIVE Kielce 22:39 (9:20)
  • Azoty Puławy - Górnik Zabrze 29:29 (15:19, karne 1:3)
  • Zagłębie Lubin - Chrobry Głogów 21:28 (10:17)
  • Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Sandra Spa Pogoń Szczecin 29:25 (16:13)
  • Energa MKS Kalisz - Gwardia Opole 26:31 (11:16)

Opinie (12)

• Czemu tak psioczycie na ARKE (2)

W takim Płocku nic innego oprócz Ręcznej nie istnieje- no może jeszcze nożna. A ile jest w Gdyni różnych drużyn w ekstraklasie ???. Nie można wszystkich równomiernie finansować. W Płocku to pół Rafinerii sprzedali by zaspokoić obcokrajowców i jak mistrza od kilku lat nie było tak i nie będzie. A pieniądze zamiast na naszych zdolnych zawodników są wydawane na "gwiazdy" wątpliwej jakości. A potem się dziwimy że brak reprezentacji wyników. Kiedy wiele lat temu spójnia ( teraz Arka ) zdobywała wicemistrzostwo Polski. to oni nawet nie wiedzieli co to jest piłka ręczna. A teraz są zadufani w sobie. My się cieszmy że mamy w regionie tyle drużyn ręcznej na różnych szczeblach i to się rozwija. ARKA jeszcze nie utonęła.