Arka wyznacza trendy. Gramy na remis!

28 sierpnia 2005 (artykuł sprzed 18 lat)

Piłkarze Arki Gdynia w piątym meczu w ekstraklasie w tym sezonie zanotowali piąty remis! Po raz czwarty z rzędu żółto-niebiescy zakończyli grę wynikiem 1:1. Tym razem żółto-niebiescy podzielili się punktami na wyjeździe z GKS BOT Bełchatów. Najwyraźniej podopieczni Mirosława Dragana zaczynają narzucać trend całej lidze. W tej kolejce aż siedem pojedynków zakończyło się podziałem punktów! Tego w annałach I ligi chyba jeszcze nie było. Bezkompromisowo grano tylko w Płocku.

Bramki: Radosław Matusiak (34-karny) - Andrij Griszczenko (80).

GKS BOT: Banaszyński - Fonfara, Cecot, Froehlich, Popek - Chifon (46 Berliński), Kuranty, Garguła, Górski - Kmiecik (66 Dziedzic), Matusiak (80 Janković).

ARKA: Chamera - Kowalski, Jawny, Cios, Jakosz - Gorząd (81 Pudysiak), Majda, Niciński, Ława - Kubisz (76 Griszczenko), Imeh (70 Patalan).

Żółte kartki: Cecot, Froehlich (Bełchatów), Chamera, Jakosz, Cios. Sędziował: Mikołajewski (Ciechanów). Widzów: ok. 4000.

Żółto-niebiescy rozpoczęli z takim animuszem, jakby rzeczywiście miano "królów remisów" im nie odpowiadało. Już w drugiej minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Benjamin Imeh, wykorzystując potknięcie Edwarda Cecota. Strzał Nigeryjczyka z 15 metrów minął jednak cel.

W 10 i 12 minucie bramkę Jacka Banaszyńskiego, który w wakacje był przymierzany do... Arki, mocno zaatakował Krzysztof Majda. Najpierw defensywny pomocnik zmusił do interwencji golkipera miejscowych po zamieszaniu podbramkowym, w którym w dobrych pozycjach byli też Imeh i Łukasz Kowalski. Potem niecelnie główkował.

W 21 minucie ostatnią szansę na prowadzenie dla Arki zmarnował Marek Kubisz. Ślązak, który wreszcie dostał szansę gry od pierwszej minuty, kopnął piłkę z rzutu wolnego nad poprzeczką.

Gospodarze w tym okresie starali się "odgryzać" szybkimi wypadami. Na przykład Ferdinand Chi-Fon wypuścił w pole karne Radosława Matusiaka, ale ten strzelił niecelnie. Precyzji zabrakło również Robertowi Górskiemu i Cecotowi po szybko rozegranym wolnym z Górskim.

Arka atakowała groźniej, ale prowadzenie zdobyli bełchatowianie. W 33 minucie Łukasz Garguła podał w pole karne do Grzegorza Kmiecika. Wypożyczony z krakowskiej Wisły napastnik został przewrócony przez Michała Chamerę. Nasz bramkarz zarobił żółtą kartkę, a gospodarze rzut karny. Pewnym egzekutorem był Matusiak. To pierwszy gol zdobyty przez GKS u siebie w tym sezonie.

I całe szczęście, że na tym się skończyło. Tuż przed przerwą gospodarze bowiem przycisnęli. W 40 minucie akcja Chi-Fon-Górski wyprowadziła Gargułę do strzału z osiem metrów od bramki Chamery. Pomocnik bełchatowski fatalnie przestrzelił. Cztery minuty później Grzegorz Jakosz okupił faul na Chi-Fonie żółtą kartką. Z wolnego uderzył Jacek Popek, ale nie trafił w światło bramki.

Druga połowa rozpoczęła się od wymiany ciosów. Chamera obronił strzał Rafała Berlińskiego oraz główkę Jano Froehlicha. W odpowiedzi bełchatowian niepokoi Kubisz, którego w ostatniej chwili strzał zablokowali obrońcy. W 63 minucie zaś dał znów znać o swoich inklinacjach ofensywnych Majda. Tuż przed polem karnym zdobył rzut wolny, a po wrzutce z tego stałego fragmentu gry, strzelił przewrotką, ale niecelnie.

Kolejne próby zmiany rezultatu miały miejsce około siedemdziesiątej minuty. Janusz Dziedzic chciał zaskoczyć Arkę, ale kąt był zbyt ostry i musiał zadowolić się rogiem. Natomiast strzał z wolnego Cecota minął bramkę. Znacznie bliżej szczęścia był Grzegorz Niciński. Kapitan żółto-niebiskich główkował po dośrodkowaniu Sebastian Gorząda, ale Banaszyński zdołał sparować piłkę na róg. Po wrzutce z kornera nie trafił zaś do siatki strzał Kowalskiego.

Wyrównanie padło w 80 minucie. Z prawej strony dośrodkował Kowalski, a gola strzelił wprowadzony z ławki rezerwowych, Andrij Griszczenko. Powtórzyła się zatem historia z Poznania, gdzie Ukrainiec także wyrównał na 1:1. Czy ten gol da wreszcie "Griszy" miejsce w podstawowym składzie?

