Gdyńscy pływacy z sukcesami w Belgradzie

Krzysztof Kochanowicz
10 grudnia 2013 (artykuł sprzed 10 lat)

Na 50-metrowej pływalni w stolicy Serbii odbyły się zawody krajów Europy Środkowej. Do Belgradu przyjechało 8 juniorskich reprezentacji dziewcząt w wieku 13-14 lat oraz chłopców 15-16 lat z Węgier, Rosji, Rumunii, Słowenii, Bośni i Hercegowiny, Macedonii, Serbii oraz Polski. W polskiej kadrze z powodzeniem startowali zawodnicy KS Delfin Gdynia.

Mateusz Arndt w konkurencjach indywidualnych zdobył srebrne medale na dystansach 200 m z czasem 1:53,89 i 400 m z czasem 4:03,54 stylem dowolnym.

Na tym pierwszym dystansie zawodnik trenera Przemysława Czoków był o włos od pobicia rekordu Polski juniorów. Zabrakło mu zaledwie 0,02 sekundy do tego, aby zapisać się w historii jako najszybszy 15-letni junior na dystansie 200 m stylem dowolnym. Na pocieszenie zostaje fakt, że uzyskane wyniki są rekordami województwa pomorskiego w kategorii 15 - 18 lat.

Mateusz uczestniczył również w sztafetach 4x100 i 4x200 m stylem dowolnym, w których nasza reprezentacja była bezkonkurencyjna, zdobywając złote medale.

W zwycięskiej sztafecie 4x100 m stylem dowolnym pływał drugi z naszych reprezentantów Bartosz Ogórek. Gdyński zawodnik zajął również 1. miejsce w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym oraz był 4. na dystansie 100 m stylem dowolnym, poprawiając przy tym rekord naszego województwa wśród 16-letnich juniorów. W klasyfikacji ogólnej Polska z 24 medalami zajęła 2. miejsce. Zwyciężyła reprezentacja Węgier a na 3. miejscu uplasowali się Słoweńcy.

Reprezentacja Polski na zawodach w Belgradzie Reprezentacja Polski na zawodach w Belgradzie

Więcej na informacji na stronie Klubu Sportowego Delfin Gdynia

Miejsca

• Delfin Gdynia, Wschodnia 1B/15A

Opinie (5)

• delfin (1)

A jaki kraj oni reprezentują ? Bo na pewno ta BANDERA nie jest polska !
    Tych podróbek pseudo polskich bander państwowych było i jest pełno w sklepach!! Nie widzę reakcji służb odpowiedzialnych za ochronę Godła i Barw Narodowych !? Gdzie szkoła , gdzie zwykła wiedza na temat wyglądu symboli narodowych ?

• 4 7

• Przestań się czepiać, jak tak bardzo to cię razi, sprezentuj im właściwą flagę...

...Boże Narodzenie już tuż, tuż ;)

• 2 1

• Tylko kiedy taki 50 m basen w Gdyni? (1)

miasto z morza i marzeń a olimpijskiej pływalni z prawdziwego zdarzenia brak. Latem można popływać w morzu ale w mniej pogodne dni? Coraz więcej także na takiej pływalni organizuje się zawodów na sprzęcie(wystarczą zamontowane wentylatory) i pod wodą .