Arka wystawiła aż 12 piłkarzy z pierwszej drużyny

12 kwietnia 2011 (artykuł sprzed 13 lat)
Mirko Ivanovski i Junior Ross tym razem wystąpili w Młodej Ekstraklasie i strzelili po jednej bramce dla Arki Mirko Ivanovski i Junior Ross tym razem wystąpili w Młodej Ekstraklasie i strzelili po jednej bramce dla Arki

Obie trójmiejskie drużyny odniosły pewne zwycięstwa w 22. serii gier Młodej Ekstraklasy. Nie jest to zaskoczeniem, gdyż zarówno Arka jak i Lechia posłały do gry zawodników z pierwszej drużyny. W Gdyni zaprezentowało się ich aż dwunastu! Ponadto nasze zespoły dysponowały atutem własnego boiska.

Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok 3:0 (2:0)
Paweł Czoska 2, Mirko Ivanovski 5, Junior Ross 86

ARKA: Zoch - Wilczyński, Siebert (64 Brodziński), Rozić (46 Żołnierewicz), Płotka (46 Robakowski) - Sulima (46 Duarte), Budziński (46 Ross), Czoska, Ivanovski (46 Siemaszko), Rysiewski - Szwoch

JAGIELLONIA: Lipka - Murawski, Porębski, Józefiak (70 Bogusławski), Zawadzki - Kądzior, Arłukowicz, Tofil (77 Malinowski), Steć - Grudziński (46 Soczyńki), Zapolnik (34 Pawłowski)

Gdy piłkarze, którzy rozpoczynali mecz ekstraklasy z Jagiellonią w podstawowym składzie, mieli rozbieganie, pozostali piłkarze pierwszej drużyny skierowani zostali do Młodej Ekstraklasy. Za podopiecznymi podążyli trenerzy Frantisek StrakaRoman Berta, którzy oglądali spotkanie z trybun, a z seniorami zajęcia poprowadził w poniedziałek Grzegorz Witt.

W Młodej Ekstraklasie zaprezentowało się aż 12 piłkarzy trenujących obecnie w pierwszej drużynie. Dla rekonwalescentów Mateusza SiebertaMarcina Budzińskiego był to pierwszy występ w tym roku. Gdy dodamy do tego, że także Piotr RobakowskiAdrian Sulima rozpoczynali rundę w pierwszej drużynie, a potem przesunięci zostali do Młodej Ekstraklasy, widać najlepiej na jaka była dysproporcja sił.

Arka już po pięciu minutach prowadziła 2:0. Przy obu golach asystę zaliczył Sulima. Jeszcze przed przerwą gola mógł zdobyć Mateusz Szwoch, któremu piłkę wyłożył Mirko Ivanovski, ale strzelił w bramkarza. W drugiej połowie najgroźniejsze były akcję Giovanniego Duarte.

Najpierw Angolczyk próbował jeszcze dograć piłkę do Rafała Siemaszki, choć był już sam na sam z bramkarze. Zdążył wrócić jeden z obrońców i przeciął to podanie. Dopiero pod koniec spotkania Duarte dobrze wymienił piłkę z Siemaszko, a akcję zakończył celnym strzałem Junior Ross.

Bramkarz Arki, Hieronim Zoch w największym niebezpieczeństwie był po stałych fragmentach gry, które egzekwował Jan Pawłowski. W 74. minucie ten piłkarz z rzutu karnego strzelił w słupek. Dziesięć minut później Zoch dobrze sparował poza boisko ostrą bitą przez niego piłkę z wolnego.

Lechia Gdańsk - Cracovia 3:1 (2:1)
Jakub Zejglic 18, Remigiusz Gac 28, Adam Szamp 65 - Marek Wasiluk 10

LECHIA: Barczak (89 Sobczak) - Żabko (46 Gawroński), Zbrzyzny, Janicki, Przybylski - Brzeski, Popielarz (46 Szamp), Poźniak (46 Wrzask) - Gac, Kiełdanowicz (75 Wojciechowski), Zejglic (83 Kamiński)

CRACOVIA: Budaković - Wieczorek, Biernat, Grzesiak, Sarga (70 Rupa), Janus, Wasiluk (73 Kostrubała), Łuczak, Terlik (77 Szkotak), Pytel, Florek (46 Połomski).

Tomasz Kafarski przekazał do Młodej Ekstraklasy czterech piłkarzy, których miał w "18" na ostatni mecz w ekstraklasie. I właśnie jeden z nich - Jakub Zejglic zdobył pierwszego gola dla Lechii. Co ciekawe jest to pierwsze trafienie napastnika w tych rozgrywkach, gdyż wcześniej częściej grywał w III-ligowych rezerwach, a w Młodej Ekstraklasie zaliczył dopiero 11 występ.

Debiutancką bramkę w tych rozgrywkach strzelił również Adam Szamp, a dla Remigiusza Gaca było to drugie trafienie z rzędu w meczu rozgrywanym w Gdańsku.

Lechia wygrała wysoko, choć rozpoczęła grę od straty bramki. Prowadzenie dla Cracovii zdobył Marek Wasiluk. Pomocnik ma na koncie już 77 meczów w ekstraklasie, ale jesienią popadł w niełaskę i został odsunięty od pierwszej drużyny.

Pozostałe wyniki:
Polonia Bytom - Ruch Chorzów 0:4 (0:4), Widzew Łódź - Śląsk Wrocław 4:0 (1:0), Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 1:0 (0:0), Lech Poznań - Polonia Warszawa 1:1 (0:1), Wisła Kraków - Korona Kielce 7:1 (5:0),
Górnik Zabrze - GKS Bełchatów 2:1 (1:0).

W najbliższej kolejce Młodej Ekstraklasy nasze drużyny zagrają w poniedziałek 18 kwietnia. O 12.00 Lechia ugości u siebie Górnika Zabrze. Natomiast godzinę później Arka zmierzy się na wyjeździe z Cracovią.

Opinie (15) 4 zablokowane

• Arka w Pruszczu!!! (3)

Wielka Arka Gdynia przejmuje Pruszcz Gdański!!! Nowe fc - AGPG!!!

• 19 22

• HA HA HA

chyba w podziemiu

• 5 6

• Wielka i Arka :)
      No chyba że w pierwszej lidze od następnego sezonu. Przy Kolejarzach Stróże i Kluczborkach będziecie na pewno wielcy.

• 4 4

• taa a świstak

TYLKO LECHIA PRUSZCZ GDAŃSKI

• 2 6

• Jedni i drudzy tylko tutaj mogą liczyć na zwycięstwa.

• 3 3

• widzisz Czyżyk

taka prawda zbudowałeś drużynę na Młodą Ekstraklasę
    a ME to odpowiednik poziomu II ligi

• 7 3

• bez sensu

to piłkarze ME winni się bić o miejsce w I-szym składzie a nie kopacze z I-szego składu bić się o miejsca w ME

• 7 0

• co to za klub??

haha to chyba jakas kpina? arka aby wygrac z małolatami musi grać seniorami. widze pełen profesjonalizm w tym klubie:)