W końcówce bełchatowianie zaatakowali i to ze wszystkich stron. Chamera zaniósł do sędziego przedmiot, którym miał być trafiony z trybun, ale Marek Mikołajewski nie tylko pozwolił dograć regulaminowe pięć minut, ale doliczył jeszcze trzy kolejne. Miejscowym zaczęło się śpieszyć, a tym samym brakowało im precyzji. Garguła strzelił niecelnie, choć miał lepiej ustawionego Gorana Jankovica. Główka Froehlicha stała się z kolei łatwym łupem gdyńskiego golkipera.

Trenerski dwugłos:

Mariusz Kuras (Bełchatów): - Myślałem o innym wyniku, ale trzeba się cieszyć, z tego co jest.

Mirosław Dragan: - Strata bramki obciąża Chamerę, gdyż nie powinien wychodzić do piłki. Generalnie jestem zadowolony tak z gry, jak i z wyniku.

Pozostałe wyniki 5. kolejki: Lech Poznań - Kolporter Korona Kielce 0:0, Odra Wodzisław Śląski - Wisła Kraków 1:1 (0:0). Bramki: Masłowski (57) - Frankowski (90+2); Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 1:1 (1:1). Edi (33) - Aleksander (25); Polonia Warszawa - Amica Wronki 0:0; w niedzielę: Groclin-Dyskobolia - Górnik Łęczna 1:1 (1:0). Ślusarski (34) - Wędzyński (71); Wisła Płock - Zagłębie Lubin 3:2 (1:1). Zilić (23), Gęsior (54), Jeleń (80) - Iwański (27), Chalbiński (88); Cracovia - Legia Warszawa 1:1 (1:0). Nowak (30) - Włodarczyk (66).

• I klasa expres

Dlaczego musimy placić za dojazdy kaloszom I klasę expres Precz z IV liga Wy kozly ofiarne dla kogo gracie zeby dac zarobic kaloszom jak mozna im placic za przejazd I klasa expres pociągiem! Do większości stadionow nie jezdżą pociągi tej klasy a kalosze biorą za dojazdy I klasa expres!!! paranoja!! Panie klocek zweryfikuj te opłaty za dojazdy bo więcej wychodzi niż za ryczałt sędziowski!!!

• 0 0

• I jak widać gdańszczanom znów pulsuje żyłka na myśl, że tak duże miasto jest tak w tyle...

jakże to przykre.

• 0 0

• kolego statystyk

To jest temat o 1 ligowej Arce - temat o twojej lechii jest klasę niżej. tam dziel się swoimi marzeniami i wizjami ze swoimi ziomkami.

• 0 0

• statystyk

przerażasz mnie swoimi przemyśleniami. co ty bierzesz? prozac w podwójnej ilości ?

• 0 0

• Tak na koniec

Jeżeli bez wiodącego sponsora mamy w 2 lidze budżet około 3 mln,kasa z Canal+ około 2 mln,kasa z Idei 0,5 mln,czyli gdybyśmy grali w 1 lidze budżet wynosiłby 5,5 mln,nie bedę wymieniał nazw firm,które mogą dołączyć do grona wspierających Lechię,bo po co,jeszcze nie ten etap,przeczytajcie uważnie za to w poniedziałek w prasie informację o sponsorze meczu Lechia-Śląsk,jej nazwa na pewno zrobi na Was wrażenie koledzy z północy.Piszcie co chcecie,ale wiem,że Lechia w 1 lidze,z budżetem na poziomie 15-20 mln to kwestia około 3 lat,pozdrawiam

• 0 0

• Panowie wiemy jakei sa stosunki medzy naszymi klubami ale trzeba sie cieszyc ze w koncu cos sie ruszylo,obydwaj beniaminkowie radza sobie odziwo dobrze i mieszcza sie w srodku tabeli.Nie rozumiem intencji klotni sie ile bylo,bedzie kibicow,czemu ma to sluzyc.Albo obrazanie i wywlekanie historii.W koncu jestesmy wszyscy Polakami.Porownianie do Hitlera oraz wywlakanie brudow zwiazku z pralatem.

• 0 0

• statystyk

O jakich potencjalnych sponsorach mówisz? O następnych panach Władkach-taryfiarzach ?

• 0 0

• pomarzyc fajna rzecz. niestety brutalne realia organizacyjno-finansowe skazują twój klub w najlepszym wypadku na pozostanie w 2 lidze. Na awans nie licz przez 3-4 sezony. No chyba że jakaś fuzyjka się zdarzy ;-)

• 0 0

• Eryk

Masz rację dla prawdziwego kibica świętem jest gdy jego drużyna gra obojętnie czy z Heko czy z Legią,Celtic w meczach z Inverness czy Dunfermline ogląda i tak 60 tysięcy biało-zielonych,Lechię w 2 ligowych meczach z Finishparkietem czy Heko też obejrzy z 10 tysiecy biało-zielonych