Aron Chmielewski show w Krynicy

Krzysztof Klinkosz
18 stycznia 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Gdańscy hokeiści w ciągu pięciu dni zdobyli aż dziewięć punktów w PLH. Dziś Stoczniowiec bezdyskusyjnie pokonał na wyjeździe KTH Krynica 6:2 (2:0, 3:1, 1:1). W znanym uzdrowisku najlepiej czuł się Aron Chmielewski, który zdobył cztery bramki. Natomiast Filip Drzewiecki dołożył cztery asysty.

0:1 Chmielewski as. Wróbel (5:25)
0:2 Chmielewski as. Drzewiecki 07:20
1:2 Bucek as. Dubel (24:50)
1:3 Chmielewski as. Drzewiecki (27:05)
1:4 Wróbel as. Drzewiecki, Chmielewski (32:20)
1:5 Chmielewski as. Drzewiecki, Ziółkowski (35:10)
1:6 Marzec as. Odrobny (41:01)
2:6 Kozak as. R.Kostecki, Bucek (59:29 w przewadze)

KTH: Elżbieciak; Ovsak - Kasperczyk, Strach - Kozak, Kurz - D.Kruczek; Horny - R.Kostecki - Bucek, Brocławik - M.Dubel - Zabawa, Cieślicki - Bryła - Myjak oraz Zieliński, Dudzik.

STOCZNIOWIEC:Odrobny (od 51:03 Soliński); A.Kostecki - Rompkowski, Kabat - Smeja, Skrzypkowski - Maciejewski; Wróblewski - Steber - Marzec, Drzewiecki - M.Wróbel - Chmielewski oraz Ziółkowski, Strużyk.

Spółka akcyjna, która prowadzi pierwszą drużynę Stoczniowca, ma od połowy minionego tygodnia nowego prezesa, od tego też czasu gdańszczanie nie przegrali w lidze, zdobywając w trzech ostatnich meczach komplet punktów. Wagę tych spotkań dla ostatecznego układu tabeli przed play-off i konieczność zwycięstw podkreślał także szkoleniowiec Tadeusz Obłój i zapowiadał szczególną motywację swojej ekipy.

We wtorek ofiarą z meczu na mecz lepiej grającej "Stoczni" padli "Kateheci", którzy po ostatnich niezłych występach odgrażali się, że odprawią gdańszczan nad morze bez punktu. Zwycięstwo gdańszczan jest tym cenniejsze, ze do długiej listy chorych zawodników dołączył Roman Skutchan. Trener Tadeusz Obłój pod Górą Parkową nie mógł więc skorzystać m.in. ze Skutchana, Wojciecha Jankowskiego i Petra Janecki.

Goście już w 6. minucie zdobyli prowadzenie po akcji duetu Aron Chmielewski - Marek Wróbel było 1:0. Kilkanaście dni temu, Aron Chmielewski, młody reprezentacyjny gdański napastnik popełnił błąd, o którym gdańszczanie przegrali mecz z Unią Oświęcim, we wtorek w pełni się zrehabilitował.

W niespełna dwie minuty po pierwszej bramce, po raz drugi pokonał bramkarza krynickiego. Tym razem asystował mu Filip Drzewiecki widać, że mieszanka rutyniarza Drzewieckiego z młodymi Chmielewskim i Wróblem zestawiona przez trenera Obłoja daje świetne rezultaty.

W drugiej tercji gospodarzom udało się zdobyć bramkę kontaktową ale po chwili ponownie Aron Chmielewski dał sygnał do dalszej dominacji gdańszczan. W 5 minut goście zdobyli 3 bramki i mogli już skupić się na kontrolowaniu przebiegu meczu.

W ostatniej odsłonie kolejną bramkę dla ekipy znad morza zdobył Szymon Marzec a rozmiary porażki KTH na pół minuty przed końcem gry zmniejszył Krzysztof Kozak.

- To był świetny mecz w naszym wykonaniu, chłopcy zasłużyli na słowa pochwały zwłaszcza, że graliśmy w Krynicy w 14. Zagraliśmy dobrze w 1 i 2 tercji. Po 40 minutach było 5:1 to był mecz ataku Wróbel, Drzewiecki, Chmielewski. Szkoda, że w III tercji złapaliśmy niepotrzebne kary. W zespole po tych 3 wygranych meczach, po tym jak chłopcy usłyszeli obietnicę poprawy naszej sytuacji, zapanowała świetna atmosfera, jesteśmy pozytywnie zmobilizowani i teraz czas na zwycięstwo nad Cracovią - powiedział po meczu trener Obłój.

Teraz przed częścią gdańskiej drużyny tygodniowy oddech w rozgrywkach ligowych. Natomiast sześciu zawodników - Przemysław Odrobny, Mateusz Rompkowski, Paweł Skrzypkowski, Aron Chmielewski, Filip Drzewiecki i Jan Steber - znalezło się wśród powołanych na niedzielny Mecz Gwiazd w Oświęcimiu. Trenerem drużyny polskiej, która zmierzy się z Obcokrajowcami będzie Tadeusz Obłój, a portal trojmiasto.pl przeprowadzi z tego meczu bezpośrednią relację.

Stoczniowiec do rozgrywek ligowych powróci za tydzień we wtorek, kiedy podejmować będzie Cracovię.

Pozostałe wyniki 30 kolejki PLH:
Comarch Cracovia Kraków - Zagłębie Sosnowiec 6:2 (1:1, 3:0, 2:1), Ciarko KH Sanok - Aksam Unia Oświęcim 1:3 (0:1, 1:0, 0:2), Akuna Naprzód Janów - JKH GKS Jastrzębie 1:7 (0:3, 1:3, 0:1), Podhale Nowy Targ - GKS Tychy 2:6 (0:2, 2:3, 0:1).

Opinie (60) 4 zablokowane

• (6)

Widzę grubo Drzewko z Aronem nie źle pograli, ta trzecia piątka z Wróblem naprawdę się prezentuje.

• 35 0

• (5)

fakt, czekalem z niecierpliwością na powrót Marasa, ale nie spodziewalem się że az tak fajny atak się zmontuje

• 8 0

• Drzewiecki i Wróbel strzelają ale i podają... szkoda, że jeszcze Aron podawać nie umie... byłby wtedy jeszcze lepszy atak :) (4)

• 4 4

• nie potrafi i to dobrze tylko może mógłby częściej;)

• 1 1

• spójrz baranku ile Aron ma asyst a potem marudź że "nie podaje" (2)

Rasowy napastnik podaje tylko wtedy gdy kolega jest rzeczywiście lepiej ustawiony. I tak właśnie grają w tym ataku wszyscy trzej, Wróbel, Drzewiecki i Chmielewski. Bardzo fajny atak powstał.

• 7 0

• (1)

19 goli, 17 asyst - i "nie podaje" ????

• 7 1

• jeśli ktoś obserwuje mecze na żywo to niestety te samolubnośc łatwo może spostrzec :)

Tyle asyst załapał grając ze Steberem i Skuthanem... cos Jak Danieluk z Kralem... zobacz jak wysoko w punktacji.. a jak nie ma Krala np w kadrze ani podań ani bramek ;)