Aron Chmielewski show w Krynicy

Krzysztof Klinkosz
18 stycznia 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Gdańscy hokeiści w ciągu pięciu dni zdobyli aż dziewięć punktów w PLH. Dziś Stoczniowiec bezdyskusyjnie pokonał na wyjeździe KTH Krynica 6:2 (2:0, 3:1, 1:1). W znanym uzdrowisku najlepiej czuł się Aron Chmielewski, który zdobył cztery bramki. Natomiast Filip Drzewiecki dołożył cztery asysty.

0:1 Chmielewski as. Wróbel (5:25)
0:2 Chmielewski as. Drzewiecki 07:20
1:2 Bucek as. Dubel (24:50)
1:3 Chmielewski as. Drzewiecki (27:05)
1:4 Wróbel as. Drzewiecki, Chmielewski (32:20)
1:5 Chmielewski as. Drzewiecki, Ziółkowski (35:10)
1:6 Marzec as. Odrobny (41:01)
2:6 Kozak as. R.Kostecki, Bucek (59:29 w przewadze)

KTH: Elżbieciak; Ovsak - Kasperczyk, Strach - Kozak, Kurz - D.Kruczek; Horny - R.Kostecki - Bucek, Brocławik - M.Dubel - Zabawa, Cieślicki - Bryła - Myjak oraz Zieliński, Dudzik.

STOCZNIOWIEC:Odrobny (od 51:03 Soliński); A.Kostecki - Rompkowski, Kabat - Smeja, Skrzypkowski - Maciejewski; Wróblewski - Steber - Marzec, Drzewiecki - M.Wróbel - Chmielewski oraz Ziółkowski, Strużyk.

Spółka akcyjna, która prowadzi pierwszą drużynę Stoczniowca, ma od połowy minionego tygodnia nowego prezesa, od tego też czasu gdańszczanie nie przegrali w lidze, zdobywając w trzech ostatnich meczach komplet punktów. Wagę tych spotkań dla ostatecznego układu tabeli przed play-off i konieczność zwycięstw podkreślał także szkoleniowiec Tadeusz Obłój i zapowiadał szczególną motywację swojej ekipy.

We wtorek ofiarą z meczu na mecz lepiej grającej "Stoczni" padli "Kateheci", którzy po ostatnich niezłych występach odgrażali się, że odprawią gdańszczan nad morze bez punktu. Zwycięstwo gdańszczan jest tym cenniejsze, ze do długiej listy chorych zawodników dołączył Roman Skutchan. Trener Tadeusz Obłój pod Górą Parkową nie mógł więc skorzystać m.in. ze Skutchana, Wojciecha Jankowskiego i Petra Janecki.

Goście już w 6. minucie zdobyli prowadzenie po akcji duetu Aron Chmielewski - Marek Wróbel było 1:0. Kilkanaście dni temu, Aron Chmielewski, młody reprezentacyjny gdański napastnik popełnił błąd, o którym gdańszczanie przegrali mecz z Unią Oświęcim, we wtorek w pełni się zrehabilitował.

W niespełna dwie minuty po pierwszej bramce, po raz drugi pokonał bramkarza krynickiego. Tym razem asystował mu Filip Drzewiecki widać, że mieszanka rutyniarza Drzewieckiego z młodymi Chmielewskim i Wróblem zestawiona przez trenera Obłoja daje świetne rezultaty.

W drugiej tercji gospodarzom udało się zdobyć bramkę kontaktową ale po chwili ponownie Aron Chmielewski dał sygnał do dalszej dominacji gdańszczan. W 5 minut goście zdobyli 3 bramki i mogli już skupić się na kontrolowaniu przebiegu meczu.

W ostatniej odsłonie kolejną bramkę dla ekipy znad morza zdobył Szymon Marzec a rozmiary porażki KTH na pół minuty przed końcem gry zmniejszył Krzysztof Kozak.

- To był świetny mecz w naszym wykonaniu, chłopcy zasłużyli na słowa pochwały zwłaszcza, że graliśmy w Krynicy w 14. Zagraliśmy dobrze w 1 i 2 tercji. Po 40 minutach było 5:1 to był mecz ataku Wróbel, Drzewiecki, Chmielewski. Szkoda, że w III tercji złapaliśmy niepotrzebne kary. W zespole po tych 3 wygranych meczach, po tym jak chłopcy usłyszeli obietnicę poprawy naszej sytuacji, zapanowała świetna atmosfera, jesteśmy pozytywnie zmobilizowani i teraz czas na zwycięstwo nad Cracovią - powiedział po meczu trener Obłój.

Teraz przed częścią gdańskiej drużyny tygodniowy oddech w rozgrywkach ligowych. Natomiast sześciu zawodników - Przemysław Odrobny, Mateusz Rompkowski, Paweł Skrzypkowski, Aron Chmielewski, Filip Drzewiecki i Jan Steber - znalezło się wśród powołanych na niedzielny Mecz Gwiazd w Oświęcimiu. Trenerem drużyny polskiej, która zmierzy się z Obcokrajowcami będzie Tadeusz Obłój, a portal trojmiasto.pl przeprowadzi z tego meczu bezpośrednią relację.

Stoczniowiec do rozgrywek ligowych powróci za tydzień we wtorek, kiedy podejmować będzie Cracovię.

Pozostałe wyniki 30 kolejki PLH:
Comarch Cracovia Kraków - Zagłębie Sosnowiec 6:2 (1:1, 3:0, 2:1), Ciarko KH Sanok - Aksam Unia Oświęcim 1:3 (0:1, 1:0, 0:2), Akuna Naprzód Janów - JKH GKS Jastrzębie 1:7 (0:3, 1:3, 0:1), Podhale Nowy Targ - GKS Tychy 2:6 (0:2, 2:3, 0:1).

Opinie (60) 4 zablokowane

• ARON CHMIELEWSKI SUPER STAR

• 0 0

• Zapraszam do obejrzenia konferencji (1)

Po meczu Stoczni z Sanokiem na youtube.Po obejrzeniu tego wcale się nie dziwie że w hokeju źle się dzieje wstyd wstyd i jeszcze raz wstyd dla obu trenerów.

• 1 1

• ;D

hahaha:D

• 1 0

• Wstyd tak ,ale tylko dla Słowaka

Obłój się nie dał zakrzyczeć i nie dopuścił do szkalowania jego i co bardzo ważne drużyny którą prowadzi . Tak trrzymać Obłój !

• 1 1

• w małej hali (2)

to jest jak w jakiejś grocie z epoki kamienia łupanego.... bilety powinny być zdecydowanie tańsze

• 8 1

• NIKT NA CIEBIE TAM NIE CZEKA !!! NARA !